Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia stałe organizowane przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy ruszają od 3 września br. (poniedziałek). Zajęcia rozpoczynają się w październiku.

 

Żeby dokonać zapisu na zajęcia należy wypełnić kartę zgłoszenia i złożyć ją do CKSiT Stare Kino, Mickiewicza 4 lub skan podpisanej karty wysłać mailowo na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia rozpoczynają się od października br. Karty zgłoszenia do pobrania pod ofertą zajęć (na samym dole niniejszego artykułu).

-------------------------------------------

 

Opisy zajęć

 

AEROBIK

Zapraszamy na zajęcia z aerobiku: redukcja tkanki tłuszczowej;  wzmocnienie i uelastycznienie mięśni; poprawa krążenia i kondycji fizycznej; zmniejszenie cellulitu; poprawa samopoczucia; likwidacja stresów i napięć; dobra zabawa i mile spędzony czas.

Zajęcia odbywają się  w poniedziałki i środy w godzinach:

17:50-18:50 (grupa początkująca)

19:00-20:00 (grupa zaawansowana)

Miejsce: Stare  Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria

Prowadzący:  Miłosz Kościelny

Opłata miesięczna: 30 zł

 

AERODANCE

Zajęcia polegające na połączeniu fitnessu i tańca. Świetnie spalają tkankę tłuszczową i wzmacniają partie mięśniowe brzucha, ud i pośladków. Rozpoczynają się dynamiczną rozgrzewką podczas której wprowadzone są wybrane kroki wykorzystywane w późniejszych układach. Układy taneczne do energicznej muzyki przeplecione krótkim wzmacnianiem to część główna zajęć. Na koniec streching również w formie łatwej choreografii. Jeśli lubisz tańczyć, to te zajęcia są z pewnością dla Ciebie.

Zajęcia odbywają się w czwartki w godz. 19:00-20:00

Miejsce: Stare  Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria

Prowadzący: Justyna Trzcińska

Opłata miesięczna:  30 zł

 

ASTRONOMIA

Poznaj wszechświat czyli olbrzymi tort pełen niespodzianek! Poznaj rodzaje obiektów w kosmosie, poznaj słoneczne imperium, Mleczną Drogę, zrób zdjęcie nocnego nieba, obserwuj niebo.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w środy, w godz. 17:00-18:00.

Miejsce: Stare  Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria

Prowadzący: Jarek Leski

Opłata miesięczna:  5 zł

 

BALET

Zajęcia baletowe rozbudzają zamiłowanie do tańca, wyrabiają u najmłodszych poczucie rytmu i koordynację ruchu. Kształtują wrażliwość na poczucie estetyki, a przede wszystkim wyrabiają u dzieci nawyk prawidłowej postawy i sposób pięknego poruszania się.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki:

grupa I (dzieci w wieku 4-5 lat) godz. 15:00 - 16:00

grupa II (dzieci w wieku 6-7 lat) godz. 16:00 - 17:00

grupa III (dzieci w wieku 7-8 lat) godz. 17:00 - 18:00

grupa IV (dzieci w wieku 9-10 lat) godz. 18:00 - 19:00

Zajęcia odbywają się w Hali Sportowej przy ul. Mickiewicza 14.

Prowadząca: Anna Golicka

Opłata miesięczna:  30 zł

 

CERAMIKA

W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami ceramicznymi takimi jak lepienie z plastra, wałeczki, formowanie na stelażu.  W trakcie zajęć dzieci będą lepić, czyścić oraz zdobić ceramikę. Będą wykonywać ozdoby świąteczne, elementy wystroju wnętrz, mozaiki oraz biżuterię. Praca z gliną nie tylko wspomaga rozwój artystyczny lecz jest świetnym narzędziem stosowanym w pracy z dziećmi z zaburzeniami sensorycznymi. Wszystkie wykonane w trakcie zajęć prace są własnością uczestnika warsztatów. 

