Czy Kościuszko grał na fortepianie? Dlaczego jego imieniem nazwany jest najwyższy szczyt Australii? Na co przeznaczył żołd z wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych? I dlaczego caryca Katarzyna II nazywała go „bestią”?

W Starym Kinie odbyły się warsztaty historyczne dla dzieci i młodzieży, których bohaterem był Tadeusz Kościuszko. Z okazji 200. rocznicy śmierci Kościuszki rok 2017 był rokiem Tadeusz Kościuszki. Uczniowie klas VI i VII z Zarzyc Wielkich i Leńcz wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez CKSiT, które odbywały się 12 i 13 grudnia.

Jak się okazało nauka historii wcale nie musi być nudna. Poszukując kolejnych informacji ukrytych na terenie budynku Centrum Kultury młodzież poznawała znane i nieznane fakty z życia dowódcy spod Racławic, a na koniec warsztatów drużyny zmierzyły się w quizie wiedzy. Do najaktywniejszych zespołów odkrywających niezwykłe życie generała powędrowały nagrody. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat udziału w warsztatach. Warsztaty poprowadziła mgr Sonia Knapczyk, doktorantka Wydziału Historycznego UJ, pracownica CKSiT.

To wydarzenie zamyka rok kościuszkowski w Gminie Kalwaria Zebrzydowska.

Galeria zdjęć.

sk