To był wyjątkowy wieczór! Z okazji Dnia Kobiet burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty oraz dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Andrzej Burdek zaprosili na koncert Jolanty Jaszkowskiej. Były życzenia, wspomnienia, a przede wszystkim prawie dwie godziny wspaniałej muzyki w wykonaniu tej warszawskiej artystki.

Prof. dr hab. Kazimierz Wiech z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie był gościem wykładu inaugurującego nowy semestr kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Profesor opowiadał o zapomnianym pięknie Czarnohory i Huculszczyzny.

Sobota 18 lutego 2017 na pewno długo zapisze się w pamięci uczestników spotkania Kierunek: Miłość które zorganizowaliśmy z okazji Święta Zakochanych. Alternatywę dla obchodów tego dnia stanowiła refleksja nad tematyką relacji damsko-męskich, prowadzona przez pisarkę Beatę Kołodziej, Beatę i Marcina Mądrych, Michała Bukowskiego i Zuzannę Szczypułę, zakończona koncertem zespołu niemaGOtu – autorów, między innymi, hymnu Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

 

Ferie na rockowo-uznajemy za zakończone - oznajmił Piotr Filipkowski – pomysłodawca oraz jeden z organizatorów FnR. Światła sceny mogły powoli wygasnąć, a Sala Widowiskowa na chwilę opustoszała. Trzecia edycja ferii na rockowo przeszła do historii…

Ponad 65 tysięcy złotych wrzucili do puszek mieszkańcy gminy Kalwaria, gminy Stryszów oraz mieszkańcy Izdebnika. To rekord w historii kalwaryjskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do 13 stycznia w Sali im. Wojciecha Weissa w naszym „Starym Kinie” oglądać można prace, które zwyciężyły w konkursie „Smog w Kalwarii”.  

Cieszymy się, ze mogliśmy pożegnać stary rok w tak licznym gronie! Dziękujemy, że byliście z nami w sylwestrowy wieczór na kalwaryjskim Rynku. Mamy nadzieję, że pokaz Wam się podobał:)

Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez działająca przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki grupę Kreatywna Kalwaria. Artyści z grupy wystawili wszystko, co najlepsze! Zerknijcie na zdjęcia!

W minionym tygodniu, słuchacze Akademii Wcześniej Urodzonych zapoznali się z ideą lecznictwa uzdrowiskowego oraz znaczeniem balneologi. To wszystko za sprawą naszego gościa, Lekarza Ordynatora Sanatorium Rabka Zdrój Jana Ceklarza.

 

To ostanie teatralne wydarzenie w Kalwarii Zebrzydowskiej w tym roku. Za nami spektakl "Dziecko dla odważnych" Leszka Talki w reżyserii Justyny Kowalskiej. W roli zmagających się ze swoim rodzicielstwem rodziców wystąpili Beata i Tomasz Schimscheinerowie.