Informujemy, że z uwagi na majówkę 30 kwietnia (poniedziałek) i 2 maja (środa) nie odbywają się zajęcia stałe. Zapraszamy po weekendzie majowym!

Wyjątkowo w najbliższym tygodniu zajęcia plastyczne z Anitą Pajor odbędą we WTOREK (24 kwietnia), a nie w środę. W kolejnych tygodniach zajęcia odbywają się w środy.

Wtorek, 24 kwietnia
gr. I - godz. 16:00
gr. II - godz. 17:00
Stare Kino, Mickiewicza 4

 

sk

Wracają spotkania grup teatralnych i musicalowych z nowym prowadzącym.

UWAGA!
W dniu dzisiejszym, tj. 6.12. (środa), nie ma zajęć: ANIMACYJNYCH, TEATRALNYCH, PLASTYCZNYCH oraz MUSICALOWYCH (z powodu choroby instruktorki).

Trwa nabór na zajęcia ZUMBA KIDS JUNIOR dla dzieci w wieku 4-6 lat. Zajęcia odbywają się w środy w godz. 16:00-16:45. Koszt udziału w zajęciach wynosi 25 zł od osoby na miesiąc. Zajęcia odbywają się w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4 w Kalwarii. Zapisy również w Starym Kinie. Zapraszamy!

 

W czwartki (począwszy od najbliższego - 16.11.) w godzinach 19:00-20:00 zapraszamy na nowe zajęcia - happy dance. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 20 zł miesięcznie od osoby. Zapisy w Starym Kinie.

Zajęcia fotograficzne dla każdego. To doskonałe połączenie fotografii z dobra zabawą. Zajęcia umożliwiają rozwijanie pasji, pogłębianie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności z dziedziny fotografii cyfrowej. W trakcie zajęć uczestnicy ucza się uchwycić emocje, a także opowiadać o otaczającym ich świecie.

Spotkania we czwartki, raz w miesiącu o 18:00 w Starym Kinie.

Koszt: 10 zł / msc.

 Prowadzi Jarek Leski. 

 

Wystawa Kalwaryjskiego Klubu Fotograficznego /czerwiec 2018:

 

Kalwaryjski Klub Fotograficzny

Niesamowite spotkania z nauką dla dzieci 6-9 lat i 10-13 lat, interaktywne i multimedialne zajęcia z różnych dziedzin nauki, dostosowane do wieku dzieci. I semestr zimowy trwa od października do stycznia, zajęcia będą odbywały się w soboty. 

 

 

 11:00-12:00 - warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat

12:10 - 12:50 - wspólny wykład dla dwóch grup wiekowych

13:00-14:00 - warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat

 

 

 

 Zgłoszenia przyjmujemy do 20 września. Pierwszeństwo mają dzieci kontynuujące naukę. Nowi studenci rekrutowani są po zakończeniu rekrutacji osób z pierwszeństwem.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu  33 873 37 71 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Koniecznie zapoznaj się z regulaminem. Karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ.

Opłata miesięczna 30 zł/os.

 

 Program zajęć - II semestr:

 

I spotkanie: 10 marzec

Wykład: Czy wzrok jest kłamcą?

Jednym z podstawowych zmysłów, którymi posługuje się człowiek jest zmysł wzroku.

Dzięki niemu otrzymujemy najwięcej informacji o tym, co dzieje się w otaczającym nas świecie. Na najbliższym wykładzie dowiecie się: 

- Czy nasze oczy zawsze poprawnie odczytują obrazy? 

- Jak zbudowane jest oko? 

- Czy da się zmienić koloru oczu. 

- Sprawdzimy jak nasze oczy nas mogą oszukiwać oraz poznamy zasady powstawania różnorodnych złudzeń.

 

Warsztat: „Kolorowy świat.”

W jaki sposób kolory łączą się ze sobą? Czy mogą się przenikać? Czy samodzielnie w domu możemy zmienić kolor kwiatów? Czy czarny to tylko jeden kolor czy może kryje w sobie pewną tajemnicę? Na te pytania oraz wiele innych postaramy się znaleźć odpowiedź podczas warsztatów.

