Trzydziestoosobowa grupa dzieci z Gminy Kalwaria Zebrzydowska wyruszyła 3 lipca br. na wycieczkę do bielskiego Parku w Dechę, zorganizowaną przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 Pogoda dopisała zabawie pośród wielu niezwykłych atrakcji. Park położony jest przy rzece, pełen jest zieleni i punktów aktywności dla dzieci i młodzieży wykonanych z drewna. Największą i cieszącą się popularnością atrakcją jest trzynastometrowy „Goryl”, najpierw dzieci musiały zdobyć szczyt giganta, a potem mogły zjechać w dół jedną z dwóch zjeżdżalni – niebieską falą lub zakręcaną rurą. Duży entuzjazm wzbudziła także karuzela łańcuchowa. W Parku jest także dwudziestoczterometrowy „Krokodyl”, konstrukcja pełna niespodzianek – labiryntów, tajnych przejść i linowych przeszkód, a na grzbiecie krokodyla znajduj się punkty obserwacyjne. Poza tym dzieci biorące udział w wycieczce mogły bawić się: torami wodnymi, na szczudłowym jeżu, na wielkiej poduszce do skakania, w kreatywnej piaskownicy, kostkarki, tunelu kreta (74 metry). W strefie kreatywnej zabawy na dzieci czekało trzydzieści różnych innowacyjnych stołów do gier i innych kreatywnych atrakcji, takich jak katapulty, kusze, przestrzenne kółko-krzyżyk, wielkie puzzle, równoważnie oraz wiele innych.

Park edukacyjno-rekreacyjny został otwarty w 2016 roku, jako pierwszy tego typu obiekt ekologiczny w Polsce. Dzieci spędziły kreatywnie czas na świeżym powietrzu i nie chciały wracać do domów.

Galeria zdjęć.

sk