Letnia słoneczna niedziela, 26 lipca 2020 roku, okazała się kolejnym wielkim krokiem w zbiórce środków na leczenie Eweliny Baklarz. Od rana wolontariusze z puszkami kwestowali przy Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zebrano ponad 26 tysięcy złotych.

 

FOTOREPORTAŻ

 

Nasza koleżanka kilka miesięcy temu usłyszała wstrząsającą diagnozę. Cierpi na niezwykle rzadki i złośliwy nowotwór nerkowokomórkowy. Jest jedyną osobą w Polsce, jedną z kilkudziesięciu na świecie, którą dotknęła ta choroba. Niestety wyjątkowość tego przypadku wyklucza refundację leczenia. Żeby powstrzymać rozwój raka Ewelina musi podjąć kosztowną immunoterapię. Koszt leczenia jest ogromny – wyniesie ponad milion złotych. Potrzebna jest duża suma, ale przede wszystkim potrzebnych jest wielu dobrych ludzi, którzy pomogą w zebraniu pieniędzy i będą wsparciem dla Eweliny i jej rodziny. Od początku lipca na portalu SiePomaga (www.siepomaga.pl/ewelina-baklarz)  trwa zrzutka na pokrycie kosztów terapii. W chwili pisania tego tekstu zgromadzona już kwota wynosi ponad 380 tysięcy złotych. Prócz internetowej zbiórki odbywa się także tradycyjne zbieranie środków przez wolontariuszy za pomocą puszek, co udało się zorganizować dzięki ogromnemu wsparciu Fundacji Pomóc Więcej.

Kilkunastu wolontariuszy poświeciło swój czas i zapał do kwestowania w niedzielę przy sanktuarium kalwaryjskim. Ludzie odwiedzający tę wyjątkową w naszym regionie bazylikę nie przechodzili obojętnie obok puszek ze zdjęciem Eweliny i jej małej córeczki. Hojne datki i wiele życzliwych słów wsparcia dla Eweliny, a także wyjątkowy koncert orkiestr dętych posunęły akcję do przodu. Około godziny 16:00 na placu rajskim przed sanktuarium zagrali muzycy trzech orkiestr – z Kalwarii, Stryszowa i Zembrzyc. Przewodził im Kazimierz Gromada. Słuchacze zbierali się wokół orkiestr, wysłuchali świetnych wykona znanych utworów. Pozytywna atmosfera, piękna wakacyjna pogoda, muzyka, połączyły pokolenia w dobrym celu – pomocy potrzebującej osobie. Zwłaszcza, że chodzi o kogoś od lat zaangażowanego w kulturę. Zebrania kwota, w której ujęte są także datki zebrane podczas meczu na „Kalwariance” z dnia 22 lipca, przerosła najśmielsze oczekiwania - 26 167,84 złotych, 120 euro i 10 funtów.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym to mogło się zadziać: Sanktuarium w Kalwarii, Urzędowi Miasta, Orkiestrom dętym z Kalwarii, Zembrzyc i Stryszowa, wolontariuszom, Fundacji Pomoc Więcej, Klubowi Sportowemu „Kalwarianka”. Kolejny raz udowodniliśmy, że wspólnymi siłami i wiarą możemy zmieniać świat na lepsze i realnie pomóc drugiemu człowiekowi.

Za wykonanie zdjęć dziękujemy Arturowi Brockiemu.

 

Sk