UWAGA!
W dniu dzisiejszym, tj. 6.12. (środa), nie ma zajęć: ANIMACYJNYCH, TEATRALNYCH, PLASTYCZNYCH oraz MUSICALOWYCH (z powodu choroby instruktorki).

Trwa nabór na zajęcia ZUMBA KIDS JUNIOR dla dzieci w wieku 4-6 lat. Zajęcia odbywają się w środy w godz. 16:00-16:45. Koszt udziału w zajęciach wynosi 25 zł od osoby na miesiąc. Zajęcia odbywają się w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4 w Kalwarii. Zapisy również w Starym Kinie. Zapraszamy!

 

W czwartki (począwszy od najbliższego - 16.11.) w godzinach 19:00-20:00 zapraszamy na nowe zajęcia - happy dance. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 20 zł miesięcznie od osoby. Zapisy w Starym Kinie.

Zajęcia fotograficzne dla każdego. To doskonałe połączenie fotografii z dobra zabawą. Zajęcia umożliwiają rozwijanie pasji, pogłębianie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności z dziedziny fotografii cyfrowej. W trakcie zajęć uczestnicy ucza się uchwycić emocje, a także opowiadać o otaczającym ich świecie.

Spotkania we czwartki, raz w miesiącu o 18:00 w Starym Kinie.

Koszt: 10 zł / msc.

 Prowadzi Jarek Leski. 

Niesamowite spotkania z nauką dla dzieci 6-9 lat i 10-13 lat, interaktywne i multimedialne zajęcia z różnych dziedzin nauki, dostosowane do wieku dzieci. I semestr zimowy trwa od października do stycznia, zajęcia będą odbywały się w soboty. 

 

 

 11:00-12:00 - warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat

12:10 - 12:50 - wspólny wykład dla dwóch grup wiekowych

13:00-14:00 - warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat

 

 

 

 Zgłoszenia przyjmujemy do 20 września. Pierwszeństwo mają dzieci kontynuujące naukę. Nowi studenci rekrutowani są po zakończeniu rekrutacji osób z pierwszeństwem.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu  33 873 37 71 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Koniecznie zapoznaj się z regulaminem. Karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ.

Opłata miesięczna 30 zł/os.

 

 Program zajęć - I semestr:

I spotkanie: 14 październik

Wykład: Co można wyczytać z gwiazd?

Podczas wykładu dowiemy się która gwiazda wyznacza drogę, która świeci najjaśniej a która jest częścią wielkiej układanki. Połączymy gwiazdozbiory, by zobaczyć jakie kształty przybierają. Poznamy największych badaczy nieba i zastanowimy się czy można z gwiazd odczytać przyszłość?

Warsztaty: Utrwalenie wiedzy o konstelacjach gwiazd. Studenci wykonają własne mapy nieba świecące w ciemności.

 

II spotkanie: 4 listopad

Wykład:  Co wiemy o Układzie Słonecznym?

Podczas wykładu studenci poznają wszelkie tajemnice dotyczące Układu Słonecznego. Dowiedzą się jakie jedzenie spożywa się w kosmosie, jakie zwierzęta wzbiły się ponad ziemską atmosferę oraz jaka firma dostarczyła pizze na księżyc.

Warsztaty: Kolorowy zawrót głowy. Podczas warsztatu studenci, na różne sposoby będą mieszać substancje uzyskując z nich różne kolory. Czasem coś wybuchnie a czasem coś się nie uda - tak jak w prawdziwym laboratorium

 

III spotkanie: 2 grudzień

Wykład:  „Bakterie i wirusy – przyjaciel czy wróg człowieka?”
Zima to czas, kiedy zarówno dzieci jak i dorośli są bardzo narażeni na przeziębienie i grypę. Dlaczego tak jest? Co zrobić, by temu zapobiec? Na wykładzie poruszymy bardzo dogłębnie profilaktykę zdrowotną. W tym temacie należy również skupić się na bakteriach i wirusach, czyli dwóch grupach patogenów, które wywołują choroby. Z pozoru wydają się bardzo podobne, gdyż schorzenia przez nie wywoływane często objawiają się tymi samymi symptomami. Jednak tak naprawdę między nimi jest więcej różnic niż podobieństw. Chcecie się przekonać?

