Znamy już wyniki dzisiejszych zmagań! W Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej wystąpiło dziś ponad 60 tzw. podmiotów wykonawczych, czyli solistów, duetów i grup. Czytajcie, udostępniajcie!

 

W kategorii PRZEDSZKOLAKI I miejsce zdobyła Maja Mamcarczyk z ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej. II miejsce wyśpiewała Julita Radwan z Zarzyc Wielkich a III miejsce Anna Wądolny z Kalwarii Zebrzydowskiej. Wśród kolędujących grup I miejsce zdobyła grupa w składzie: Emilia Malciak, Judyta Ryłko, Anna Zadora, Jakub Noworolnik, Mateusz Kowalewski z ZS w Barwałdzie Górnym. II miejsce zdobyli Mali Kolędnicy z ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej a III miejsce zdobyli: Ola Pająk, Beata Łuczak, Marcelina Jankowska, Szymon Stawiany i Marta Synowiec z ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyróżnienie przypadło grupie Aniołki i Pasterze z ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wśród uczniów I, II i III klas pierwsze miejsce zdobyli: Gabriela Katzer ze szkoły w Brodach i Wojciech Wąsik z ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej. II miejsce przypadło Sefano Medici Ponikwi i Aleksandrze Głowacz z ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej. III miejsce zdobyli: Natalia Korzeniowska z ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Karol Wiensko z Kalwarii.

Wśród grup jury zdecydowało, co następuje: I miejsc e Pasterze z ZS w Kalwarii, II miejsce Śnieżynki z ZS w Klawarii a III Promyczki z ZS w Barwałdzie Górnym. Wyróżnienei przypadło Bożym Zuchom ze Stanisławia Górnego.

Emilia Mazuga z ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej i Katarzyna Brózda z tej samej szkoły podzieliły się pierwszym miejscem wśród uczniów klas: IV, V i VI. Drugie miejsce przypadło Magdalenie Górze ze Stanisławia Dolnego i Szymonowi Wojasowi z Kalwarii a trzecie Oliwii Krzysiek ze Stanisławia Górnego i Wiktorii Faber ze Stanisławia Dolnego. Wiktoria Wądolny z ZS w Kalwarii zdobyła wyróżnienie.

W grupach pierwsze miejsce zdobył zespół SEMPRE z ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej, II Remedium z Ponikwi a trzecie grupa z Zespołu Szkół w Stanisławiu Dolnym.

W kategorii uczniów gimnazjum I miejsce zdobyły: Weronka Mularczyk z ZS w Stanisławiu Dolnym oraz Aleksandra Grzebionoga z ZS w Przytkowicach. II miejsce stało się udziałem Marceliny Szymańskiej z ZS w Przytkowicach oraz Adriana Sekuły z Brodów. Trzecie miejsce zdobyły: Oliwia Korzeniowska z ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej i Karolina Trela z Zebrzydowic. Wśród grup triumfował zespół Forte z Leńcz. Drugie miejsce zdobył zespół Strumienie z Ponikwi a trzecie Muhy (tak, Muhy:) z Przytkowic.

 

Jedyna reprezentantka liceów, Zofia Sydor zaśpiewała tak rewelacyjnie, że jury w składzie: Kazimierz Gromada, Piotr Filipkowski i Fryderyk Rudecki postanowiło przyznać jej pierwsze miejsce! Gratulujemy wszystkim!