Pandemia zmieniła wiele sektorów naszego życia - między innymi ograniczyła ruch i aktywność fizyczną. W kolejnych polskich domach zaczęła gościć niebezpieczna choroba cukrzyca, która wywróciła do góry nogami życie tak wielu dorosłych, jak i dzieci. W związku z tym postanowiliśmy zwrócić uwagę na tę zbierającą swoje żniwo szczególnie w czasie pandemii chorobę, stąd 15 grudnia o godz. 19.00 odbyło się spotkanie online z diabetologiem.

W czasach, gdy dla wielu kwestie zdrowia ograniczają się tylko i wyłącznie do „walki o pozostanie zdrowym”, a chorobę definiuje się przez pryzmat pozytywnego lub negatywnego testu COVID-19, pragniemy zwrócić uwagę na cukrzycę jako chorobę, która równie skutecznie potrafi zaciążyć nad naszym dalszym życiem.

W sposób przystępny i bardzo obrazowy temat cukrzycy oraz przeciwdziałania jej pojawieniu się omówił diabetolog - lekarz medycyny Rafał Sumper- jeden z bardziej rozpoznawalnych autorytetów z zakresu diabetologii, który w czasie spotkania przedstawił autorski wykład pt. „Ruch krzepi czyli jak uciec przed cukrzycą". Na końcu spotkania licznie zgromadzeni przed ekranami słuchacze zadawali pytania do prelegenta. Moderatorem spotkania był Mirosław Płonka.

 

MP