W weekend majowy zapraszamy do wspólnego wyjazdu:

Program wycieczki:

1 dzień: 30.04

Wyjazd z wyznaczonego miejsca ok. 19:00 nocny przejazd do Kowna.

 

2 dzień: 01.05

Przyjazd do Kowna zwiedzanie starego miasta, 12:30 wyjazd do Połongi. Planowany przyjazd do Połongi około 15:00. Zwiedzanie muzeum bursztynu. Zwiedzanie parku Tyszkiewiczów. Zakwaterowanie się w hotelu, obiado-kolacja, pieszy spacer nad morze z przewodnikiem. Jak zdążymy, to widok zachodzącego słońca do morza, spacer po molo .Zakwaterowanie nocleg

 

3 dzień: 02.05

Po śniadaniu wyjazd do Kłajpedy. Krótki spacer po starym mieście. Promem przejazd na mierzeję Kurońską, zwiedzanie muzeum morza, akwarium o 12:00 przedstawienie delfinów w delfinarium. Powrót promem do Kłajpedy. Wyjazd do Wilna przez Górę Krzyży. Po zwiedzeniu Góry Krzyży, w Wilnie obiado-kolacja w kawiarni na Pohulance;nocleg w motelu Maldis (37 km za Wilnem).

 

4 dzień: 03.05

Po śniadaniu (serwowane) w motelu wyjazd do Wilna. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem. W trakcie zwiedzania, czas wolny, obiadokolacja w kawiarni na Pohulance, zakupy w markecie. Powrót do motelu Maldis, nocleg.

Krótka objazdówka autokarem po mieście. Zatrzymamy się przy kościele Św. Piotra i Pawła, po zwiedzeniu kościoła jedziemy autokarem do Ostrej Bramy i pieszo zwiedzamy stare miasto: Ostra Brama, cerkiew Św. Ducha, brama bazyliańska, „cela Konrada”, Plac ratuszowy, byłe rynki starego miasta, ulica Zamkowa, Plac katedralny, obraz Miłosierdzia Bożego, Uniwersytet wileński, zakątek gotycki, muzeum A. Mickiewicza przejazd autokarem na cmentarz na Rossie i zwiedzanie: część wojskowa z mauzoleum Serca Józefa Piłsudskiego, dalej groby rodzeństwa Marszałka, groby: Lelewela, Euzebiusza Słowackiego, Montwiła, Kłosa, Władysława Syrokomli, A. Wiwulskiego, Marka Sokołowskiego, Michała Romera i inne. Kolejność zwiedzania może się zmieniać.

 

5 dzień: 04.05

Po śniadaniu (serwowane) w motelu wyjazd do Wilna. Zwiedzanie Wilna. Wyjazd do Trok (około godz. 11:30). Zwiedzanie miasta. Ulica Witoldowa, ulica Karaimska, kinesa ( bożnica karaimska), zwiedzanie zamku na wyspie. Posiłek w karczmie Karaimskiej, degustacja kibinów. Planowany wyjazd w drogę powrotną ok. 15:00

 

6 dzień: 05.05

Powrót do miejsca wyjazdu ok. godz. 5 rano.

 

Koszt wycieczki 380zł + 125euro

 

Cena zawiera:

Zakwaterowanie 3 noclegi, ubezpieczenie na czas wyjazdu, przejazd autokarem klimatyzowanym, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, przewodnicy miejscowi, bilety wstępów, opłaty autostrad i parkingów.

 

Zapisy w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej w godzinach pracy CKSiT.