Warsztaty: „Pachnidło, czyli zaczarowany świat zapachów ” 
Zapraszamy wszystkich Studentów Unikids do świata zapachów. U jego progu rozwiążemy wiele zagadek związanych ze zmysłem węchu. Bystry Studencie, jesteś ciekaw, ile zapachów zdołasz odgadnąć? Zastanowimy się nad tym po co są zapachy, jakie są ich rodzaje oraz porozmawiamy o aromaterapii. Każdy z nas wykona zapachową sól do kąpieli, którą zabierze do domu, by wieczorem zafundować sobie niezwykłą aromaterapię w wannie.

 

IV spotkanie: 20 styczeń

Wykład: Zwierzę egzotyczne – co to tak naprawdę oznacza? Jak rozpoznać zwierzę egzotyczne od naszego krajowego. Czy zwierzęta egzotyczne są większe? Jeśli tak to dlaczego nasze krajowe zwierzęta są małe? To podstawowe pytania żeby zdać sobie sprawę dlaczego egzotyczne wielkie stworzenia nie mogą żyć w naszym kraju. W naszym kraju można z łatwością kupić wiele egzotycznych zwierząt. Które z nich najczęściej można spotkać w sprzedaży? Wręcz namacalnie pokażemy jak wyglądają najbardziej popularne gatunki owadów, pajęczaków, jaszczurek oraz węży. Opowiemy oraz pokażemy dlaczego akurat te gatunki cieszą się taką popularnością oraz przybliżymy warunki ich hodowli. Hodowla zwierząt egzotycznych może być prosta, bardziej skomplikowana lub na tyle skomplikowana że nieliczni mogą sobie pozwolić na ich hodowlę. Dlatego też każde zwierzę które pokażemy zostanie przybliżone pod kontem hodowli, aby uczestnik sam zdecydował czy jest wstanie zająć się takim stworzeniem.

 

Warsztaty: Podczas zajęć zobaczymy takie zwierzęta jak: ptasznik, skorpion, patyczaki, modliszka, Agama brodata, Gekon lamparci, Wąż zbożowy.

Zajęcia baletowe rozbudzają zamiłowanie do tańca, wyrabiają u najmłodszych poczucie rytmu i koordynację ruchu. Kształtują wrażliwość na poczucie estetyki, a przede wszystkim wyrabiają u dzieci nawyk prawidłowej postawy i sposób pięknego poruszania się.
prowadząca: Anna Golicka
opłata: 30zł /msc
Zajęcia w środy:
grupa I (dzieci w wieku 4-5 lat) godz. 15:00 - 16:00
grupa II (dzieci w wieku 5-6 lat) godz. 16:00 - 17:00
grupa III (dzieci w wieku 7 lat) godz. 17:00 - 18:00
grupa IV (dzieci w wieku 8-10 lat) godz. 18:00 - 19:00
Zajęcia odbywają się w Hali Sportowej przy ul. Mickiewicza 14.

Zumba Kids - jest wspaniałą okazją do wysiłku fizycznego w lekkiej, muzycznej, zabawowej formie. Zumba dla dzieci jest specjalnie opracowanym programem tanecznym. Składa się z krótkich układów, łatwych do powtórzenia i zapamiętania, dostosowanych do wieku i możliwości uczestników.

Zumba stymuluje pracę mózgu, czyli korzystnie wpływa nie tylko na rozwój  fizyczny dziecka, ale także intelektualny. Zajęcia te pomagają w koncentracji, koordynacji ruchów, kreatywności i utrzymaniu dobrej kondycji, a przede wszystkim kształtują umiejętność pracy w zespole, wzbudzają pewność siebie i pozytywną samoocenę.
środa 17:00-17:45
koszt: 25 zł 
prowadząca: Anna Gibas

 

To forma zajęć łącząca teatr, taniec i śpiew. Są to zajęcia ogólnorozwojowe łączące najwięcej form przekazu scenicznego! To zajęcia dla wytrwałych! Poprawimy naszą plastykę ciała, będziemy trenować głos oraz szczegółowo nauczymy się wyrażać przeżycia, nastroje, emocje za pomocą gestów, ruchów, mimiki, Finałem będzie piękny musical!

