W miniony weekend  (5-6.10.) w Międzynarodowym Centrum Targowo - Kongresowym Expo Kraków odbyła się druga edycja Targów Seniora. Grupa studentów Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku również postanowiła wziąć w nich udział.

W ostatni piątek, 5 października, odbył się wernisaż wystawy Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, która prezentuje najciekawsze obrazy członków SPZK, powstałe w ostatnim roku.

 

24 września br. odbyły się Warsztaty Historii Mówionej „Uwalniamy wspomnienia”. Zajęcia w Starym Kinie dla dwudziestu uczniów z naszej gminy przeprowadził dr Marcin Jarząbek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

We wtorkowe popołudnie (18.09.), przy prawdziwie letnich temperaturach, grupa studentów kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrała się w rejs po Kanale Łączańskim, inauguruując w ten sposób nowy rok akademicki.

Kalwaryjskie korty znów zapełniły się publicznością, którą przyciągnął Krzysztof Zalewski. 8 września br. odbył się niezwykły koncert końca lata. Wystąpili Sweet Molly, SALK i gwiazda wieczoru – Krzysztof Zalewski.

 

W ubiegły piątek (8 września br.) odbył się wernisaż wystawy Ewy Dzidek. Uroczyste otwarcie wystawy w Starym Kinie zgromadziło grupę publiczności, która podziwiała talent młodej artystki, pochodzącej z Rudz pod Zatorem, absolwentki liceum plastycznego i świeżo upieczonej studentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

 W sobotę, 25 sierpnia, odbyła się wycieczka piesza w Pieniny. Uczestnicy ruszyli autokarem po 7:30 z parkingu przy ulicy Broniewskiego 3 w Kalwarii.

 Ostatnie dni sierpnia i ostatnie chwile lata przed nami. Tegoroczny program wakacyjny był pełen atrakcyjnych wyjazdów i warsztatów.

 

Początek naszej lipcowej wycieczki zaczęliśmy od atrakcyjnego rejsu łodzią Slanica, która pływa z przystani na Slanicką Osadę. W przepięknej przyrodniczej scenerii Slanickej Wyspy Sztuki na środku Orawskiej Zapory Wodnej są wystawiane stałe ekspozycje tradycyjnej sztuki ludowej z kolekcji Orawskiej Galerii.

W ubiegłą sobotę (21 lipca br.) odbyło się letnie kino plenerowe.