Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany i wpłynęła na zmianę programu wakacji z Centrum Kultury. Mimo, to udało się zorganizować kilka ciekawych warsztatów i wycieczek pieszych dla najmłodszych mieszkańców gminy oraz dwa pokazy kina plenerowego dla dorosłych.

Gabi Katzer, mieszkanka Kalwarii Zebrzydowskiej, dała się poznać szerszej publiczności rok temu, udziałem w programie „Szansa na Sukces”, a kilka dni temu ukazał się jej debiutancki singiel i teledysk „Mała Rzecz”.

 

Letnia słoneczna niedziela, 26 lipca 2020 roku, okazała się kolejnym wielkim krokiem w zbiórce środków na leczenie Eweliny Baklarz. Od rana wolontariusze z puszkami kwestowali przy Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zebrano ponad 26 tysięcy złotych.

 W miniony weekend, 22 i 23 lutego br. do Kalwarii Zebrzydowskiej zawitały najlepsze mobilne kuchnie z całego kraju  serwujące oryginalne potrawy z kuchni amerykańskiej, europejskiej i azjatyckiej. Do godzin wieczornych kilkanaście gastronomicznych wozów serwowało dania z różnych zakątków świata. Wszystko to za sprawą pierwszego zlotu food trucków w naszym mieście!

Powoli opadają emocje po 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Sztabie Kalwaria-Lanckorona było naprawdę radośnie – pod względem atmosfery i wyniku. Udało się pobić rekord i przekroczyć kwotę 100 tysięcy złotych. Ostatecznie deklarowana kwota wyniosła 105 694,97 złotych!

W niedzielę, 29 grudnia 2019 roku, odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek Zespołu Emaus. Już po raz drugi zespół kolędował w sali widowiskowej CKSiT, zgromadził kolejny raz pełną sale słuchaczy.

W Sylwestra mieszkańcy gminy spotkali się, jak w ubiegłym roku, na placu targowym. O godz. 19:50 Burmistrz Augustyn Ormanty złożył życzenia noworoczne, a o 20:00 odbył się pokaz fajerwerków.

Od 3 do 6 grudnia nasz mikołajkowa ekipa gościła przedszkolaków z gminy Kalwaria Zebrzydowska w sali widowiskowej. Dzieci spotykały się ze Świętym Mikołajem, Aniołkiem i Diabełkiem. Wywołać uśmiech na buźkach ponad 850 przedszkolaków – bezcenne!

W czwartek, 14 listopada o godz. 13:00 na kalwaryjskim rynku została otwarta ekspozycja plenerowa "Wstańcie, chodźmy... Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski". Wystawa przyjechała do nas 8 listopada, ale jej oficjalne otwarcie z udziałem Dyrektora krakowskiego oddziału IPN dr. hab. Filipa Musiała oraz Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej dr. hab. inż. Augustyna Ormantego odbyło się właśnie 14 listopada.