W dniu 6 stycznia 2020 r. (poniedziałek), w święto Trzech Króli, lodowisko "Orlik Biały" czynne w godzinach 14:00-21:00. Zapraszamy!

Wigilia (24.12.) - czynne 8:00-12:00, nie ma zajęć stałych

25-26.12. i 28.12. - nieczynne

27.12. (pt) - czynne 8:00-16:00

Sylwester (31.12.) - czynne 8:00-12:00, nie ma zajęć stałych

2.01. (czw) - czynne 8:00-20:00, ale zajęcia baletowe odbywają się w Starym Kinie

13 grudnia 1981 roku o poranku na ulicach miast pojawiły się czołgi. W całym kraju wprowadzono godzinę milicyjną, a telefony przestały działać. W radiu i w telewizji nadawano pamiętne przemówienie generała Jaruzelskiego. Prawa obywatelskie – i tak mocno już ograniczone przez komunistów – przestają obowiązywać.

Od 30 listopada br. można odwiedzać lodowisko! Zapraszamy!

W dniu 27 listopada 2019 roku zmarł Marek Studnicki (1956-2019)- człowiek kultury, instruktor harcerski, związany z kalwaryjskim Centrum Kultury i Hufcem Ziemi Wadowickiej. W dn. 29 listopada w Wadowicach odbył się pogrzeb naszego Przyjaciela.

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza do udziału w konkursie ofert na "Wykonanie oświetlenia parkingu i boiska oraz naprawa i uzupełnienie ogrodzenia boiska przy al. Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej - odtworzenie po awarii"

Miło nam poinformować, że sztab Kalwaria Zebrzydowska 28. Finału WOŚP został pomyślnie zarejestrowany. Szefem Sztabu jest pan Andrzej Burdek, Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Z. Zbliżający się finał będzie 12 stycznia (niedziela). Nabór wolontariuszy trwa do 29 listopada (piątek).

W Starym Kinie (ul. Mickiewicza 4) można nabyć cegiełki na budowę pomnika Mikołaja Zebrzydowskiego, fundatora Kalwarii Zebrzydowskiej. Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie Niezależni Kalwaria.

W dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada 2019 r., kompleks boisk "Orlik" będzie nieczynny. Podobnie będzie 11 listopada, w Święto Niepodległości. Zapraszamy w innym terminie!

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza do udziału w konkursie ofert na przyznanie wyłączności w zakresie świadczenia usług z zakresu "Wesołe Miasteczko" w trakcie trwania imprezy plenerowej "Dni Kalwarii Zebrzydowskiej 2020" w dnaich 20-21 czerwca 2020 r.

 

Oferty należy składać do dnia 26 listopada 2019 r. do godz. 14.00 w Centrum Kultury,  Sportu i  Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej,  ul.  Mickiewicza 4,  34-130 Kalwaria Zebrzydowska, z dopiskiem: „Konkurs ofert - wesołe miasteczko” osobiście lub listem poleconym (decyduje data wpływu do Organizatora). Jednocześnie oferty prosimy przesłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Do pobrania

Regulamin konursu

Formularz ofertowy

 

 

W dniu dzisiejszym (21.10) kasa nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy, zapraszamy jutro tj. wtorek w godz. od 7:00 do 15:00

Lokalna Grupa Działania „Gościniec 4 Żywiołów” zaprasza do udziału w konkursie "Mój projekt - moja pasja". Konkurs skierowany jest do mieszkańców, młodzieży szkół ponadpodstawowych z obszaru LGD Gościniec 4 Żywiołów (gminy: Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Stryszów, Mucharz). 

11 października br. (pt) - CKSiT czynne do 12:00

12 października br. (sob) - CKSiT nieczynne.

Utrudnienia spowodowane przygotowaniem lokalu wyborczego.

Zajęcia pilates od najbliższego czwartku (3 października) będą odbywały się o godz. 18:00.

Z uwagi na małą liczbę chętnych zajęcia trening funkcjonalny zostają zawieszone.

Podkategorie

Projekt „Historia jest kobietą” zakłada realizację cyklu wydarzeń kulturalno-edukacyjnych dla mieszkańców Gminy Kalwaria Zebrzydowska dotyczących 100. rocznicy nadania kobietom w Polsce praw wyborczych. Zaplanowane wydarzenia to: konkurs plastyczny i literacki dla dzieci i młodzieży, warsztaty dla młodzieży z zakresu historii mówionej, przeprowadzenie przez młodzież 20 wywiadów z kobietami z Gminy Kalwaria Zebrzydowska - opracowanie i udostępnienie zebranego materiału badawczego, organizacja otwartego spotkania z badaczką historii kobiet dla seniorów i dorosłych mieszkańców gminy, międzyszkolny turniej wiedzy na temat słynnych Polek, wystawa poprojektowa i koncert upamiętniający 100. rocznicę nadania kobietom w Polsce praw wyborczych.

Projekt ma na celu upowszechnienie, wiedzy na temat wspomnianej rocznicy, a przede wszystkim ukazanie dorobku kobiet w historii Polski. Chcemy również zapoznać mieszkańców gminy, zwłaszcza dzieci i młodzież, z dokonaniami wybranych kobiet, których aktywność przyczyniła się do rozwoju naszej "małej ojczyzny". Poprzez różnorodne działania skierowane do ogółu mieszkańców naszej gminy pragniemy świętować  jubileusz ucząc młodsze i przypominając starszym pokoleniom sylwetki wielkich kobiet z historii, także lokalnej, które niejednokrotnie zmieniły świat i miały wymierny wpływ na nasze życie dzisiaj.