Zajęcia odbywają się we wtorki, w dwóch grupach wiekowych:

16:00-17:30 - grupa I (dzieci w wieku 5-8 lat)

17:30-19:00  - grupa II (dzieci w wieku 9-14 lat)

Miejsce: Stare  Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria

Prowadząca: Joanna Palczewska

Opłata miesięczna:  60 zł

 

FITBALL

Fitball- radość dla kręgosłupa i duszy. Ćwiczenia z piłkami usuwają napięcia mięśniowe, masują kręgosłup, odciążają stawy. Pozwalają również wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy.

Zajęcia odbywają się w czwartki w godz. 18:00-19:00

Miejsce: Stare  Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria

Prowadząca: Justyna Trzcińska

Opłata miesięczna:  30 zł

 

HIP-HOP

Hip-hop to taniec ulicy, łączący techniki, jak locking, popping, funk i house. Uczestnicy zapoznają się z hip-hopową techniką taneczną, uczą się układów choreograficznych, współpracy w grupie oraz przygotowują do występów na scenie. Zajęcia poprawiają poczucie rytmu, koordynacje i koncentracje oraz pamięć ruchową. Zapraszamy na zajęcia taneczne pełne luzu, optymizmu i energii, w  których ważną role odgrywa rytmiczny podkład muzyczny.

Zajęcia odbywają się w środy w godz.17:00-17:45 (dzieci od 6-11 lat)

Miejsce: Stare  Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria

Prowadząca: Anna Gibas
Opłata miesięczna: 30 zł

 

MIGOTKI - ZAJĘCIA TANECZNO-RUCHOWE

W trakcie zajęć poprzez ćwiczenia i układy baletowe, zabawy taneczne i rytmiczne dzieci rozwijają kreatywność, i koordynację ruchową oraz wrażliwość na taniec i muzykę.

Zajęcia w soboty w godzinach: 

11:45 -12:30 - Grupa I (dzieci w wieku 5 -7 lat)

12:30 -13:30 - Grupa II (dzieci w wieku 8 - 10 lat)

Miejsce: Stare  Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria

Prowadząca: Oliwia Bochenek

Opłata miesięczna: 15 zł

 

PILATES

Okryj siebie poprzez pilates połączony z jogą. Pilates to zajęcia, które doskonale wzmocnią Twoje mięśnie całego ciała (brzucha, ramion, grzbietu, miednicy, nóg). Nauczą prawidłowego oddychania, które wpływa na utrzymanie prawidłowej równowagi w ciele. Łączą w sobie ćwiczenia siłowe, jogę i balet. Polegają na rozciąganiu, spinaniu i rozluźnianiu mięśni. Dzięki nim poprawimy elastyczność, siłę, świadomość i koordynację ruchową swojego ciała. Zajęcia rozpoczynają się od spokojnej rozgrzewki, następnie koncentrujemy się na ćwiczeniach wzmacniających, które są domeną pilates. Koniec zajęć jest zarezerwowany dla ćwiczeń rozciągających, których pozycje wywodzą się z jogi.

Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 18:00-19:00.

Miejsce: Stare  Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria

Prowadząca: Justyna Trzcińska
Opłata miesięczna: 20 zł

 

PLASTYKA 

Zajęcia mają na celu rozwijanie nie tylko sprawności manualnych dzieci  poprzez poznawanie wielu technik plastycznych, ale także pomysłowości, kreatywności i koncentracji. W cenie zajęć wliczone są wszystkie materiały, z których będą korzystali mali artyści.

Zajęcia odbywają się w środy, w dwóch grupach:
16:00 - 17:00 - grupa I (dzieci w wieku 4-9 lat)
17:00 - 18:00 - grupa II (dzieci powyżej 10 lat)

Miejsce: Stare  Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria

Prowadząca: Anita Pajor
Opłata miesięczna: 30 zł miesięcznie

 

ROBOTYKA

Zaproponuj swojemu dziecku rozwijanie zdolności konstruktorskich, elementy programowania, a przede wszystkim świetna, kreatywna zabawa w oparciu o klocki lego WeDO i LEGO Mindstorm.  W trakcie zajęć uczestnicy tworzą roboty, maszyny i pojazdy o niemal nieograniczonych możliwościach. Nauka programowania dla dzieci pozwala im zrozumieć zagadnienia odpowiadające za rozwój technologii oraz wykorzystać tę wiedzę do budowania urządzeń, które samodzielnie wykonują pożądane czynności. Chcesz, żeby Twój robot chodził? Grał w hokeja? Śpiewał piosenkę? Nic prostszego!

