Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany i wpłynęła na zmianę programu wakacji z Centrum Kultury. Mimo, to udało się zorganizować kilka ciekawych warsztatów i wycieczek pieszych dla najmłodszych mieszkańców gminy oraz dwa pokazy kina plenerowego dla dorosłych.

 

Niestety musieliśmy zrezygnować z wyjazdów, postawiliśmy jednak na eksplorowanie okolicy. Wakacje rozpoczęliśmy od wycieczki „Zagadkowa Kalwaria” (7 lipca), odwiedzając najciekawsze miejsca w naszej miejscowości. Uczestnicy podczas wędrówki poznawali małą ojczyznę i wypełniali karty pracy z zadaniami.

10 lipca spotkaliśmy na pierwszym seansie letniego kina plenerowego przy sali widowiskowej. Oglądaliśmy film „Bilet na Księżyc”.

20 lipca odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Małego Podróżnika. Tym razem mali odkrywcy poznawali Finlandię, kraj Muminków, saun i świętego Mikołaja. W ramach tygodnia sportowego dzieci mierzyły się w różnych konkurencjach sprawnościowych i bawiły się w rytm muzyki (20-24 lipca). Na kolejnych warsztatach uczestnicy przygotowywali dzieła plastyczne pod hasłem „Artystą być” (28 lipca).

Sierpień rozpoczęliśmy drugim seansem plenerowym (7 sierpnia), tym razem był to film „Jutro będziemy szczęśliwi”, który zgromadził grono widzów na leżakach na ulicy Broniewskiego. W obu terminach pogoda sprzyjała filmowym wieczorom pod gwiazdami.

Podczas warsztatów „Muzyka jest w nas” dzieci przygotowywały kije deszczowe (11 sierpnia). 18 sierpnia odbyły się kolejne warsztaty z eksperymentami naukowymi. Dzieci robiły masę plastyczną z pianki do golenia, ciecz newtonowską i wiele innych ciekawych eksperymentów. Na warsztatach „Akademii Ruchomych Obrazków” (25 sierpnia) poznawaliśmy tajniki kreskówek. Dzieci próbowały swoich sił w tworzeniu własnych animacji.

Natomiast 28 sierpnia znów ruszyliśmy na szlak. Celem była Włodkowa Góra, szczyt wznoszący się nad Kalwarią, na czubku którego są zarośnięte ruiny zamku zbójnicy Katarzyny Włodkowej. Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem. 29 sierpnia odbyły się ostatnie warsztaty „Podróż w czasie i przestrzeni” podczas których dzieci zbudowały niezwykłe rakiety.

Mamy nadzieję, że kolejne wakacje będą mogły toczyć się zwyczajnym rytmem, a nasz harmonogram zapełni się atrakcjami i wyjazdami bez maseczek i środków odkażających, w pełnym składzie. Cieszymy się, że zamykamy letni okres bez zdrowotnych niespodzianek. Dziękujemy za udział w przygotowanych warsztatach i wycieczkach!

 

 

 

 sk