Niesamowite spotkania z nauką dla dzieci 6-9 lat i 10-13 lat, interaktywne i multimedialne zajęcia z różnych dziedzin nauki, dostosowane do wieku dzieci. I semestr zimowy trwa od października do stycznia, zajęcia będą odbywały się w soboty. 

 

 

 11:00-12:00 - warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat

12:10 - 12:50 - wspólny wykład dla dwóch grup wiekowych

13:00-14:00 - warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat

 

 

 

 Zgłoszenia przyjmujemy do 25 września. Pierwszeństwo mają dzieci kontynuujące naukę. Nowi studenci rekrutowani są po zakończeniu rekrutacji osób z pierwszeństwem.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu  33 873 37 71 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Koniecznie zapoznaj się z regulaminem. Karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ.

Opłata miesięczna 30 zł/os.

 

 Program zajęć - I semestr:

 

 

I Spotkanie: 6 październik

Wykład: „OGIEŃ – czy to naprawdę najniebezpieczniejszy żywioł na świecie?”

Podczas tego wykładu wiedza połączona zostanie z interaktywnym pokazem eksperymentów chemicznych. Skupimy się na niezwykłym żywiole – OGNIU! Dowiemy się, co jest potrzebne
do jego powstania, ale także poznamy sposoby na jego ugaszenie. Sprawdzimy czy metale są odporne
na działanie ognia. Oprócz tego czeka nas wiele efektów specjalnych: spore zadymienie, kolorowe ognie, „fajerwerki”, imitacja erupcji wulkanu oraz powstanie ognia bez użycia zapałek.

Warsztat: „Ale się namieszało! Sporządzamy nietypowe mieszaniny chemiczne.”

Czy nasze warsztaty w nowym roku można rozpocząć inaczej jak nie eksperymentami?! Tym razem stworzymy kolorowe, bąbelkowe i wybuchowe mieszaniny. Sprawdzimy, czy cukier wykorzystywany zwykle do słodzenia herbaty można użyć do ciekawych eksperymentów. Spróbujemy również utopić olej. Czy to możliwe?!

 

II Spotkanie: 17 listopad

Wykład: „Słodkie życie”

Podczas wykładu zastanowimy się dlaczego tak bardzo lubimy słodycze. Poznamy najdroższe słodycze świata. "Zwiedzimy" największą fabrykę czekolady. Sprawdzimy i zważymy ile cukru jest
w różnych napojach oraz produktach jakie jemy.

Warsztat: „Jak oddychamy?”

Na zajęciach poznamy mechanizm oddychania człowieka, a dzięki eksperymentom zrozumiemy,
jak on działa. Zbadamy pojemność płuc i przekonamy się jak funkcjonuje przepona. Wykonamy doświadczenia z użyciem wody, butelek i rurek by przekonać się jak niezwykły jest organizm ludzki i jak wiele warunków musi zostać spełnionych, aby można było wziąć jeden głęboki oddech.

 

III Spotkanie: 8 grudzień

Wykład: „Prawdy i mity dotyczące świętego Mikołaja”

Każdy Go zna, każdy na Niego czeka z wielką radością i niepokojem. Niezależnie od wieku, szósty grudnia jest dniem wielkich niespodzianek i uśmiechów. A gdzie mieszkał Mikołaj? Czy naprawdę najbardziej lubi ciasteczka i mleko? Czy na całym świecie znany jest tylko pod tym imieniem?
Jak dużo pracy ma ten wyjątkowy Gość? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas wykładu.

Warsztat: „Pracownia świętego”

Podczas warsztatu to my będziemy Elfami z pracowni świętego Mikołaja. Postaramy się zrobić własnoręcznie zabawki. Każdy uczestnik zajęć wykona dwie zabawki. Czy nam się uda?
To się okaże:)

 

IV Spotkanie: 26 styczeń
Wykład: „Zboża zjadamy i energię z nich mamy.”

Podczas tego wykładu zapoznamy się z piramidą żywieniową. Dowiemy się czym są produkty zbożowe. Przyjrzymy się rodzajom zbóż oraz tym, co można z nich stworzyć. Pod lupę weźmiemy pieczywo, płatki śniadaniowe i makarony.

Warsztat: „Komponujemy zdrowe musli śniadaniowe"

Każdy uczestnik będzie miał okazję skomponować swoją niepowtarzalną porcję zdrowia i energii, czyli musli!  Musli to idealny pomysł nie tylko na zdrowe i pyszne śniadanie, ale także na zdrowe odżywianie.