Zajęcia w środy w godz. 15:00-16:00 - grupa młodsza (6-9 lat)

19:00 -20:00 - grupa starsza (10-15 lat) w Starym Kinie.

Opłata miesięczna 30 zł/os.

Zajęcia prowadzi Justyna Kryjak

 

Zajęcia teatralne to świetna forma rozwijania aktorskich talentów dzieci. Na zajęciach będziemy kształtować wyobraźnie za pomocą najprostszych form scenicznych, poznamy zasady improwizacji i nauczymy się wyrażać emocje za pomocą gestów i ruchów. Ważnym elementem zajęć będzie praca nad dykcją, głosem i oddechem. Poznamy wiersz i prozę. Zajęcie teatralne to doskonała forma na pokonanie własnych słabości i nieśmiałości, a przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na sztukę i kształtowanie wrażliwej, twórczej osobowości przez zabawę, taniec, śpiew, ruch, recytację, mimikę! Ważnym punktem będzie pantomima.

Finałem zajęć będzie pokaz - premiera miniatury teatralnej oraz wyjazdy na liczne konkursy i festiwale!

 Zajęcia w środy od 18:00 do 19:00 (dzieci w wieku 6-9 lat)

Opłata miesięczna 30 zł/msc

Zajęcia prowadzi Justyna Kryjak

Seniorów po 50 roku życia pragnących zgłębić wiedzę, poszerzyć swoje umiejętności czy nawiązać nowe przyjaźnie zapraszamy do skorzystania z oferty wykładów z różnych dziedzin nauki i sztuki w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na zajęcia zapraszamy do Starego Kina. Udział w zajęciach jest nieodpłatny.

 

Chcesz spróbować czegoś nowego, a zarazem ekscytującego? Dobrze się bawić, a przy okazji spalić mnóstwo kalorii i wyrzeźbić sylwetkę? Naładować się pozytywną energią na każdy dzień? Zumba jest idealnym wyborem!

Zapraszamy na zajęcia w każdy wtorek w godzinach 19:00-20:00 w Starym Kinie ul. Mickiewicza 4.

Zajęcia prowadzi Joanna Jeziorska

Opłata miesięczna 20zł/os.

Okryj siebie poprzez pilates połączony z jogą Pilates to zajęcia, które doskonale wzmocnią Twoje mięśnie całego ciała (brzucha, ramion, grzbietu, miednicy, nóg). Nauczą prawidłowego oddychania, które wpływa na utrzymanie prawidłowej równowagi w ciele. Łączą w sobie ćwiczenia siłowe, jogę i balet. Polegają na rozciąganiu, spinaniu i rozluźnianiu mięśni. Dzięki nim poprawimy elastyczność, siłę, świadomość i koordynację ruchową swojego ciała. Zajęcia rozpoczynają się od spokojnej rozgrzewki, następnie koncentrujemy się na ćwiczeniach wzmacniających, które są domeną pilates. Koniec zajęć jest zarezerwowany dla ćwiczeń rozciągających, których pozycje wywodzą się z jogi.

Zajęcia we wtorki od 18:00-19:00 w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4.

Opłata miesięczna: 15zł/os.

Prowadząca: Joanna Jeziorska.

Poznaj wszechświat czyli olbrzymi tort pełen niespodzianek! Poznaj rodzaje obiektów w kosmosie, poznaj słoneczne imperium, Mleczną Drogę, zrób zdjęcie nocnego nieba, obserwuj niebo. Zajęcia raz w miesiącu w czwartki od godz. 17:00 do 18:00.

Zajęcia prowadzi Jarek Leski.

Fitball- radość dla kręgosłupa i duszy 

Ćwiczenia z piłkami usuwają napięcia mięśniowe, masują kręgosłup, odciążają stawy. Pozwalają również wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy.

czwartek 19:00-20:00
Koszt: 20zł/ msc
prowadząca: Justyna Trzcińska

Zaproponuj swojemu dziecku rozwijanie zdolności konstruktorskich, elementy programowania, a przede wszystkim świetna, kreatywna zabawa w oparciu o klocki lego WeDO i LEGO Mindstorm.

zajęcia w soboty od 10:15 -12:15 - grupa młodsza (dzieci 5-7 lat)

godz. 12:15 - 14:15 - grupa starsza (dzieci powyżej 8 lat),

opłata 60 zł za miesiąc,

Stare Kino, Mickiewicza 4

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-9 lat. Nasza sala zamienia się w przytulną świetlicę pełną gier, konkursów, niespodzianek i zabaw. Wtedy to dzieci będą mogły oddać się szaleństwu zabaw animacyjnych.

