Niesamowite spotkania z nauką dla dzieci 6-9 lat i 10-13 lat, interaktywne i multimedialne zajęcia z różnych dziedzin nauki, dostosowane do wieku dzieci. I semestr zimowy trwa od października do stycznia, zajęcia będą odbywały się w soboty. 

 

 

 11:00-12:00 - warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat

12:10 - 12:50 - wspólny wykład dla dwóch grup wiekowych

13:00-14:00 - warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat

 

 

 

 Zgłoszenia przyjmujemy do 20 września. Pierwszeństwo mają dzieci kontynuujące naukę. Nowi studenci rekrutowani są po zakończeniu rekrutacji osób z pierwszeństwem.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu  33 873 37 71 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Koniecznie zapoznaj się z regulaminem. Karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ.

Opłata miesięczna 30 zł/os.

 

 Program zajęć - I semestr:

I spotkanie: 14 październik

Wykład: Co można wyczytać z gwiazd?

Podczas wykładu dowiemy się która gwiazda wyznacza drogę, która świeci najjaśniej a która jest częścią wielkiej układanki. Połączymy gwiazdozbiory, by zobaczyć jakie kształty przybierają. Poznamy największych badaczy nieba i zastanowimy się czy można z gwiazd odczytać przyszłość?

Warsztaty: Utrwalenie wiedzy o konstelacjach gwiazd. Studenci wykonają własne mapy nieba świecące w ciemności.

 

II spotkanie: 4 listopad

Wykład:  Co wiemy o Układzie Słonecznym?

Podczas wykładu studenci poznają wszelkie tajemnice dotyczące Układu Słonecznego. Dowiedzą się jakie jedzenie spożywa się w kosmosie, jakie zwierzęta wzbiły się ponad ziemską atmosferę oraz jaka firma dostarczyła pizze na księżyc.

Warsztaty: Kolorowy zawrót głowy. Podczas warsztatu studenci, na różne sposoby będą mieszać substancje uzyskując z nich różne kolory. Czasem coś wybuchnie a czasem coś się nie uda - tak jak w prawdziwym laboratorium

 

III spotkanie: 2 grudzień

Wykład:  „Bakterie i wirusy – przyjaciel czy wróg człowieka?”
Zima to czas, kiedy zarówno dzieci jak i dorośli są bardzo narażeni na przeziębienie i grypę. Dlaczego tak jest? Co zrobić, by temu zapobiec? Na wykładzie poruszymy bardzo dogłębnie profilaktykę zdrowotną. W tym temacie należy również skupić się na bakteriach i wirusach, czyli dwóch grupach patogenów, które wywołują choroby. Z pozoru wydają się bardzo podobne, gdyż schorzenia przez nie wywoływane często objawiają się tymi samymi symptomami. Jednak tak naprawdę między nimi jest więcej różnic niż podobieństw. Chcecie się przekonać?

Warsztaty: „Pachnidło, czyli zaczarowany świat zapachów ” 
Zapraszamy wszystkich Studentów Unikids do świata zapachów. U jego progu rozwiążemy wiele zagadek związanych ze zmysłem węchu. Bystry Studencie, jesteś ciekaw, ile zapachów zdołasz odgadnąć? Zastanowimy się nad tym po co są zapachy, jakie są ich rodzaje oraz porozmawiamy o aromaterapii. Każdy z nas wykona zapachową sól do kąpieli, którą zabierze do domu, by wieczorem zafundować sobie niezwykłą aromaterapię w wannie.

 

IV spotkanie: 20 styczeń

Wykład: Zwierzę egzotyczne – co to tak naprawdę oznacza? Jak rozpoznać zwierzę egzotyczne od naszego krajowego. Czy zwierzęta egzotyczne są większe? Jeśli tak to dlaczego nasze krajowe zwierzęta są małe? To podstawowe pytania żeby zdać sobie sprawę dlaczego egzotyczne wielkie stworzenia nie mogą żyć w naszym kraju. W naszym kraju można z łatwością kupić wiele egzotycznych zwierząt. Które z nich najczęściej można spotkać w sprzedaży? Wręcz namacalnie pokażemy jak wyglądają najbardziej popularne gatunki owadów, pajęczaków, jaszczurek oraz węży. Opowiemy oraz pokażemy dlaczego akurat te gatunki cieszą się taką popularnością oraz przybliżymy warunki ich hodowli. Hodowla zwierząt egzotycznych może być prosta, bardziej skomplikowana lub na tyle skomplikowana że nieliczni mogą sobie pozwolić na ich hodowlę. Dlatego też każde zwierzę które pokażemy zostanie przybliżone pod kontem hodowli, aby uczestnik sam zdecydował czy jest wstanie zająć się takim stworzeniem.

 

Warsztaty: Podczas zajęć zobaczymy takie zwierzęta jak: ptasznik, skorpion, patyczaki, modliszka, Agama brodata, Gekon lamparci, Wąż zbożowy.