Miejsce: Stare  Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty, w dwóch grupach wiekowych:
10:30-12:00 - grupa I (dzieci w wieku 5-7 lat)
12:15-14:15 - grupa II (dzieci w wieku powyżej 8 lat)

Terminy zajęć w semestrze zimowym: 13.10.2018, 27.10.2018, 10.11.2018, 24.11.2018, 1.12.2018, 15.12.2018, 5.01.2019, 12.01.2018

Zajęcia prowadzi: Planeta Robotów

Opłata miesięczna:  grupa I - 50 zł; grupa II - 60 zł

 

ZAJĘCIA ANIMACYJNO-LOGOPEDYCZNE

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku  4-7 lat, wspierające wszechstronny rozwój dziecka Program oparty o: kreatywne zabawy; stymulację rozwoju ruchowego; elementy nauki czytania; tańce integracyjne; ćwiczenia pamięci i koncentracji; rozwój umiejętności społecznych, pracę w grupie; warsztaty tematyczne

Zajęcia odbywają się w piątki w godz. 15:00-16:00.

Miejsce: Stare  Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria

Prowadząca: Paulina Śmiech
Opłata miesięczna: 30 zł

 

ZAJĘCIA FOTOGRAFICZNO-FILMOWE

W nadchodzącym sezonie proponujemy zajęcia obejmujące trzy formy dedykowane w zależności od stopnia zaawansowania oraz dostosowane do zainteresowań.

1. Stopień podstawowy – dla początkujących adeptów fotografii.

Uczestnicy dowiedzą się o podstawach pracy z aparatem fotograficznym numerycznym oraz o podstawowych zasadach fotografowania.

2. Stopień zaawansowany – dla uczestników, którzy mają po za sobą pierwsze doświadczenia związane z fotografowaniem i chcą wzbogacić swój warsztat o prace tematyczne.

3. Zajęcia filmowe – dla osób które chcą spróbować pracy z kamerą lub aparatem przeznaczonym do filmowania.

Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia związane z filmowaniem i spróbują pracy operatora. 

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w środy w godz. 18:00-19:00.

Miejsce: Stare  Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria

Prowadząca: Jarosław Leski
Opłata miesięczna: 10 zł

 

ZAJĘCIA TEATRALNE

Zajęcia teatralne to świetna forma rozwijania aktorskich talentów dzieci. Na zajęciach będziemy kształtować  wyobraźnie za pomocą najprostszych form scenicznych, poznamy zasady improwizacji i nauczymy się wyrażać emocje za pomocą gestów i ruchów. Ważnym elementem zajęć będzie praca nad dykcją, głosem i oddechem. Poznamy wiersze i prozę. Zajęcia teatralne to doskonała forma pokonania własnych słabości i nieśmiałości, a przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na sztukę, kształtowanie wrażliwej, twórczej osobowości przez zabawę, taniec, śpiew, ruch, recytacje, mimikę. Finałem zajęć będzie pokaz - premiera miniatury teatralnej oraz wyjazdy na konkursy i festiwale.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w grupach wiekowych:
16:00-17:00 - grupa I (dzieci w wieku 7-10 lat)
17:00-18:00 - grupa III (dzieci w wieku 11-15 lat)
18:00-19:00 - grupa III (młodzież powyżej 15 lat)

Miejsce: sala widowiskowa CKSiT, ul. Broniewskiego 3, Kalwaria

Prowadzący: Mirosław Płonka
Opłata miesięczna: 30 zł

 

ZUMBA KIDS JUNIOR

Zumba Kids jest wspaniałą okazją do wysiłku fizycznego w lekkiej, muzycznej, zabawowej formie. Zumba dla dzieci jest specjalnie opracowanym programem tanecznym. Składa się z krótkich układów, łatwych do powtórzenia i zapamiętania, dostosowanych do wieku i możliwości uczestników. Zumba stymuluje pracę mózgu, czyli korzystnie wpływa nie tylko na rozwój  fizyczny dziecka, ale także intelektualny. Zajęcia te pomagają w koncentracji, koordynacji ruchów, kreatywności i utrzymaniu dobrej kondycji, a przede wszystkim kształtują umiejętność pracy w zespole, wzbudzają pewność siebie i pozytywną samoocenę.

