W korytarzu sali widowiskowej CKSiT (Broniewskiego 3) prezentowana jest wystawa prac Kalwaryjskiego Klubu Fotograficznego. Klub spotyka się w Centrum Kultury i prowadzony jest przez Jarosława Leskiego.

10 czerwca na stadionie sportowym ,,Kalwarianka” odbył się Bieguś Kalwaryjski wraz z Dniem Dziecka. Jak to w czerwcu pogoda nie była dla naszych biegaczy najłaskawsza. Nie ma co ukrywać, większość mniej lub bardziej doświadczonych pasjonatów nie przepada za bieganiem podczas wysokich temperatur. Po raz pierwszy w Kalwarii odbył się ,,Mini Runmageddon”, czyli bieg z przeszkodami, którego największą atrakcją była kurtyna wodna.

Wędrówkę do najbardziej malowniczego zakątka Tatr zaczęliśmy od Polany Palenicy Białczańskiej.

Od piątku, 25 maja w Starym Kinie oglądać można nową wystawę zatytułowaną "Deko realizmu w świecie abstrakcji".

 Przez dwa dni, 21 i 22 maja, w sali widowiskowej CKSiT trwały przesłuchania w ramach XXI Dni Papieskich.

Co ma wspólnego orkiestra  z ekologią? Czy Posejdon umie segregować śmieci? A czy Syrenka wie jak dbać o środowisko? Te z pozoru kompletnie niezwiązane ze sobą rzeczy łączy jedno- "Bajkowe melodie"- czyli spektakl muzyczno-ekologiczny przygotowany z myślą o najmłodszych, który 9 maja zawitał do Kalwarii.

 

Za nami kolejny koncert edukacyjny przygotowany przez Filharmonię Krakowską, tym razem artyści zajęli się tematem "Odcienie ludzkiego głosu". 8 maja uczniowie gminnych szkół poznawali tajniki ludzkiego głosu uczestnicząc w spotkaniu z filharmonią w sali widowiskowej CKSiT.

Nasze miasto świętowało 227. rocznicę Uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja. Pogoda dopisała, więc było radośnie, patriotycznie i biało-czerwono.

Ponad 50 dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych rywalizowało w miniona sobotę (28.04.) w przeglądzie duetów i zespołów tanecznych powiatu wadowickiego w ramach Dnia Tańca organizowanego przez Wadowickie Centrum Kultury.

W niedzielę wieczorem, 22 kwietnia br., w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii odbył się wyjątkowy koncert charytatywny w wykonaniu uczniów kalwaryjskiej Szkoły Muzycznej I stopnia z gościnnym udziałem pianisty Krzysztofa Książka. Wydarzenie było dedykowane Bartkowi z Zebrzydowic.