Jeśli chcesz, by Twoje dziecko wstąpiło w szeregi słuchaczy kalwaryjskiego Uniwersytetu Dziecięcego, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Są wolne miejsca na zajęcia w drugim semestrze. Trzeba tylko wypełnić kartę zgłoszenia (do pobrania tutaj) i skontaktować się z nami.

Znamy już dokładny plan drugiego semestru Akademii Wcześniej Urodzonych czyli naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zajęcia fotograficzne dla każdego. Prowadzi Jarek Leski. 

Spotkania zazwyczaj raz w miesiącu o 17:00 w Starym Kinie

Koszt: 10 zł / msc.

Niesamowite spotkania z nauką dla dzieci 6-9 lat i 10-13 lat, interaktywne i multimedialne zajęcia z różnych dziedzin nauki, dostosowane do wieku dzieci. I semestr zimowy trwa od października do stycznia, zajęcia będą odbywały się w soboty. 

Uniwersytet dziecięcy

II semestr- wykłady i warsztaty

 

I spotkanie: 4 marca

Wykład: ,,Niesamowite miejsca, zwierzęta i rośliny żyjące na Ziemi”

Kwadratowe arbuzy, przeźroczyste ryby, lody czosnkowe czy hotele z lodu – to tylko część dziwnych rzeczy jakie można spotkać na tym świecie.

 

Warsztaty: ,,Warsztaty z herbaty”

Pijemy ją codziennie, ale czy wiemy skąd pochodzi? Jak to się stało, że liście rośliny zalewamy wrzątkiem? Ile jest rodzajów? Na te pytania odpowiemy podczas warsztatów.
Podczas zajęć uczestnicy skomponują również swoją własną herbatę.

 

II spotkanie: 1 kwietnia

 

Wykład: ,,Zapracowana pszczoła nie ma czasu na smutki”

Podczas wykładu dzieci dowiedzą się dlaczego pszczoły są ważne dla człowieka? Czym różni się pszczoła od osy? Co oprócz miodu zawdzięczamy pszczołą? Ile razy mogą nas użądlić? Gdzie mieszkają pszczoły i jakie prace wykonują podczas swojego krótkiego życia. Uczestnicy będą mogli skosztować różnych rodzajów miodu, pyłku pszczelego. Zobaczą strój pszczelarza oraz wnętrze ula.

 

Warsztaty: ,,Warsztaty zegarowe”

 Czas płynie nieubłaganie, mija minuta za minutą, a jak to się stało, że człowiek wymyślił zegar? Jak dawniej mierzono czas? Sławne zegary. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają swoje zegary.

 

III spotkanie: 6 maja

 

Wykład: ,,Szczęśliwy ten dom, gdzie pająki są"

Czy pająki są naprawdę takie straszne? A może to, że tak mało o nich wiemy sprawia, że się ich boimy? Czas przełamać barierę i spojrzeć oczyma pająka na świat, który z nimi dzielimy!

Podczas warsztatów studenci będą mieli okazję aby: poznać niesamowite zachowanie, wygląd oraz warunki naturalne gdzie występują pajęczaki, sekrety dotyczące oddziaływania pajęczaków na człowieka, jak człowiek zaczął wykorzystywać pomoc pajęczaków do stworzenia lepszego jutra oraz wiele innych niezwykłych informacji z pajęczego świata. Wszystkie tematy zostaną zilustrowane na żywych przykładach, aby jak najdokładniej je poznać. Dla odważnych, będzie możliwość kontaktu wręcz namacalnego z wielkimi pajęczakami – Ptasznikami. Wszystko to, aby zwrócić uwagę że powiedzenie „Szczęśliwy ten dom gdzie pająki są”, jest tylko „przedsionkiem” do poznania zalet wpływu pajęczaków na życie człowieka.

 

Warsztaty: ,,Nie puścimy Płazem, że ich nie znacie...ale poznacie"

Podczas warsztatów zobaczymy takie zwierzęta jak:

- ptaszniki: 6 gatunków,

- skorpion: 2 gatunki,

- przedstawiciel pająków właściwych (Czarna wdowa),

- kątnik domowy,

- nastrosz trzęs,

- amblypyga,

- uropyga.

 

IV spotkanie: 10 czerwca

 

Wykład: ,,Magia czy chemia kina?”

Zapraszamy Studentów na wykład, który przybliży nas do poznania niezwykłych trików chemicznych wykorzystywanych w kinematografii, fotografii, a także w życiu codziennym. Tym razem spojrzymy na chemię z nieco innej perspektywy.