 

II spotkanie: 14 kwiecień

Wykład: "Przyroda i chemia - czy idą ze sobą w parze?" Jak wyjaśnić to, co dzieje się w otaczającym nas Świecie - powstawanie burzy, tęczy, tornada czy wybuchu wulkanu?  Podczas wykładu posłużymy się fascynującymi eksperymentami, by dokładnie przyjrzeć się i zrozumieć zachodzące zjawiska, o których słyszeliśmy nie raz. Wywołamy chemiczną burzę, stworzymy kolorową tęczę i wytworzymy wybuch wulkanu. Te i wiele innych atrakcji zaprezentujemy podczas kwietniowego wykładu.

 

Warsztat: „Jak powstaje ciastolina?”

Czy nasi studenci lubią bawić się ciastoliną? Mamy nadzieję, że  uwielbiają!
Na naszym kolejnym warsztacie dowiemy się jak taka masa powstaje. By dostarczyć niezwykłych wrażeń, każdy z naszych uczniów stworzy kolorową i pięknie pachnącą ciastolinę, którą wykorzysta do kreatywnej zabawy.

 

 

III spotkanie: 12 maj

Wykład: Co kryje w sobie mydło?

Każdy człowiek używa go kilka lub kilkanaście razy w ciągu dnia. Czy zastanawia się co ono ma w sobie i właściwie dlaczego, tak łatwo bród przegrywa z nim walkę? Podczas wykładu przeniesiemy się w czasie do początków mydła. Dowiemy się w jaki sposób powstaje i dzięki jakim substancją jest tak skuteczne.

 

Warsztat:  W pachnącej krainie.

Warsztaty mydlarskie to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie wykonać pachnące i oryginalne mydło do kąpieli. Zajęcia pozwalają przenieść uczestników w pachnący świat mydła, umożliwiają pobudzenie kreatywnego myślenia. Dzieci samodzielnie wybierają kształty, dekorują dodatkami, nadają mydełkom niepowtarzalny zapach i kolor. Każdy uczestnik warsztatów swoje mydło zabiera do domu.

 

 

IV spotkanie: 9 czerwiec

 

Wykład: „Podsumowanie i zakończenie całorocznej przygody z Uniwersytetem dziecięcym 2017/2018”

 

Warsztat: "Co to za materiał... czyli o bawełnie słów kilka"

Dowiemy się co to jest bawełna - najpopularniejsza roślina w przemyśle tekstylnym. Jak wygląda w stanie surowym, gdzie są największe plantacje bawełny na świecie. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł zaprojektować swoją Eko-torbę bawełnianą na zakupy. 

 

 

 

Zajęcia baletowe rozbudzają zamiłowanie do tańca, wyrabiają u najmłodszych poczucie rytmu i koordynację ruchu. Kształtują wrażliwość na poczucie estetyki, a przede wszystkim wyrabiają u dzieci nawyk prawidłowej postawy i sposób pięknego poruszania się.
prowadząca: Anna Golicka
opłata: 30zł /msc
Zajęcia w środy:
grupa I (dzieci w wieku 4-5 lat) godz. 15:00 - 16:00
grupa II (dzieci w wieku 5-6 lat) godz. 16:00 - 17:00
grupa III (dzieci w wieku 7 lat) godz. 17:00 - 18:00
grupa IV (dzieci w wieku 8-10 lat) godz. 18:00 - 19:00
Zajęcia odbywają się w Hali Sportowej przy ul. Mickiewicza 14.

Zumba Kids - jest wspaniałą okazją do wysiłku fizycznego w lekkiej, muzycznej, zabawowej formie. Zumba dla dzieci jest specjalnie opracowanym programem tanecznym. Składa się z krótkich układów, łatwych do powtórzenia i zapamiętania, dostosowanych do wieku i możliwości uczestników.

Zumba stymuluje pracę mózgu, czyli korzystnie wpływa nie tylko na rozwój  fizyczny dziecka, ale także intelektualny. Zajęcia te pomagają w koncentracji, koordynacji ruchów, kreatywności i utrzymaniu dobrej kondycji, a przede wszystkim kształtują umiejętność pracy w zespole, wzbudzają pewność siebie i pozytywną samoocenę.
środa 17:00-17:45
koszt: 25 zł 
prowadząca: Anna Gibas

 

To forma zajęć łącząca teatr, taniec i śpiew. Są to zajęcia ogólnorozwojowe łączące najwięcej form przekazu scenicznego! To zajęcia dla wytrwałych! Poprawimy naszą plastykę ciała, będziemy trenować głos oraz szczegółowo nauczymy się wyrażać przeżycia, nastroje, emocje za pomocą gestów, ruchów, mimiki, Finałem będzie piękny musical!