Projekt jest realizowany przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zadanie dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Partnerzy projektu: Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej, Zespół Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, 3 Szczep Harcerski "Cedron" z Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Poniżej prezentujemy harmonogram wydarzeń organizowanych w ramach projektu „Historia jest kobietą”.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ

TERMIN

DZIAŁANIE

OPIS

wrzesień-październik 2018

KONKURS PLASTYCZNY „NIEZWYKŁE POLKI”

 

KONKURS LITERACKI „JEDEN DZIEŃ”

Dla dzieci i młodzieży – uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, średnich, a także dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjno-wychowawczych zostanie zorganizowany konkurs plastyczny "Niezwykłe Polki" i konkurs literacki "Jeden dzień". W konkursach uczestnicy będą przedstawiać postacie wybranych przez siebie słynnych Polek za pomocą dowolnych technik plastycznych. Będą mogli przygotować również opowiadanie, w którym opiszą jeden dzień z życia wybitnej Polki, w którą chcieliby się wcielić. Konkurs zostanie ogłoszony we wrześniu, w październiku nastąpi ocena prac przez powołane jury składające się ze specjalistów, a najlepsze z pośród nich zostaną nagrodzone. Wszystkie zostaną zaprezentowane na wystawie poprojektowej oraz na serwisach internetowych organizatora i partnerów projektu.

 

Regulaminy – koniec sierpnia 2018 r.

28 września 2018,

godz. 9:00-12:00

WARSZTATY „HISTORIA MÓWIONA – UWALNIAMY WSPOMNIENIA” -

Warsztaty z zakresu metody oral history dla dzieci i młodzieży przeprowadzone przez specjalistę z Uniwersytetu Jagiellońskiego, przygotowanie uczestników do przeprowadzenia wywiadów z mieszkankami Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

 

Uczestnicy: kl. VI, VII, gimnazjum

Miejsce: Stare Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria Zeb.

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej

Październik-listopad 2018

UWALNIAMY WSPOMNIENIA – PRZEPROWADZENIE

20 WYWIADÓW Z KOBIETAMI Z GMINY KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

Wykorzystując wiedzę zdobytą w trakcie warsztatów młodzież przeprowadzi wywiady z kobietami z naszej gminy – bohaterkami codzienności, autorytetami społecznymi, aktywistkami, świadkami historii. Wywiady zostaną zarejestrowane przez młodzież w formie nagrania audio lub video, a następnie opracowane i udostępnione na kanale YouTube projektu i w formie pisemnej w „Wiadomościach Kalwaryjskich” oraz na stronach internetowych. W ten sposób zostanie pokazany wkład mieszkanek gminy w lokalne sprawy i wydarzenia historyczne, a także wychowanie młodszych pokoleń. Młodzież odwiedzi rozmówczynie w ich domach lub zaprosi kobiety na spotkanie do Centrum Kultury w Kalwarii. Prócz wywiadów młodzi ludzie zbiorą także fotografie archiwalne ze zbiorów prywatnych, ilustrujące rozmowy. Zebrane materiały będą zaczątkiem do tworzenia archiwum społecznego Kalwarii Zebrzydowskiej.

9 października 2018

SPOTKANIE HISTORYCZNE: PRAWA KOBIET A POLSKA HISTORIA

Zorganizowane zostanie otwarte spotkanie z historyczką z Uniwersytetu Jagiellońskiego dotyczące nadania kobietom w Polsce praw wyborczych i historii kobiet w Polsce (herstory, historia kobiet). Spotkanie będzie miało charakter otwarty, zostaną na nie zaproszeni uczestnicy kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz pozostali dorośli zainteresowani mieszkańcy Gminy. Na koniec spotkania zaplanowana jest dyskusja na temat roli kobiet w polskiej historii.

 

Miejsce: Stare Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria Zeb.

24 października 2018

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY „KOBIETY NA 100”

Szkoły otrzymają regulamin turnieju oraz materiały edukacyjne dotyczące kobiet, które przyczyniły się do rozwoju Polski w różnych dziedzinach życia. Pośród tych postaci znajdą się także te, które walczyły o prawa kobiet w Polsce, pierwsze polskie parlamentarzystki, kobiety które obalały stereotypy. Nie zabraknie w tym gronie lokalnych aktywistek, które swoim życiem wpisały się w historię regionu (np. s. Izabela Łuszczkiewicz – zaangażowana w AK, więźniarka komunistycznego reżimu; Irena Weiss – malarka). Uczniowie w małych zespołach (5-7 os.) zmierzą się w interaktywnym turnieju stylizowanym na telewizyjne turnieje wiedzy. Najlepsze zespoły zostaną nagrodzone.

Miejsce: Hala Sportowa przy ZS nr 1 w Kalwarii Zeb., ul. Mickiewicza 14

 

10 listopada 2018 r.

OTWARCIE WYSTAWY POPROJEKTOWEJ

 

WRĘCZENIE NAGRÓD Z KONKURSÓW

 

KONCERT Z OKAZJI 100-LECIA NADANIA POLKOM PRAW WYBORCZYCH

Zwieńczeniem zadania będzie wernisaż wystawy prac uczestników konkursów z rozdaniem nagród i dyplomów laureatom oraz koncert z okazji 100-lecia nadania Polkom praw wyborczych. Wystąpi artystka lub grupa związana z nurtem alternatywnym (nowoczesnym folkiem lub poezją śpiewaną).

Koncert i wystawa będą miały charakter otwarty, do udziału zostaną zaproszeni uczestnicy projektu, ale także wszyscy mieszkańcy Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Miejsce: sala widowiskowa CKSiT, ul. Broniewskiego 3, Kalwaria Zeb.

 

 

 sk