Prezentujemy krótką relację z udziału zespołu regionalnego „Sami Swoi” z Przytkowic w Korowodzie Palm na krakowskim Rynku. Zespół działa pod patronatem Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W Niedzielę Palmową  „Sami Swoi”, zespół regionalny z Przytkowic, po raz kolejny wystąpili w Korowodzie Palmowym na Krakowskim Rynku. W przebraniach, z osiołkiem oraz ze śpiewem z pod Barbakanu ulicą Floriańską wraz z całym orszakiem ponad dwudziestu zespołów regionalnych udaliśmy się na Rynek, tam po poświęceniu palm przy kościele poszliśmy pod Ratusz.

Na specjalnie przygotowanej pod występy zespołów z całej Małopolski scenie przedstawiliśmy inscenizację wjazdu Pana Jezusa do Jeruzalem. Jest to prezentacja tradycji z całego naszego południowego regionu Polski, przybyłe zespoły prezentują tradycje, obyczaje i śpiewy z rdzennych regionów. W wydarzeniu brało udział mnóstwo ludzi, rodaków, ale i zagranicznych gości z Francji, Włoch i innych części Europy, również z Azji, wszystko to pośród kramów i oczywiście palm. A i nasza, przytkowska palma, której podobna trafi do naszego kościoła, własnoręcznie wykonana przez nasz zespół, została wyróżniona w konkursie na najlepszą 2018 - zajęła zaszczytne 2 miejsce! W nagrodę została zabrana do muzeum w Krakowie, a my otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom. Brawo dla zdolnych rączek naszych gospodyń!

Autor: Włodzimierz Ożóg
Zdjęcia: Sami Swoi z Przytkowic

Zapraszamy do galerii zdjęć.