Zajęcia w środy w godz. 15:00-16:00 - grupa młodsza (6-9 lat)

19:00 -20:00 - grupa starsza (10-15 lat) w Starym Kinie.

Opłata miesięczna 30 zł/os.

Zajęcia prowadzi Justyna Kryjak

 

Zajęcia teatralne to świetna forma rozwijania aktorskich talentów dzieci. Na zajęciach będziemy kształtować wyobraźnie za pomocą najprostszych form scenicznych, poznamy zasady improwizacji i nauczymy się wyrażać emocje za pomocą gestów i ruchów. Ważnym elementem zajęć będzie praca nad dykcją, głosem i oddechem. Poznamy wiersz i prozę. Zajęcie teatralne to doskonała forma na pokonanie własnych słabości i nieśmiałości, a przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na sztukę i kształtowanie wrażliwej, twórczej osobowości przez zabawę, taniec, śpiew, ruch, recytację, mimikę! Ważnym punktem będzie pantomima.

Finałem zajęć będzie pokaz - premiera miniatury teatralnej oraz wyjazdy na liczne konkursy i festiwale!

 Zajęcia w środy od 18:00 do 19:00 (dzieci w wieku 6-9 lat)

Opłata miesięczna 30 zł/msc

Zajęcia prowadzi Justyna Kryjak

Seniorów po 50 roku życia pragnących zgłębić wiedzę, poszerzyć swoje umiejętności czy nawiązać nowe przyjaźnie zapraszamy do skorzystania z oferty wykładów z różnych dziedzin nauki i sztuki w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na zajęcia zapraszamy do Starego Kina. Udział w zajęciach jest nieodpłatny.

 

Chcesz spróbować czegoś nowego, a zarazem ekscytującego? Dobrze się bawić, a przy okazji spalić mnóstwo kalorii i wyrzeźbić sylwetkę? Naładować się pozytywną energią na każdy dzień? Zumba jest idealnym wyborem!

Zapraszamy na zajęcia w każdy wtorek w godzinach 19:00-20:00 w Starym Kinie ul. Mickiewicza 4.

Zajęcia prowadzi Joanna Jeziorska

Opłata miesięczna 20zł/os.

Okryj siebie poprzez pilates połączony z jogą Pilates to zajęcia, które doskonale wzmocnią Twoje mięśnie całego ciała (brzucha, ramion, grzbietu, miednicy, nóg). Nauczą prawidłowego oddychania, które wpływa na utrzymanie prawidłowej równowagi w ciele. Łączą w sobie ćwiczenia siłowe, jogę i balet. Polegają na rozciąganiu, spinaniu i rozluźnianiu mięśni. Dzięki nim poprawimy elastyczność, siłę, świadomość i koordynację ruchową swojego ciała. Zajęcia rozpoczynają się od spokojnej rozgrzewki, następnie koncentrujemy się na ćwiczeniach wzmacniających, które są domeną pilates. Koniec zajęć jest zarezerwowany dla ćwiczeń rozciągających, których pozycje wywodzą się z jogi.

Zajęcia we wtorki od 18:00-19:00 w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4.

Opłata miesięczna: 15zł/os.

Prowadząca: Joanna Jeziorska.

Poznaj wszechświat czyli olbrzymi tort pełen niespodzianek! Poznaj rodzaje obiektów w kosmosie, poznaj słoneczne imperium, Mleczną Drogę, zrób zdjęcie nocnego nieba, obserwuj niebo. Zajęcia raz w miesiącu w czwartki od godz. 17:00 do 18:00.

Zajęcia prowadzi Jarek Leski.

Fitball- radość dla kręgosłupa i duszy 

Ćwiczenia z piłkami usuwają napięcia mięśniowe, masują kręgosłup, odciążają stawy. Pozwalają również wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy.

czwartek 19:00-20:00
Koszt: 20zł/ msc
prowadząca: Justyna Trzcińska

Zaproponuj swojemu dziecku rozwijanie zdolności konstruktorskich, elementy programowania, a przede wszystkim świetna, kreatywna zabawa w oparciu o klocki lego WeDO i LEGO Mindstorm.

zajęcia w soboty od 10:15 -12:15 - grupa młodsza (dzieci 5-7 lat)

godz. 12:15 - 14:15 - grupa starsza (dzieci powyżej 8 lat),

opłata 60 zł za miesiąc,

Stare Kino, Mickiewicza 4

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-9 lat. Nasza sala zamienia się w przytulną świetlicę pełną gier, konkursów, niespodzianek i zabaw. Wtedy to dzieci będą mogły oddać się szaleństwu zabaw animacyjnych.

