Po raz kolejny, tym razem 21 stycznia 2020 r., w  Sali Widowiskowej  kalwaryjskiego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej rozbrzmiewały kolędy i pastorałki.  Uczniowie z naszej gminy, ale i z innych gmin, wykonywali zarówno te znane kolędy, jak i rzadziej słyszane pastorałki.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: kolęda, pastorałka zaśpiewana indywidualnie i kolęda, pastorałka zaśpiewana grupowo. Dodatkowo wykonawcy ubarwili prezentacje korowodem przebierańców, co podkreśliło znacząco piękno tego konkursu.  Około 400 osób oceniało jury w składzie: Justyna Woszczak (przewodnicząca), Grażyna Grochala i Ojciec Tarscycjusz Bukowski.

Galeria zdjęć znajduje się tutaj

Oto wyniki konkursu:

Przedszkolaki i klasy „0”:

Indywidualnie:

I miejsce:

Ewelina Strządała, Przedszkole nr 40 Bielsko Biała

II miejsce:

Jan Wolak, Niepubliczne Przedszkole SS Nazaretanek w Kalwarii Zebrzydowskiej

III miejsce:

Zofia Chudoba, SP im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach

Antonii Sroka, Publiczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek

 

 Grupowo:

I miejsce:

Nikodem Dec, Kornelia Kozieł, Przedszkole Sióstr Nazaretanek, Szkoła Podstawowa w Zebrzydowicach

II miejsce:

Natalia Ochman, Amelia Ryłko, Gabriela Sarapata, SP Barwałd Górny

III miejsce:

Przedszkole ZSP w Stanisławiu Dolnym Dolany

Klasy I-III:

Indywidualnie:

I miejsce:

Antonii  Nowak, ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Maja Mamcarczyk, ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

II miejsce:

Martyna Głowacka, Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Umieszczu

Julia Meus, SP im. Żwirki i Wigury w Radoczy

III miejsce:

Franciszek Wolak, ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Łucja Bacia, Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanisławiu Górnym

Wyróżnienia:

Krzysztof Czarniak, Szkoła Podstawowa w Kalwarii

Anna Maryon, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym

 

Grupowo:

I miejsce:

Zespół „Kwartecik”, Pałac Młodzieży Tarnów

II miejsce:

 Duet wokalny „Majati”, Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach

III miejsce:

„Pasterze” z kl. III A, ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Wyróżnienie:

Roztańczone nutki, Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanisławiu Górnym

Mali Kolędnicy, Szkoła Podstawowa w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

 

Klasy IV-VI

Indywidualnie:

I miejsce:

Zuzanna Chudoba, SP im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach

Dagmara Gromniak, Pałac Młodzieży Tarnów

II miejsce:

Wiktoria Górny, Szkoła Postawowa nr 1 w Stanisławiu Dolnym

III miejsce:

Magdalena Żmuda, ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Wyróżnienie:

Anna Betlej, Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedskolny w Umieszczu

Jadwiga Serwin, Zespół Szkół nr 3 w Przytkowicach

Aleksandra Hachalica, Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach

Julia Kania, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Przytkowicach

 

Grupowo:

I miejsce:

Zespół Sempre, ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

II miejsce:

„JEA” - Jadwiga Serwin, Emilia Boryczka, Agata Serwin, Zespół Szkół nr 3 w Przytkowicach

III miejsce:

Siostrzane Trio – Ola, Basia, Ewelinka, Bielsko Biała

Wyróżnienie:

Chórek Szkolny z Zarzyc Wielkich

Klasa VI, Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym

 

Kl VII, VIII:

Indywidualnie:

I miejsce:

Magdalena Kumala, Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach

Aleksandra Bilewicz, Sp nr 28 w Bielsku Białej

II miejsce:

Julia Rączka, Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kornela Makuszyńskiego w Bielsku Białej

Zuzanna Lemantowicz, Warsztatowe Studio Wokalne w Chorzowie

III miejsce:

Sandra Pytlarz, Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Żywcu

 

Grupowo:

I miejsce:

Zespół TARNINA, Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu

II miejsce:

Zespół KAMA, Szkoła Podstawowa w Tarnowcu

 

Szkoły średnie:

Indywidualnie:

I miejsce:

Natalia Kardaś, LO Sucha Beskidzka

II miejsce:

Weronika Przybycień, Pałac Młodzieży w Nowym Sączu

III miejsce:

Oliwia Dutka, Pałac Młodzieży w Nowym Sączu

Wyróżnienie:

Gabriela Nawój, Pałac Młodzieży Tarnów

Grupowo:

I miejsce:

Klasa II A, LO im. M.Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy. Zapraszamy za rok!