W wybranych punktach sprzedaży dostępny jest najnowszy numer "Wiadomości Kalwaryjskich" - zapraszamy do lektury.

W najnowszym numerze „Wiadomości Kalwaryjskich” znajdziecie Państwo relacje między innymi z obchodów Święta Konstytucji Trzeciego Maja, Gminnego Dnia Strażaka, Jubileuszu Złotych Godów, czy organizowanej przez CKSiT wycieczki do Budapesztu. W wydaniu tym poświęciliśmy wiele miejsca uczniom naszych szkół oraz ich osiągnięciom. Przeczytać można również o tym, że strażacy ochotnicy z Przytkowic znów okazali się najlepsi w powiecie, zdobywając I miejsce w zawodach strażackich. W numerze nie zabrakło ciekawego wywiadu z pasjonatem z naszej gminy – tym razem o swoim hobby opowiedział sołtys Barwałdu Średniego, Paweł Odrobina.

Krótkimi zapowiedziami zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Gminny na zbliżające się wydarzenia takie jak: Dzień Dziecka i Bieguś Kalwaryjski, Zlot Zabytkowych Pojazdów, czy na kolejną odsłonę Dni Kalwarii.

W „Wiadomościach Kalwaryjskich” poruszyliśmy również ważne tematy takie jak: zmiana prawa łowieckiego, zamontowanie kamery internetowej w centrum miasta oraz uzyskaniu kolejnego dofinansowania na działania kulturalne, wspominamy również o osiągnięciu kalwarianina, Mikołaja Radosza, brązowego medalisty Mistrzostw Polski w szermierce.

Oddając w Państwa ręce nowy numer, chcielibyśmy podziękować za współpracę przy tworzeniu czasopisma, za dostarczone do Redakcji teksty i zdjęcia. Liczymy na dalszą owocną współpracę i zachęcamy do przesyłania kolejnych materiałów do 5 czerwca br.

 

/sk/