Każdy tydzień to inna tematyka: będziemy zamieniać się w drużynę piratów, która musi odnaleźć skarb, zbudujemy wioskę indiańską, zaprojektujemy własne łapacze snów oraz pióropusze, tańce animacyjne na pewno przyniosą niejednemu frajdę! Będziemy podróżować po morzach, zawitamy do różnych zakątków świata - czeka nas wyprawa m.in. do Indii, Afryki czy Hiszpanii - będziemy poznawać nowe kultury, zwyczaje i potrawy! Nie zabraknie tworzenia tematycznych plastycznych pamiątek - wszystkie prace wykonane na zajęciach dzieciaki zabierają ze sobą!
Zajęcia edukacyjno-animacyjne to doskonała alternatywa dla szkolnej świetlicy! U nas jest zawsze świetna zabawa

. Zajęcia odbywają się we środy w godz. 14:00-15:00

Opłata 30 zł miesięcznie.

Zajęcia prowadzi Justyna Kryjak.

Sensoplastyka to zajęcia, na których dzieci będą się swobodnie i beztrosko brudzić:) Na zajęciach bawimy się na podłodze, wspólnie tworzymy ciastolinę, dywan sensoryczny. Sensoplastyka to przede wszystkim stymulowanie 5 naszych zmysłów:węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku dzięki kolorowemu brudzeniu.

Zajęcia w poniedziałki w godz. 18:00-19:30 - grupa I (dzieci powyżej 3 lat)

oraz we wtorki o 11:00 do 12:30 - grupa II  (dzieci do 3 lat).

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu.

Opłata miesięczna 50 zł.

Zajęcia prowadzi Małgorzata Leśniak.

Zapraszamy na zajęcia z aerobiku w poniedziałki i środy w godzinach 18:00-19:00 (grupa początkująca) oraz w poniedziałki i środy w godzinach 19:00-20:00 (grupa zaawansowana) w Starym Kinie przy ul. Mickiewicza 4.

Opłata miesięczna 30zł/os

Zalety aerobiku : • redukcja tkanki tłuszczowej • wzmocnienie i uelastycznienie mięśni • poprawa krążenia i kondycji fizycznej • zmniejszenie cellulitisu • poprawa samopoczucia • likwidacja stresów i napięć • dobra zabawa i mile spędzony czas

Zajęcia prowadzi Miłosz Kościelny.

Te zajęcia to kombinacja technik powstałych w kulturze ulicznej/hiphopowej takich jak: breakdance, hip-hop dance, popping, locking i krump, ale też będzie zawierać elementy innych stylów tańca.

Zajęcia we wtorki i czwartki w godzinach 15:00-16:30 (grupa młodsza- dzieci od 7-11 lat)

oraz 16:30-18:00 (grupa starsza dzieci powyżej 11 lat) w Starym Kinie ul. Mickiewicza 4.

Opłata miesięczna: 30 zł/os. Zajęcia prowadzi Marek Kutyła.

W trakcie zajęć poprzez ćwiczenia i układy baletowe, zabawy taneczne i rytmiczne dzieci rozwijają kreatywność, i koordynację ruchową oraz wrażliwość na taniec i muzykę.

Zajęcia w soboty w godzinach: 11.45 -12.30 Grupa I (dzieci w wieku 5 -7 lat)

12.30 -13.30 Grupa II (dzieci w wieku 8 -10 lat)

Opłata 15 zł miesięcznie.

Zajęcia prowadzi Oliwia Bochenek.

PLASTYKA 

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 4-9 lat oraz powyżej 10 lat

zajęcia w środy o godz. 16:00 - 17:00 (dzieci w wieku 4-9 lat)

17:00 - 18:00 (dzieci powyżej 10 lat)

opłata: 30 zł miesięcznie

Zajęcia prowadzi Justyna Kryjak