Kilka najważniejszych faktów dotyczących zbrodni w Katyniu, zdjęcia, dokumenty. Na kalwaryjskim Rynku nowa wystawa!

O swojej podróży do Dagestanu słuchaczom kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Konrad Tulej.

Słuchacze kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się na specjalnych warsztatach. Efektem warsztatów są pięknie zdobione wielkanocne jaja.

Nie tak dawno gościliśmy w naszej Sali Widowiskowej niesamowite aktorskie przedsięwzięcie. Z wielkopostnym misterium D.O.M. wystąpił u nas Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy. Obejrzyjcie kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Za nami kolejny wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem gościliśmy Annę Wencel z Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie, która przybliżyła słuchaczom najważniejsze zagadnienia judaizmu - podstawy wiary, święte księgi, modlitwy, praktyki religijne, przedmioty związane z kultem religijnym oraz obrzędowość na różnych etapach życia od narodzin do śmierci.

To był wyjątkowy wieczór! Z okazji Dnia Kobiet burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty oraz dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Andrzej Burdek zaprosili na koncert Jolanty Jaszkowskiej. Były życzenia, wspomnienia, a przede wszystkim prawie dwie godziny wspaniałej muzyki w wykonaniu tej warszawskiej artystki.

Prof. dr hab. Kazimierz Wiech z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie był gościem wykładu inaugurującego nowy semestr kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Profesor opowiadał o zapomnianym pięknie Czarnohory i Huculszczyzny.

Sobota 18 lutego 2017 na pewno długo zapisze się w pamięci uczestników spotkania Kierunek: Miłość które zorganizowaliśmy z okazji Święta Zakochanych. Alternatywę dla obchodów tego dnia stanowiła refleksja nad tematyką relacji damsko-męskich, prowadzona przez pisarkę Beatę Kołodziej, Beatę i Marcina Mądrych, Michała Bukowskiego i Zuzannę Szczypułę, zakończona koncertem zespołu niemaGOtu – autorów, między innymi, hymnu Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

 

Ferie na rockowo-uznajemy za zakończone - oznajmił Piotr Filipkowski – pomysłodawca oraz jeden z organizatorów FnR. Światła sceny mogły powoli wygasnąć, a Sala Widowiskowa na chwilę opustoszała. Trzecia edycja ferii na rockowo przeszła do historii…

Ponad 65 tysięcy złotych wrzucili do puszek mieszkańcy gminy Kalwaria, gminy Stryszów oraz mieszkańcy Izdebnika. To rekord w historii kalwaryjskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.