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat odbywają się w środy o godz. 15:00-15:45

Miejsce: Stare  Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria

Opłata miesięczna: 25 zł 

Prowadząca: Anna Gibas

 

ZUMBA KIDS

Zumba Kids jest wspaniałą okazją do wysiłku fizycznego w lekkiej, muzycznej, zabawowej formie. Zumba dla dzieci jest specjalnie opracowanym programem tanecznym. Składa się z krótkich układów, łatwych do powtórzenia i zapamiętania, dostosowanych do wieku i możliwości uczestników. Zumba stymuluje pracę mózgu, czyli korzystnie wpływa nie tylko na rozwój  fizyczny dziecka, ale także intelektualny. Zajęcia te pomagają w koncentracji, koordynacji ruchów, kreatywności i utrzymaniu dobrej kondycji, a przede wszystkim kształtują umiejętność pracy w zespole, wzbudzają pewność siebie i pozytywną samoocenę.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat odbywają się w środy o godz. 16:00-16:45

Miejsce: Stare  Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria

Prowadząca: Anna Gibas

Opłata miesięczna: 25 zł 

 

 

DZIECIĘCY UNIWERSYTET LUDOWY

  Zapraszamy dzieci w  wieku 6-13 lat do uczestnictwa w warsztatach rzemiosła w formie Uniwersytetu Ludowego. Zajęcia ruszają 10 września i potrwają do połowy listopada br. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W trakcie 2 godzinnych warsztatów powstaną „dzieła” inspirowane tradycyjnym rzemiosłem, formami i motywami kultury ludowej, z użyciem tradycyjnych i współczesnych materiałów. Będą miały również na celu poprawę zdolności manualnych i małej motoryki, ale również ożywienie technik tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła – poznanie historii, warsztatu pracy i narzędzi z nią związanych sposobu wykorzystania jej w życiu codziennym oraz poszerzenie wiedzy o kulturach tradycyjnych.

  • Rzemieślnicy i rzemiosła takie jak: koszykarz-plecionkarz, ceramik, zabawkarz/rzeźbiarz, tkacz, filcowanie, hafciarka, witrażysta, stolarz.

  • Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia DUL, który w założeniu ma praktyczne kształcenie przez całe życie.

  • W ramach Dziecięcego Uniwersytetu Ludowego odbędzie się  8 warsztatów odbywających się co tydzień, w poniedziałek w godz. 16:00-17:30 w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4.

  • Zapisy do 5 września br. w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zapisów.

DUL - Dziecięcy Uniwersytet Ludowy - projekt Fundacji Sowiarnia współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego w obszarze działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, ekologii, ochrony zwierząt i ochrony dziedzictwa przyrodniczego pn. „Małopolska – czas na wieś”.

UWAGA! Po 15 listopada br. będzie możliwość kontynuowania zajęć w formie płatnej, ok. 40-50 zł miesięcznie.

 

UNIWERSYTET DZIECIĘCY

Niesamowite spotkania z nauką dla dzieci 6-9 lat i 10-13 lat, interaktywne i multimedialne zajęcia z różnych dziedzin nauki, dostosowane do wieku dzieci. I semestr zimowy trwa od października do stycznia, zajęcia będą odbywały się w soboty.

11:00-12:00 - warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat

12:10 - 12:50 - wspólny wykład dla dwóch grup wiekowych

13:00-14:00 - warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat

Miejsce: Stare  Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria

Zgłoszenia przyjmujemy od 3 do 25 września 2018 r. Pierwszeństwo mają dzieci kontynuujące naukę. Nowi studenci rekrutowani są po zakończeniu rekrutacji osób z pierwszeństwem.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu  33 873 37 71 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Karta zgłoszenia (osobna dla Uniwersytetu), Regulamin i program - na stronie CKSiT w zakładce "Uniwersytet Dziecięcy"

Opłata miesięczna 30 zł/os.

 

 ---------------------------------------------

KARTY ZGŁOSZENIA NA ZAJĘCIA STAŁE:

 

 

sk