Podsumowanie ferii zimowych 2021 „Z nami nuda się nie uda”

 

W tym roku, z uwagi na panującą sytuację, ferie odbyły się w innej formie. Innej, nie znaczy gorszej. Zmiana przepisów ciągle psuła nam plany. Pierwotnie dzieci do lat 16 nie mogły przemieszczać się bez pełnoletniego opiekuna, od 5 stycznia zakaz przestał obowiązywać, ale wtedy ferie już trwały.

 

Ostatecznie przygotowane zostały pakiety, w których znajdowały się różne rzeczy, potrzebne do wykonywania zadań. Dołączona do pakietu książeczka stanowiła przewodnik po zadaniach. Na każdy dzień przygotowaliśmy dwa, z czego można było wybrać sobie jedno i je wykonać. Prosiliśmy uczestników, aby wysyłali nam zdjęcia i filmiki, które poświadczały realizację tych działań. Na naszej stronie Facebook’owej można oglądać poczynania osób biorących udział w feriach. Zadania zakładały jak najmniejszą ilość korzystania z komputera, w końcu niektórzy mieli już przesyt. Dowiedliśmy, że można również bez niego dobrze się bawić i wcale nie odczuwać nudy.

 

Jedno z zadań brzmiało: spróbuj znaleźć rymy do słowa „nuda” i ułóż wierszyk.

 

Kolejnym zadaniem było samodzielne zrobienie karmników (materiały na karmnik były w pakiecie).

 

Ósmego stycznia można było wykonać dowolną techniką swój autoportret.

 

Dla osób, które już bardzo tęskniły za zajęciami plastycznymi, przygotowaliśmy trzy spotkania online z panią Anitą Pajor (przed zajęciami można było odebrać pakiety z materiałami), która zaproponowała wykonanie aniołka techniką decoupage, dekoracyjne drewniane domki oraz serce dla Babci i Dziadka.

 

Mamy nadzieję, że również taki sposób spędzenia ferii przypadł naszym uczestnikom do gustu, a w przyszłym roku będziemy mogli uczestniczyć już „normalnie” w zajęciach w siedzibie Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz w wycieczkach.

 

Zapraszamy do oglądania: Ferie 2021