Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii, jako jedna z 7 organizacji w Małopolsce, otrzymało dofinansowanie w ramach programu „Równać szanse 2017 – Regionalny Konkurs Grantowy” na realizację projektu dziennikarskiego dla młodzieży pod hasłem „Ciekawy człowiek stąd”.

Zapraszamy młodzież w wieku 13-19 lat do udziału w projekcie dziennikarskim realizowanym przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, które na ten cel uzyskało dofinansowanie w ramach programu „Równać szanse 2017- Regionalny Konkurs Grantowy”. Zachęcamy młodych ludzi do udziału w dziennikarskiej przygodzie. Po pierwsze uczestnicy poznają podstawy zawodu dziennikarza, po drugie będą zarażać się zapałem od ludzi z pasją.

Działania rozpoczynamy pod koniec lutego 2018 r., a finał projektu zaplanowany jest na sierpień 2018 roku. W tym czasie uczestnicy będą brali udział w następujących spotkaniach:

  • warsztaty dziennikarskie (formy dziennikarskie, wyszukiwanie tematów, przeprowadzanie wywiadów

  • warsztaty grafiki komputerowej (podstawowe informacje o przygotowywaniu grafik do mediów internetowych, ulotki, plakaty,zaproszenia)

  • warsztaty fotograficzne (wywoływanie zdjęć w ciemni fotograficznej, fotografia cyfrowa, obróbka zdjęć)

  • warsztaty filmowe (dobieranie tematu, kadrowanie, obróbka filmu, dobór muzyki)

  • wyjazd studyjny do Radia Kraków, zwiedzanie wystawy w Bunkrze Sztuki w Krakowie

Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez specjalistów w danej dziedzinie.

W pomiędzy kolejnymi warsztatami pracując w grupach uczestnicy będą wyszukiwali interesujących ludzi z terenu Gminy Kalwarii do wywiadów, filmów i sesji fotograficznych – światków historii, artystów, zasłużonych dla rozwoju gminy, członków rodzin, rówieśników z pasją itp. Samodzielnie przeprowadzą z wybranymi osobami wywiady, wykonają zdjęcia i nakręcą film. Będą mogli korzystać z porad instruktorów.

Efektem tych działań będzie przygotowanie wystawy pt. „Ciekawy człowiek stąd” (czerwiec 2018) z wykorzystaniem wiedzy zdobytej podczas wcześniejszych spotkań i wyjazdów. Uczestnicy w grupach będą pracowali nad zbieraniem materiałów do wystawy i opracowaniem ich, a także organizacją samego wydarzenia (pozyskiwanie partnerów i sponsorów, patronów medialnych, prowadzenie imprezy, przygotowanie programu, zaproszeń i plakatów).

Powstałe w trakcie projektu teksty i zdjęcia uczestników będą opublikowane w specjalnym dodatku do Wiadomości Kalwaryjskich (sierpień 2018) – zredagowanym przez grupę projektową.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Zgłoszenia chętnych do uczestnictwa w projekcie prosimy kierować do koordynatorów:

Ewelina Baklarz, tel. 663456109
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sonia Knapczyk
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba miejsc w projekcie ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.