Koło gospodyń „Swojskie Klimaty” w sobotę, 17 listopada uczestniczyło w warsztatach pszczelarskich w „Apilandi”, podczas których panie i panowie poznali tajniki powstawania miodu oraz  degustowali  różne rodzaje miodu i produkty pszczele.

11 listopada podczas uroczystych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości wykonaliśmy pamiątkową fotografię mieszkańców biorących udział w uroczystości.

Niedzielne świętowanie 11 listopada w Kalwarii Zebrzydowskiej domknął spektakl pt. „Czy Ją kochasz?” w wykonaniu Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy ze Stryszowa. Propozycja uczczenia setnej odzyskania niepodległości za pomocą widowiska, prezentującego sceny z historii Polski od konfederacji barskiej po I wojnę światową, spotkał się z pozytywnym przyjęciem wielu mieszkańców Kalwarii i okolicy, którzy licznie przybyli na widowisko.

Osiem 5-osobowych zespołów ze szkół z całej gminy postanowiło sprawdzić swoją wiedzę w międzyszkolnym turnieju wiedzy "Kobiety Na 100".

Blisko 100 prac w konkursach. Za nami literackie i plastyczne zmagania w ramach projektu "Historia jest kobietą".

 

Za nami kolejny koncert dla dzieci i młodzieży przygotowany przez muzyków z Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, który zgromadził publiczność w sali widowiskowej CKSiT, 17 października br.

 

W miniony weekend  (5-6.10.) w Międzynarodowym Centrum Targowo - Kongresowym Expo Kraków odbyła się druga edycja Targów Seniora. Grupa studentów Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku również postanowiła wziąć w nich udział.

W ostatni piątek, 5 października, odbył się wernisaż wystawy Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, która prezentuje najciekawsze obrazy członków SPZK, powstałe w ostatnim roku.

 

24 września br. odbyły się Warsztaty Historii Mówionej „Uwalniamy wspomnienia”. Zajęcia w Starym Kinie dla dwudziestu uczniów z naszej gminy przeprowadził dr Marcin Jarząbek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

We wtorkowe popołudnie (18.09.), przy prawdziwie letnich temperaturach, grupa studentów kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrała się w rejs po Kanale Łączańskim, inauguruując w ten sposób nowy rok akademicki.