W związku z obecną sytuacją zostają odwołane wycieczki: 25.04 oraz 16.05.2020. 

Informacja o wyniku rozstrzygnięcia zapytania ofertowego dotyczącego usługi w zakresie zabezpieczenia imprezy plenerowej "Dni Kalwarii 2020".

Informacja o wyniku rozstrzygnięcia zapytania ofertowego dotyczącego usługi w zakresie obsługi gastronomicznej podczas imprezy plenerowej "Dni Kalwarii 2020".

Informacja o wyniku rozstrzygnięcia zapytania ofertowego dotyczącego usługi w zakresie kompleksowej obsługi technicznej podczas imprezy plenerowej "Dni Kalwarii 2020".

Informacja o unieważnieniu zapytania ofertowego dotyczącego świadczenia usług z zakresu "Wesołe Miasteczko" podczas imprezy plenerowej "Dni Kalwarii 2020"

Zapraszamy na indywidualne lekcje gry na instrumentach oraz śpiewu. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów. Lekcje odbywają się raz w tygodniu, są indywidualne i trwają 45 min. Materiały, pomoce dydaktyczne leżą po stronie organizatora. Dodatkowym atutem jest możliwość wypożyczenia instrumentu za symboliczną opłatą, jest to wielkie udogodnienie dla początkująch uczniów, którzy jeszcze nie posiadają instrumentu.

Proponujemy naukę na instrumentach:

- Pianino

- Keyboard

- Skrzypce

- Gitara

- Instrumenty dęte blaszane

- Śpiew

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, godziny zajęć- ustalane indywidualnie z instruktorem.

Miejsce: Sala Widowiskowa CKSiT, ul. Broniewskiego 3, Kalwaria

Prowadzący:  Agencja Artystyczna All-music

Opłata miesięczna: 180 zł (45 zł za lekcję).

Niesamowite spotkania z nauką dla dzieci 6-9 lat i 10-13 lat, interaktywne i multimedialne zajęcia z różnych dziedzin nauki, dostosowane do wieku dzieci. I semestr zimowy trwa od października do stycznia, zajęcia będą odbywały się w soboty, raz w miesiącu.

 

 11:00-12:00 - warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat

12:10 - 12:50 - wspólny wykład dla dwóch grup wiekowych

13:00-14:00 - warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat

 

 Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września. Pierwszeństwo mają dzieci kontynuujące naukę. Nowi studenci rekrutowani są po zakończeniu rekrutacji osób z pierwszeństwem.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu  33 873 37 71 

Opłata miesięczna 30 zł/os.

 

PROGRAM WYKŁADÓW I WARSZTATÓW UNIKIDS UNIWERSYTETU DZIECIĘCEGO W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ – II SEMESTR 2019/2020

 

 • 8 luty: Magdalena Przemyk

 

Wykład: „Pokaż mi gdzie mieszkasz!”

Czy wiesz, gdzie znajduje się największy budynek na świecie? Jakich rozmiarów jest najmniejszy dom zamieszkały przez ludzi? Jak buduje się igloo? Ile czasu zajmuje rozłożenie jurty w nowym miejscu? Dlaczego niektóre domy stoją na balach? Czy wiesz, że domy Tkaczy (ptaków), potrafią pomieścić nawet kilka ptasich rodzin. Domy mrówek to nie tylko mrowiska – ale również piękne zielone kokony stworzone z liści. Zobaczymy o wiele więcej – zapraszamy na wykład.

Warsztat: „Kawa czy herbata?”

W jaki sposób herbata znalazła się w Europie? Jakie są jej rodzaje? Jakie są tradycje z nią związane? Jak wygląda rytuał parzenia? Skąd kawa pochodzi? Jak powstaje? Czy można
z niej zrobić coś więcej niż napój? Podczas warsztatów każdy uczestnik stworzy własną herbatę oraz – tajemniczy produkt z kawą. Serdecznie zapraszamy!

 • 7 marzec: Judyta Kaczmarek-Włusek

Wykład: „Czy gwiazdy naprawdę spadają?”

