W miniony weekend, 22 i 23 lutego br. do Kalwarii Zebrzydowskiej zawitały najlepsze mobilne kuchnie z całego kraju  serwujące oryginalne potrawy z kuchni amerykańskiej, europejskiej i azjatyckiej. Do godzin wieczornych kilkanaście gastronomicznych wozów serwowało dania z różnych zakątków świata. Wszystko to za sprawą pierwszego zlotu food trucków w naszym mieście!

Powoli opadają emocje po 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Sztabie Kalwaria-Lanckorona było naprawdę radośnie – pod względem atmosfery i wyniku. Udało się pobić rekord i przekroczyć kwotę 100 tysięcy złotych. Ostatecznie deklarowana kwota wyniosła 105 694,97 złotych!

W niedzielę, 29 grudnia 2019 roku, odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek Zespołu Emaus. Już po raz drugi zespół kolędował w sali widowiskowej CKSiT, zgromadził kolejny raz pełną sale słuchaczy.

W Sylwestra mieszkańcy gminy spotkali się, jak w ubiegłym roku, na placu targowym. O godz. 19:50 Burmistrz Augustyn Ormanty złożył życzenia noworoczne, a o 20:00 odbył się pokaz fajerwerków.

Od 3 do 6 grudnia nasz mikołajkowa ekipa gościła przedszkolaków z gminy Kalwaria Zebrzydowska w sali widowiskowej. Dzieci spotykały się ze Świętym Mikołajem, Aniołkiem i Diabełkiem. Wywołać uśmiech na buźkach ponad 850 przedszkolaków – bezcenne!

W czwartek, 14 listopada o godz. 13:00 na kalwaryjskim rynku została otwarta ekspozycja plenerowa "Wstańcie, chodźmy... Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski". Wystawa przyjechała do nas 8 listopada, ale jej oficjalne otwarcie z udziałem Dyrektora krakowskiego oddziału IPN dr. hab. Filipa Musiała oraz Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej dr. hab. inż. Augustyna Ormantego odbyło się właśnie 14 listopada.

W dniach od 4 do 6 października w Przytkowicach odbyły się XVIII Międzynarodowe Zawody Psich Zaprzęgów „O Złoty But”.

W sobotę (5 października) gościliśmy podróżnika Aruna Milcarza, który opowiadał o postrzeganiu czasu w rożnych kulturach.

Jesień przywitała nas wyjątkowo piękną pogodą podczas wyprawy w Bieszczady, która odbyła się 21 września br.

W niedzielę, 1 września 2019 roku, spotkaliśmy się z mieszkańcami Gminy na pokazie filmu „Kamienie na szaniec”.