Od 3 do 6 grudnia nasz mikołajkowa ekipa gościła przedszkolaków z gminy Kalwaria Zebrzydowska w sali widowiskowej. Dzieci spotykały się ze Świętym Mikołajem, Aniołkiem i Diabełkiem. Wywołać uśmiech na buźkach ponad 850 przedszkolaków – bezcenne!

W czwartek, 14 listopada o godz. 13:00 na kalwaryjskim rynku została otwarta ekspozycja plenerowa "Wstańcie, chodźmy... Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski". Wystawa przyjechała do nas 8 listopada, ale jej oficjalne otwarcie z udziałem Dyrektora krakowskiego oddziału IPN dr. hab. Filipa Musiała oraz Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej dr. hab. inż. Augustyna Ormantego odbyło się właśnie 14 listopada.

W dniach od 4 do 6 października w Przytkowicach odbyły się XVIII Międzynarodowe Zawody Psich Zaprzęgów „O Złoty But”.

W sobotę (5 października) gościliśmy podróżnika Aruna Milcarza, który opowiadał o postrzeganiu czasu w rożnych kulturach.

Jesień przywitała nas wyjątkowo piękną pogodą podczas wyprawy w Bieszczady, która odbyła się 21 września br.

W niedzielę, 1 września 2019 roku, spotkaliśmy się z mieszkańcami Gminy na pokazie filmu „Kamienie na szaniec”.

Za nami drugi seans Letniego Kina Plenerowego, który odbył się 3 sierpnia br. w Kalwarii Zeb.

3 sierpnia o godz. 20.00 w sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się koncert zespołu Mech-Band zatytułowany „Trzy dekady muzyki”.

30 lipca odbył się kolejny wakacyjny wyjazd dla dzieci. Tym razem byliśmy na wycieczce w Zatorlandzie, gdzie odwiedziliśmy Pak Dinozaurów, braliśmy udział w warsztatach paleontologicznych, obejrzeliśmy film 5D o dinozaurach w Ameryce Południowej i korzystaliśmy z wielu atrakcji oferowanych przez park!

23 lipca br. w Starym Kinie odbywało się Domowe Laboratorium, na którym przywitaliśmy młodych chemików w wieku 4-7 lat, których fascynuje nauka i eksperymentatorstwo.