Każdy tydzień to inna tematyka: będziemy zamieniać się w drużynę piratów, która musi odnaleźć skarb, zbudujemy wioskę indiańską, zaprojektujemy własne łapacze snów oraz pióropusze, tańce animacyjne na pewno przyniosą niejednemu frajdę! Będziemy podróżować po morzach, zawitamy do różnych zakątków świata - czeka nas wyprawa m.in. do Indii, Afryki czy Hiszpanii - będziemy poznawać nowe kultury, zwyczaje i potrawy! Nie zabraknie tworzenia tematycznych plastycznych pamiątek - wszystkie prace wykonane na zajęciach dzieciaki zabierają ze sobą!
Zajęcia edukacyjno-animacyjne to doskonała alternatywa dla szkolnej świetlicy! U nas jest zawsze świetna zabawa

. Zajęcia odbywają się we środy w godz. 14:00-15:00

Opłata 30 zł miesięcznie.

Zajęcia prowadzi Justyna Kryjak.

Sensoplastyka to zajęcia, na których dzieci będą się swobodnie i beztrosko brudzić:) Na zajęciach bawimy się na podłodze, wspólnie tworzymy ciastolinę, dywan sensoryczny. Sensoplastyka to przede wszystkim stymulowanie 5 naszych zmysłów:węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku dzięki kolorowemu brudzeniu.

Zajęcia w poniedziałki w godz. 18:00-19:30 - grupa I (dzieci powyżej 3 lat)

oraz we wtorki o 11:00 do 12:30 - grupa II  (dzieci do 3 lat).

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu.

Opłata miesięczna 50 zł.

Zajęcia prowadzi Małgorzata Leśniak.

Zapraszamy na zajęcia z aerobiku w poniedziałki i środy w godzinach 18:00-19:00 (grupa początkująca) oraz w poniedziałki i środy w godzinach 19:00-20:00 (grupa zaawansowana) w Starym Kinie przy ul. Mickiewicza 4.

Opłata miesięczna 30zł/os

Zalety aerobiku : • redukcja tkanki tłuszczowej • wzmocnienie i uelastycznienie mięśni • poprawa krążenia i kondycji fizycznej • zmniejszenie cellulitisu • poprawa samopoczucia • likwidacja stresów i napięć • dobra zabawa i mile spędzony czas

Zajęcia prowadzi Miłosz Kościelny.

Te zajęcia to kombinacja technik powstałych w kulturze ulicznej/hiphopowej takich jak: breakdance, hip-hop dance, popping, locking i krump, ale też będzie zawierać elementy innych stylów tańca.

Zajęcia we wtorki i czwartki w godzinach 15:00-16:30 (grupa młodsza- dzieci od 7-11 lat)

oraz 16:30-18:00 (grupa starsza dzieci powyżej 11 lat) w Starym Kinie ul. Mickiewicza 4.

Opłata miesięczna: 30 zł/os. Zajęcia prowadzi Marek Kutyła.

W trakcie zajęć poprzez ćwiczenia i układy baletowe, zabawy taneczne i rytmiczne dzieci rozwijają kreatywność, i koordynację ruchową oraz wrażliwość na taniec i muzykę.

Zajęcia w soboty w godzinach: 11.45 -12.30 Grupa I (dzieci w wieku 5 -7 lat)

12.30 -13.30 Grupa II (dzieci w wieku 8 -10 lat)

Opłata 15 zł miesięcznie.

Zajęcia prowadzi Oliwia Bochenek.

PLASTYKA 

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 4-9 lat oraz powyżej 10 lat

zajęcia w środy o godz. 16:00 - 17:00 (dzieci w wieku 4-9 lat)

17:00 - 18:00 (dzieci powyżej 10 lat)

opłata: 30 zł miesięcznie

Zajęcia prowadzi Justyna Kryjak