Wakacje zaczęły się dość leniwie - krakowskie kino, wygodny fotel, popcorn i przygody Minionków.

Wspaniałe alpejskie scenerie, góry i jeziora, kwitnące łąki, mnóstwo zieleni i kwiatów - północna Austria, Ziemia Salzburska, Region Salzkammergut - byliśmy, zobaczyliśmy i chcemy więcej!

Artyści ze Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej oraz ze stowarzyszenia Kreatywna Kalwaria fotografowali i malowali razem.

 

Ponad 140 różnej maści starych aut w tym 40 motycykli wzięło udział w I Zlocie Pojazdów Zabytkowych „Kalwaria Zebrzydowska 2017”, zorganizowanego w ramach Jubileuszu 400-lecia lokacji miasta. Miłośnicy starych pojazdów nie zawiedli i licznie stawili się na placu targowym by podziwiać „perełki” zlotu, a tych nie brakowało.

Tegoroczne Dni Kalwarii upłynęły pod znakiem świętowania jubileuszu 400-lecia lokacji miasta.

Warsztaty i wykład: ,,Magia czy chemia kina?” zakończyły II semestr kalwaryjskiego Uniwersytetu Dziecięcego. W trakcie warsztatów nasi studenci poznali niezwykłe triki chemiczne wykorzystywane w kinematografii, fotografii, a także w życiu codziennym, takie jak: efekt mgły, pył magnezowy, dymiące napoje czy przemiana styropianu w klej modelarski.

 

Ponad 400 osób we wspólnej, zdrowej zabawie. Za nami pierwszy Maraton Zumby w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zdrowie, energia, zabawa. Tak wyglądała Hala Sportowa w Kalwarii w ostatnią niedzielę.

 

Zakończył się letni semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ostatni wykład, z którym przyjechał do nas dr Konrad Meus dotyczył Bukowiny. Ostatnie spotkanie to fantastyczny rejs po kanale w Łączanach odrestaurowanym galarem.

Mimo żaru lejącego się z nieba aż 164 osoby wzięły udział w tegorocznej edycji „Biegusia Kalwaryjskiego”. O wiele więcej malutkich, małych, większych i całkiem dużych dzieci bawiło się na stadionie „Kalwarianki” podczas gminnych obchodów Dnia Dziecka.

Za nami trzecia edycja Charytatywnego Biegu na „Golgotę”. Na niełatwej po kwietniowych deszczach trasie zmagało się ze sobą 206 zawodników. W tym roku pobiegliśmy dla Adasia Studnickiego. Dziękujemy, że byliście z nami!