Tegoroczny Dzień Kobiet zaskoczył panie spektaklem „Separacja” w wykonaniu sceny „Rode”, który odbył się 10 marca (sobota) w sali widowiskowej CKSiT. Farsa autorstwa Mariusza Marczyka przedstawiała historię nauczycielskiego małżeństwa w kryzysie. Pełna humoru opowieść o perypetiach pary sprawiła, że w sali Centrum Kultury, Sportu i Turystyki rozbrzmiewały przemiennie gromkie brawa i głośny śmiech.

Od piątku (9 marca) w Sali im. Wojciecha Weissa w "Starym Kinie" oglądać można wystawę autorstwa Karoliny Miski.

28  lutego o godz. 19:00 w Sali widowiskowej CKSiT odbył się spektakl "Scenariusz dla trzech aktorów" z udziałem słynnych polskich aktorów:  Andrzeja Grabowskiego, Mikołaja Grabowskiego, Jana Peszka.

Jak co środę, w ramach projektu "Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą", w Starym Kinie odbywają sią warsztaty rękodzieła.

Co dobre, szybko się kończy, a w szczególnie jeśli chodzi o ferie zimowe, czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia , a tych z pewnością uczestnikom ferii nie brakowało. Podczas tegorocznej przerwy zimowej Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej było przyjaznym miejscem dla dzieci i młodzieży.  Każdego dnia ferii można było znaleźć coś interesującego dla siebie. Dla uczestników zapewnione były różnorodne atrakcje, począwszy od wycieczek, warsztatów kulinarnych, plastycznych,  a na zajęciach tanecznych skończywszy.

Projekt "Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą" w naszej gmnie trwa w najlepsze. 

Pokaźna grupa miłośników zumby pojawiła się 11 lutego br. (niedziela) w hali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie został zorganizowany charytatywny maraton zumby. 

W sobotę (10 lutego) w sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii odbył się koncert walentynkowy. Kalwaryjskiej publiczności wieczór umilił Michał Łanuszka, któremu towarzyszyła wokalistka Izabela Królak oraz kwartet smyczkowy.

W dniu 18 stycznia 2018 r. w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie udział wzięło kilkudziesięciu uczestników, których wysłuchała komisja w składzie: Bogdan Ciapa, Kazimierz Gromada, Fryderyk Rudecki. Konkurs był podzielony na kategorie: przedszkolaki i klasy „0”, klasy I-III SP, klasy IV-VI SP, klasy VII SP i gimnazjum. Poniżej prezentujemy wyniki.

W ubiegłą niedzielę (14.01.2018 r.) ponownie zagrała w naszej Gminie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny Finał dedykowany był wyrównywaniu szans w leczeniu noworodków. Jesteśmy dumni, że jako Sztab Kalwaria Zebrzydowska dołożyliśmy swoją cegiełkę na realizację celu wyznaczonego przez WOŚP.