Gwiazdy są piękne, tajemnicze i łączy się z nimi wiele niezwykłych legend i wierzeń. Starożytni Rzymianie uważali, że „spadająca gwiazda” symbolizuje narodziny dziecka.
W innych regionach świata oznaczała ona czyjąś śmierć. W Polsce istnieje przesąd, który mówi, iż „spadająca gwiazda” ma magiczną moc spełniania najgłębszych pragnień.
A czym tak naprawdę jest błysk, który możemy zaobserwować na wieczornym niebie?
Warsztat: „Jak powstaje sztuczny śnieg?”

Na tych zajęciach sprawdzimy w jaki sposób powstaje sztuczny śnieg oraz czy można go zrobić w domu. Poznamy pojęcie „super absorbentu” i uważnie przyjrzymy się kolorowym kulom żelowym, z których można stworzyć bardzo ciekawą zabawkę sensoryczną.
Zima z pewnością zawita na zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego.

 

 •  18 kwietnia: Magdalena Przemyk

  Wykład: „Po co nam skóra?”

  Skóra jest narządem, który stanowi barierę ochronną miedzy organizmem człowieka,
  a środowiskiem zewnętrznym. Może rozpoznać zarówno delikatny dotyk, jak i przenikliwy ból. Pełni ważną rolę w odbieraniu różnych sygnałów z zewnątrz - jakich? Uczniowie zbadają to na zajęciach.

  Warsztat: „Jak powstaje maść? Zostajemy Medykami”

  Tym razem nasze laboratorium zamieni się w Aptekę, a My wcielimy się w rolę prawdziwych farmaceutów. Przy użyciu specjalistycznych narzędzi wyprodukujemy maść, którą będziemy mogli zabierać do domu. Udział w warsztacie będzie okazją do zobaczenia wielu rodzajów maści, poznania ich składu oraz zastosowania.

 •   16 maja: Paweł Thoma


  Wykład i warsztat: „O zwierzętach egzotycznych”

  Zwierzę egzotyczne – co to tak naprawdę oznacza? Jak rozpoznać zwierzę egzotyczne od naszego krajowego. Czy zwierzęta egzotyczne są większe? Jeśli tak to dlaczego nasze krajowe zwierzęta są małe? To podstawowe pytania żeby zdać sobie sprawę dlaczego egzotyczne wielkie stworzenia nie mogą żyć w naszym kraju.

   

 •  6 czerwiec: Joanna Wolska

   

  Wykład: „Podsumowanie wykładów i warsztatów w ramach Uniwersytetu Dziecięcego
  w roku akademickim 2019/2010”
  Warsztat: „Niezwykłe laboratorium”

  Czy można stworzyć niebieską ciecz, która w spoczynku traci barwę, a podczas wstrząsania
  ją odzyskuje? Chemik czy magik jest w stanie wyczarować miksturę, która na naszych oczach
  zmienia kolory - jak kameleon. Podczas tego warsztatu będziemy również świadkami kilkusekundowej przemiany styropianu w klej modelarski. Zapraszamy!

      

Seniorów po 50 roku życia pragnących zgłębić wiedzę, poszerzyć swoje umiejętności czy nawiązać nowe przyjaźnie zapraszamy do skorzystania z oferty wykładów z różnych dziedzin nauki i sztuki w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na zajęcia zapraszamy do Starego Kina. Udział w zajęciach jest nieodpłatny.

 

Kalwaryjski UTW – II SEMESTR 2019/2020

POBIERZ PROGRAM

 

Poprzez bezkresne pustynne przestrzenie, pożar w buszu i ośnieżone stoki, góry Kościuszki, metropolitalne miasta i aborygeńskie gminy, trzydziestostopniowe upały w dzień i przymrozki w nocy. Marek Tomalik od ponad ćwierć wieku powraca na walkabout, aborygeński odpowiednik naszej pielgrzymki – po swoich ścieżkach na „swojej” ziemi. Jego opowieści przenika głęboki duch zrozumienia i szacunku dla odmienności – pisze na okładce książki „Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia” Jack Różycki, kiedyś szef Australian Geographic.