W miniony weekend  (5-6.10.) w Międzynarodowym Centrum Targowo - Kongresowym Expo Kraków odbyła się druga edycja Targów Seniora. Grupa studentów Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku również postanowiła wziąć w nich udział.

 

Tegoroczne Targi to przede wszystkim możliwość bezpłatnego odwiedzenia stoisk i zapoznania się z ofertą wystawców z wielu różnych dziedziń: uzdrowisk, rekreacji i turystyki, zdrowia, mody, kultury oraz nauki. Licznie reprezentowana była oferta turystyczna i wypoczynkowa, a także sprzętu rehabilitacyjnego czy nowoczesnych systemów opiekuńczo-ratunkowych. Nie zabrakło możliwości skorzystania z bezpłatnych badań słuchu, wzroku, USG, kardiologicznych czy  uzyskania porad specjalistów.

Nie mniej ciekawie prezentował się program towarzyszący tegorocznym targom, na który składały się liczne prelekcje i wykłady zdrowotne, podróżnicze, kulturalne  i sportowe w otwartej strefie warsztatowej. W Strefie Podróżnika, z kolei, znalazły się spotkania z autorami książek podróżniczych, m.in. Elżbietą i Andrzejem Lisowskimi. Moc atrakcji czekała na uczestników również na scenie głównej, gdzie zaplanowano występ zespołu Filharmonii Krakowskiej z koncertem muzyki perkusyjnej, koncert Orkiestry Dętej Solvay, spektakl "Ożenek" w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów, występ zespołu tanecznego "Korale" czy koncert Haliny Kunickiej. Całość uzupełniały wystawy fotograficzne, warsztaty artystyczne, konkursy z nagrodami oraz prezentacja produktów regionalnych gmin Małopolski.

Dla naszych seniorów był to niewątpliwie czas inspirujących spotkań i niezwykłej atmosfery.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

(eb)