Niesamowite spotkania z nauką dla dzieci 6-9 lat i 10-13 lat, interaktywne i multimedialne zajęcia z różnych dziedzin nauki, dostosowane do wieku dzieci. I semestr zimowy trwa od października do stycznia, zajęcia będą odbywały się w soboty. 

 

 

 11:00-12:00 - warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat

12:10 - 12:50 - wspólny wykład dla dwóch grup wiekowych

13:00-14:00 - warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat

 

 

 

 Zgłoszenia przyjmujemy do 20 września. Pierwszeństwo mają dzieci kontynuujące naukę. Nowi studenci rekrutowani są po zakończeniu rekrutacji osób z pierwszeństwem.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu  33 873 37 71 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Koniecznie zapoznaj się z regulaminem. Karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ.

Opłata miesięczna 30 zł/os.

 

 Program zajęć - II semestr:

 

I spotkanie: 10 marzec

Wykład: Czy wzrok jest kłamcą?

Jednym z podstawowych zmysłów, którymi posługuje się człowiek jest zmysł wzroku.

Dzięki niemu otrzymujemy najwięcej informacji o tym, co dzieje się w otaczającym nas świecie. Na najbliższym wykładzie dowiecie się: 

- Czy nasze oczy zawsze poprawnie odczytują obrazy? 

- Jak zbudowane jest oko? 

- Czy da się zmienić koloru oczu. 

- Sprawdzimy jak nasze oczy nas mogą oszukiwać oraz poznamy zasady powstawania różnorodnych złudzeń.

 

Warsztat: „Kolorowy świat.”

W jaki sposób kolory łączą się ze sobą? Czy mogą się przenikać? Czy samodzielnie w domu możemy zmienić kolor kwiatów? Czy czarny to tylko jeden kolor czy może kryje w sobie pewną tajemnicę? Na te pytania oraz wiele innych postaramy się znaleźć odpowiedź podczas warsztatów.

 

II spotkanie: 14 kwiecień

Wykład: "Przyroda i chemia - czy idą ze sobą w parze?" Jak wyjaśnić to, co dzieje się w otaczającym nas Świecie - powstawanie burzy, tęczy, tornada czy wybuchu wulkanu?  Podczas wykładu posłużymy się fascynującymi eksperymentami, by dokładnie przyjrzeć się i zrozumieć zachodzące zjawiska, o których słyszeliśmy nie raz. Wywołamy chemiczną burzę, stworzymy kolorową tęczę i wytworzymy wybuch wulkanu. Te i wiele innych atrakcji zaprezentujemy podczas kwietniowego wykładu.

 

Warsztat: „Jak powstaje ciastolina?”

Czy nasi studenci lubią bawić się ciastoliną? Mamy nadzieję, że  uwielbiają!
Na naszym kolejnym warsztacie dowiemy się jak taka masa powstaje. By dostarczyć niezwykłych wrażeń, każdy z naszych uczniów stworzy kolorową i pięknie pachnącą ciastolinę, którą wykorzysta do kreatywnej zabawy.

 

 

III spotkanie: 12 maj

Wykład: Co kryje w sobie mydło?

Każdy człowiek używa go kilka lub kilkanaście razy w ciągu dnia. Czy zastanawia się co ono ma w sobie i właściwie dlaczego, tak łatwo bród przegrywa z nim walkę? Podczas wykładu przeniesiemy się w czasie do początków mydła. Dowiemy się w jaki sposób powstaje i dzięki jakim substancją jest tak skuteczne.

 

Warsztat:  W pachnącej krainie.

Warsztaty mydlarskie to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie wykonać pachnące i oryginalne mydło do kąpieli. Zajęcia pozwalają przenieść uczestników w pachnący świat mydła, umożliwiają pobudzenie kreatywnego myślenia. Dzieci samodzielnie wybierają kształty, dekorują dodatkami, nadają mydełkom niepowtarzalny zapach i kolor. Każdy uczestnik warsztatów swoje mydło zabiera do domu.

 

 

IV spotkanie: 9 czerwiec

 

Wykład: „Podsumowanie i zakończenie całorocznej przygody z Uniwersytetem dziecięcym 2017/2018”

 

Warsztat: "Co to za materiał... czyli o bawełnie słów kilka"

Dowiemy się co to jest bawełna - najpopularniejsza roślina w przemyśle tekstylnym. Jak wygląda w stanie surowym, gdzie są największe plantacje bawełny na świecie. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł zaprojektować swoją Eko-torbę bawełnianą na zakupy.