Przed nami m. in.:
– sztuczna krew, czyli kryminalne zagadki Hollywood,
– efekt mgły, czyli mroczny, tajemniczy klimat z dreszczykiem emocji,
– pył magnezowy, czyli początki lampy błyskowej,
– dymiące napoje,
– erupcje, a więc możliwość przygotowania niewielkiej imitacji wulkanu w laboratorium
– przemiana styropianu w klej modelarski

 

Warsztaty: „ JA w świecie chemika czy magika?”

Czy można stworzyć błękitną ciecz, która w spoczynku traci barwę, a podczas wstrząsania ją odzyskuje? Chemik czy magik posiada miksturę zmieniającą barwę wraz z temperaturą albo sól, która w dwóch bezbarwnych rozpuszczalnikach przyjmuje różne kolory? To do naszych Studentów należy decyzja – chemia to czy magia?

 

 

 

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu  33 873 37 71 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Koniecznie zapoznaj się z regulaminem!

Opłata miesięczna 30 zł/os.

 

 

Zajęcia baletowe dla dzieci.
prowadząca: Agata Finster
opłata: 25zł /msc
Zajęcia we wtorki
grupa I (dzieci w wieku 4-5 lat) godz. 15:00
grupa II (dzieci w wieku 5-6 lat) godz. 16:00
grupa III (dzieci w wieku 6-7 lat) godz. 17:00
grupa IV (dzieci w wieku 7-10 lat) godz. 18:00
Zajęcia odbywają się w Hali Sportowej przy ul. Mickiewicza 14

Zajęcia dla dzieci ze szkoły podstawowej.

 

To forma zajęć łącząca teatr, taniec i śpiew. Są to zajęcia ogólnorozwojowe łączące najwięcej form przekazu scenicznego! To zajęcia dla wytrwałych! Poprawimy naszą plastykę ciała, będziemy trenować głos oraz szczegółowo nauczymy się wyrażać przeżycia, nastroje, emocje za pomocą gestów, ruchów, mimiki, Finałem będzie piękny musical!

Opłata miesięczna 30 zł/os.

Zajęcia prowadzi Justyna Kryjak

 

Zajęcia teatralne ,czas trwania: 1h

 

- grupa wiekowa klasy 4-6 szkoły podstawowej

 

Zajęcia teatralne to świetna forma rozwijania aktorskich talentów dzieci. Na zajęciach będziemy kształtować wyobraźnie za pomocą najprostszych form scenicznych, poznamy zasady improwizacji i nauczymy się wyrażać emocje za pomocą gestów i ruchów. Ważnym elementem zajęć będzie praca nad dykcją, głosem i oddechem. Poznamy wiersz i prozę. Zajęcie teatralne to doskonała forma na pokonanie własnych słabości i nieśmiałości a przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na sztukę i kształtowanie wrażliwej, twórczej osobowości przez zabawę, taniec, śpiew, ruch, recytację, mimikę! Ważnym punktem będzie pantomima.

Finałem zajęć będzie pokaz - premiera miniatury teatralnej oraz wyjazdy na liczne konkursy i festiwale!

 

 

Zajęcia teatralne, czas trwania: 1h (lub 75min)

 

- grupa wiekowa 1-3 klasy GIMNAZJALNE

 

Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów to zabawa w teatr ze szczególnym uwzględnieniem takich elementów jak praca z wierszem, elementarne zadania aktorskie, nauka pokonywania tremy. Sporą część zajęć poświęcimy na pracę związaną z emisją i impostacją głosu, dykcją oraz poprawnym wysławianiem się. Będziemy szukać innowacyjnych rozwiązań scenicznych odwołując się do klasyki literatury.

 

Finałem zajęć będzie premiera spektaklu, występy oraz wyjazdy na festiwale teatralne.

Opłata miesięczna 30 zł/msc

Zajęcia prowadzi Justyna Kryjak

Chcesz spróbować czegoś nowego, a zarazem ekscytującego? Dobrze się bawić, a przy okazji spalić mnóstwo kalorii i wyrzeźbić sylwetkę? Naładować się pozytywną energią na każdy dzień? Zumba jest idealnym wyborem!

Zapraszamy na zajęcia w każdy wtorek w godzinach 19:00-20:00 w Starym Kinie ul. Mickiewicza 4.

Zajęcia prowadzi Joanna Jeziorska

Opłata miesięczna 20zł/os.

Okryj siebie poprzez pilates połączony z jogą Pilates to zajęcia, które doskonale wzmocnią Twoje mięśnie całego ciała (brzucha, ramion, grzbietu, miednicy, nóg). Nauczą prawidłowego oddychania, które wpływa na utrzymanie prawidłowej równowagi w ciele. Łączą w sobie ćwiczenia siłowe, jogę i balet. Polegają na rozciąganiu, spinaniu i rozluźnianiu mięśni. Dzięki nim poprawimy elastyczność, siłę, świadomość i koordynację ruchową swojego ciała. Zajęcia rozpoczynają się od spokojnej rozgrzewki, następnie koncentrujemy się na ćwiczeniach wzmacniających, które są domeną pilates. Koniec zajęć jest zarezerwowany dla ćwiczeń rozciągających, których pozycje wywodzą się z jogi.

