22 czerwca br., tj.  piątek,  o godzinie 11:00  w Centrum Kultury Sportu i Turystyki „Stare Kino” w Kalwarii Zebrzydowskiej (ul. Mickiewicza 4) odbędzie się spotkanie lokalnych przedsiębiorców z Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżeliką Możdżanowską - Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W trakcie spotkania pomiędzy pięcioma gminami powiatu wadowickiego a ministerstwem Rozwoju zostanie podpisany list intencyjny ws. prostego języka w urzędach.

Na zaproszenie Burmistrza Augustyna Ormantego  w najbliższy piątek  Kalwarię Zebrzydowską odwiedzi Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska - Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, w „Starym Kinie” spotka się z lokalnymi przedsiębiorcami.

W trakcie spotkania przedsiębiorcy dowiedzą się  jakie ułatwienia dla firm wprowadziła Konstytucja Biznesu, co zmieniło się w zakresie prawa podatkowego oraz o planowanych zmianach w zamówieniach publicznych. Przedsiębiorcy zapoznają się również z ofertą wsparcia dla MŚP. Obecni na tym spotkaniu przedsiębiorcy otrzymają też materiały informacyjne. W czasie spotkania zostanie podpisany list intencyjny z samorządami odnośnie prostego języka w urzędach.

Wizyta Pełnomocnika Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Kalwarii Zebrzydowskiej nie jest przypadkowa  na  możliwości spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami zależało Wiceminister Rozwoju i Inwestycji Andżelice Możdżanowskiej, która dostrzega  ich znaczenie w regionie. Wcześniej też zaproszenie do władz w Warszawie wystosował Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, które zostało przyjęte.

Poza spotkaniem z lokalnymi przedsiębiorcami Wiceminister Inwestycji i Rozwoju złoży wizytę  w Pawilonie wystawowym Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie będzie miała możliwość zapoznania się z wyrobami kalwaryjskich rzemieślników, odwiedzi też zakład produkcyjny Ryłko.

 

Andżelika Możdżanowska

8 lutego 2018 r. powołana na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Pełni także funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. 18 października 2017 powołana na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnika Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Przed rozpoczęciem działalności parlamentarnej pracowała jako dziennikarz, nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych oraz wykładowca akademicki. Prowadziła Centrum Obsługi Biznesu, zajmując się m.in. doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy UE. Założycielka Stowarzyszenia „Po prostu Pomagam”, organizatorka akcji społecznych i charytatywnych na rzecz chorych dzieci, a także akcji krwiodawstwa na rzecz szpitali w Wielkopolsce „Kropla życia”. W latach 2011-2015 Andżelika Możdzanowska była senatorem RP. W 2015 r. została Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2015 roku Poseł na Sejm RP. Andżelika Możdżanowska ukończyła studia z zakresu zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest także absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowywania i zarządzania projektami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej w Instytucie Biznesu w Kaliszu.

 

Informacja: Urząd Miasta Kalwaria Zebrzydowska