Początek naszej lipcowej wycieczki zaczęliśmy od atrakcyjnego rejsu łodzią Slanica, która pływa z przystani na Slanicką Osadę. W przepięknej przyrodniczej scenerii Slanickej Wyspy Sztuki na środku Orawskiej Zapory Wodnej są wystawiane stałe ekspozycje tradycyjnej sztuki ludowej z kolekcji Orawskiej Galerii.

W ubiegłą sobotę (21 lipca br.) odbyło się letnie kino plenerowe.

Trzydziestoosobowa grupa dzieci z Gminy Kalwaria Zebrzydowska wyruszyła 3 lipca br. na wycieczkę do bielskiego Parku w Dechę, zorganizowaną przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Kalwaryjski plac targowy zapełnił się kolejny raz kolorowymi karoseriami wyjątkowych samochodów i motocykli. 24 czerwca br. odbył się II Zlot Pojazdów Zabytkowych w Kalwarii Zebrzydowskiej. W wydarzeniu udział wzięło około 60 załóg z pojazdami, w tym 28 motocykli.

Tegoroczne Dni Kalwarii przeszły już do historii. Przez dwa dni celebrowaliśmy święto naszego miasta i gminy. Nie zabrakło wielkich gwiazd – zespołu Zakopower, Kabaretu Ciach i piosenkarki Teresy Werner.

W korytarzu sali widowiskowej CKSiT (Broniewskiego 3) prezentowana jest wystawa prac Kalwaryjskiego Klubu Fotograficznego. Klub spotyka się w Centrum Kultury i prowadzony jest przez Jarosława Leskiego.

10 czerwca na stadionie sportowym ,,Kalwarianka” odbył się Bieguś Kalwaryjski wraz z Dniem Dziecka. Jak to w czerwcu pogoda nie była dla naszych biegaczy najłaskawsza. Nie ma co ukrywać, większość mniej lub bardziej doświadczonych pasjonatów nie przepada za bieganiem podczas wysokich temperatur. Po raz pierwszy w Kalwarii odbył się ,,Mini Runmageddon”, czyli bieg z przeszkodami, którego największą atrakcją była kurtyna wodna.

Wędrówkę do najbardziej malowniczego zakątka Tatr zaczęliśmy od Polany Palenicy Białczańskiej.

Od piątku, 25 maja w Starym Kinie oglądać można nową wystawę zatytułowaną "Deko realizmu w świecie abstrakcji".

 Przez dwa dni, 21 i 22 maja, w sali widowiskowej CKSiT trwały przesłuchania w ramach XXI Dni Papieskich.