Rozpoczynamy jesienny sezon teatralny w Centrum Kultury. 26 listopada 2019 r. zapraszamy na wspólne oglądanie spektaklu „Imię Róży”, adaptacji kultowej powieści Umberto Eco, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Zapisy i wpłaty do 31 października br. w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wpisowe jest w cenie:

90 zł – normalny,

70 zł – ulgowy,

obejmuje: bilet na spektakl, transport i ubezpieczenie.

Wyjazd 26 listopada (wtorek) o godz. 17:00 z parkingu na Broniewskiego 3 w Kalwarii. Spektakl wpisuje się w cykl wielkie powieści na Scenie Teatru Słowackiego. Imię róży - arcyksiążkę lat osiemdziesiątych wyreżyserował Radosław Rychcik, znany z zaskakujących, oryginalnych interpretacji polskiej klasyki. Umberto Eco – pisząc o powodach napisania powieści – wyznaje, że „miał ochotę otruć mnicha i o tym opowiedzieć”. Otrzymujemy więc nie tylko powieść z kryminalną intrygą ale także swoisty wgląd w warsztat pisarza. Mamy więc historię o miłości, która jest zabroniona. Zabronionej miłości do kobiety, zabronionej miłości do książek, do mądrości, do wiedzy, do miłości braterskiej, aż wreszcie miłości do Boga. Czy miłość w klasztornych murach może być zbrodnią? Czy miłość to trucizna? (opis sztuki: Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie)

Imię róży (wł. Il nome della rosa) – debiutancka powieść kryminalna Umberta Eco wydana w 1980 w Mediolanie w wydawnictwie „Bompiani”; polskie wydanie, w przekładzie Adama Szymanowskiego, ukazało się w 1987 nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego w serii Współczesna Proza Światowa. Akcja powieści rozgrywa się w 1327 w anonimowym włoskim opactwie benedyktynów. Wszystkie wydarzenia rozgrywają się w ciągu tygodnia. Głównymi bohaterami powieści są angielski franciszkanin Wilhelm z Baskerville oraz jego uczeń – młody austriacki nowicjusz – Adso z Melku. Powieść napisana jest w formie kronikarskiej relacji Adsona.

 

fot. Michał Ramus/Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

 

sk