Warsztaty i wykład: ,,Magia czy chemia kina?” zakończyły II semestr kalwaryjskiego Uniwersytetu Dziecięcego. W trakcie warsztatów nasi studenci poznali niezwykłe triki chemiczne wykorzystywane w kinematografii, fotografii, a także w życiu codziennym, takie jak: efekt mgły, pył magnezowy, dymiące napoje czy przemiana styropianu w klej modelarski.

 

Ponad 400 osób we wspólnej, zdrowej zabawie. Za nami pierwszy Maraton Zumby w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zdrowie, energia, zabawa. Tak wyglądała Hala Sportowa w Kalwarii w ostatnią niedzielę.

 

Zakończył się letni semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ostatni wykład, z którym przyjechał do nas dr Konrad Meus dotyczył Bukowiny. Ostatnie spotkanie to fantastyczny rejs po kanale w Łączanach odrestaurowanym galarem.

Mimo żaru lejącego się z nieba aż 164 osoby wzięły udział w tegorocznej edycji „Biegusia Kalwaryjskiego”. O wiele więcej malutkich, małych, większych i całkiem dużych dzieci bawiło się na stadionie „Kalwarianki” podczas gminnych obchodów Dnia Dziecka.

Za nami trzecia edycja Charytatywnego Biegu na „Golgotę”. Na niełatwej po kwietniowych deszczach trasie zmagało się ze sobą 206 zawodników. W tym roku pobiegliśmy dla Adasia Studnickiego. Dziękujemy, że byliście z nami!

Kilka najważniejszych faktów dotyczących zbrodni w Katyniu, zdjęcia, dokumenty. Na kalwaryjskim Rynku nowa wystawa!

O swojej podróży do Dagestanu słuchaczom kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Konrad Tulej.

Słuchacze kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się na specjalnych warsztatach. Efektem warsztatów są pięknie zdobione wielkanocne jaja.

Nie tak dawno gościliśmy w naszej Sali Widowiskowej niesamowite aktorskie przedsięwzięcie. Z wielkopostnym misterium D.O.M. wystąpił u nas Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy. Obejrzyjcie kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Za nami kolejny wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem gościliśmy Annę Wencel z Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie, która przybliżyła słuchaczom najważniejsze zagadnienia judaizmu - podstawy wiary, święte księgi, modlitwy, praktyki religijne, przedmioty związane z kultem religijnym oraz obrzędowość na różnych etapach życia od narodzin do śmierci.