Zajęcia we wtorki od 18:00-19:00 w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4.

Opłata miesięczna: 15zł/os.

Prowadząca: Monika Kubicka-Zwias.

Poznaj wszechświat czyli olbrzymi tort pełen niespodzianek! Poznaj rodzaje obiektów w kosmosie, poznaj słoneczne imperium, Mleczną Drogę, zrób zdjęcie nocnego nieba, obserwuj niebo. Zajęcia raz w miesiącu w czwartki o godz. 17:00.

Zajęcia prowadzi Jarek Leski.

Zaproponuj swojemu dziecku rozwijanie zdolności konstruktorskich, elementy programowania, a przede wszystkim świetna, kreatywna zabawa w oparciu o klocki lego WeDO i LEGO Mindstorm

Grupa młodsza (dzieci 5-7 lat), grupa starsza (dzieci powyżej 8 lat),

zajęcia w soboty od 12:15 (I i II grupa), opłata 60 zł za miesiąc,

Stare Kino, Mickiewicza 4

Zajęcia dla dzieci w wieku 2-4 lat i ich opiekunów (mama, tata, babcia, dziadek, niania). Dużo dobrej zabawy ze sztuką, budowanie dobrych relacji z dzieckiem. Zajęcia odbywają się we środy o 14-tej.

Opłata 30 zł miesięcznie od pary rodzic-opiekun.

Zajęcia prowadzi Justyna Kryjak.

Zapraszamy na zajęcia z aerobiku w poniedziałki i środy w godzinach 18:00-19:00 (grupa początkująca) oraz w poniedziałki i środy w godzinach 19:00-20:00 (grupa zaawansowana) w Starym Kinie przy ul. Mickiewicza 4.

Opłata miesięczna 30zł/os

Zalety aerobiku : • redukcja tkanki tłuszczowej • wzmocnienie i uelastycznienie mięśni • poprawa krążenia i kondycji fizycznej • zmniejszenie cellulitisu • poprawa samopoczucia • likwidacja stresów i napięć • dobra zabawa i mile spędzony czas

Zajęcia prowadzi Miłosz Kościelny

Taniec nowoczesny to kompilacja wielu stylów tanecznych charakteryzująca się dynamiką i różnorodnością. Łączy elementy hip-hop, pop, r&b, salsa, jazz czy funky, charakteryzuje się miękkością ruchów górnych partii ciała z równoczesną szybką pracą nóg.

Zajęcia w poniedziałki w godzinach 16:00-17:00 (grupa młodsza- dzieci od 6-9 lat) oraz 17:00-18:00 (grupa starsza dzieci powyżej 10 lat) w Starym Kinie ul. Mickiewicza 4.

Opłata miesięczna: 20 zł/os. Zajęcia prowadzi Miłosz Kościelny

W trakcie zajęć dzieci uczą się podstaw baletu oraz przygotowują układy taneczne, które prezentują szerszej publiczności w trakcie różnego rodzaju przeglądów tanecznych i imprez kulturalnych. Zespół „Migotki” powstał we wrześniu 2009 roku, jego instruktorką była p. Janina Kamińska. Od września 2013 r. zespół prowadzić będzie p. Karolina Moskal- Flaga – swoje pierwsze kroki taneczne stawiała w Zespole Tanecznym „Retro”. Dziś jest jego choreografką. W 2008 roku ukończyła kwalifikacyjny kurs instruktora tańca o specjalizacji taniec współczesny. W 2010 roku kształciła się w Pineapple Dance Studio w Londynie, gdzie ukończyła kurs technik street dance’owych. W 2011 roku założyła Studio Tańca „R”, które dziś na swoim koncie ma wiele sukcesów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Znane jest także z programu „Mam talent”. W 2012 roku, zdobyła tytuł „Dance Hall Queen” na Jamajce. Doświadczenie w pracy z dziećmi i z młodzieżą nabywa od 8 lat. Oprócz zajęć taneczno-ruchowych dla dzieci prowadzi również taniec współczesny, jazz, modern jazz, broadway jazz, lirycal jazz, hip hop, house, dance hall, podstawy tańca klasycznego i zumbę fitness.

Zajęcia w soboty w godzinach: 11.45 -12.30 Grupa I, 12.30 -13.30 Grupa II, 13.30-14.30 Grupa III

Opłata 15 zł miesięcznie 

PLASTYKA 

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 4-9 lat oraz powyżej 10 lat

zajęcia w środy o godz. 16:00, 17:00

opłata: 30 zł miesięcznie

Zajęcia prowadzi Justyna Kryjak