24 stycznia zapraszamy na koncert Teresy Werner, który odbędzie się w sali widowiskowej CKSiT. Artystka wystąpiła podczas Dni Kalwarii 2018, a teraz ponownie odwiedzi naszą miejscowość.

Zapraszamy Doroczny Przegląd Twórczości Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej, którego otwarcie odbędzie się 4 października.

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza wszystkich członków i sympatyków na obchody jubileuszu 40-lecia, które odbędą się 28 września 2019 r.

5 października o godz. 17:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej (ul. Broniewskiego 3) na spotkanie z podróżnikiem, autorem książki "Czad.W poszukiwaniu straconego..." Arunem Milcarzem. Spotkanie z Arunem to brawurowy miks autorskiego materiału filmowego z jego komentarzem na żywo utrzymanym w stylu stand-up.  Ta unikatowa formuła nieustannie bawi i zachwyca odbiorców. Zapraszamy w pełną dobrego humoru podróż po egzotycznych zakątkach świata. Wstęp wolny.

 

Zapraszamy na wyjazd do Opery Krakowskiej na premierę spektaklu "Sen nocy letniej". Wyjazd  odbędzie się 25 października (piątek). Zapisy i wpłaty przyjmujemy do 20 września br. w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4. Zapraszamy!

1 września 2019 roku (niedziela) obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wydarzenie to zmieniło bieg dziejów naszej ojczyzny. W tym dniu proponujemy wspólne spotkanie filmowe z produkcją „Kamienie na szaniec” (2014), która wchodząc do kin kilka lat temu budziła różnorodne opinie. Film pokazuje historię trzech przyjaciół, bohaterów znanych z książki Aleksandra Kamińskiego o tym samym tytule, jednak nie jest to klasyczna ekranizacja znanej lektury szkolnej. Do kin film przyciągnął ponad 800 tysięcy widzów. Dlatego zapraszamy do oglądania i do dyskusji po seansie.

Zapraszamy na spektakl "Mężczyzna idealny" w fenomenalnej obsadzie, który zostanie pokazany w Kalwarii Zebrzydowskiej 26 października 2019 r.

Kolejne filmowe spotkanie odbędzie się 3 sierpnia 2019 r. (sobota). Letnie Kino Plenerowe startuje o godzinie 21:30 na placu przylegającym do sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki przy ulicy Broniewskiego 3 w Kalwarii Zeb.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy prac Żanety Rzepy zatytułowanej Imaginacje, który odbędzie się 12 lipca  (piątek) o godz. 17:00 w Starym Kinie.

 

Stowarzyszenie "Niezależni Kalwaria" zaprasza na promocję książki Andrzeja Buckiego pt. "Zamek Barwałd - historia i legenda, ludzie i wydarzenia". Spotkanie odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2019 roku, o godz. 17:30 w Starym Kinie.

Spektakl "Posażna jedynaczka" Jana Aleksandra Fredry w wykonaniu Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy będzie wystawiany w Kalwarii Zebrzydowskiej. Widzów zapraszamy 30 czerwca 2019 roku (niedziela) o godz. 19:00 do sali widowiskowej CKSiT przy ulicy Broniewskiego 3.

 

29 czerwca 2019 r. (sobota) zapraszamy na Letnie Kino Plenerowe. Startujemy o godzinie 21:30 na placu przylegającym do sali widowiskowej przy ulicy Broniewskiego 3 w Kalwarii Zeb.

Zapraszamy na wakacje z Centrum Kultury - program przedsięwzięć na czerwiec, lipiec i sierpień już jest dostępny. Zapisy na wyjazdy i warsztaty odbywają się poprzez wypełnienie karty zgłoszenia.

Miejska Orkiestra Dęta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka, który odbędzie się w sobotę, 1 czerwca br. o godz. 17.30 na Placu Rajskim przed bazyliką.

We wtorek, 28 maja o godz. 17:00 zapraszamy do Starego Kina na wykład w ramach kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem spotkania bedzie Sebastian Bielak - fotograf, wykładowca, autor książek, wystaw fotograficznych oraz ponad setki artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej.

Zapraszamy na drugi pokaz! 9 czerwca br. (niedziela) o godz. 19:00.

Grupa Teatralna „Gim-Te-Dra” działająca przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej serdecznie zaprasza na spektakl „Damy i huzary”, który odbędzie się dnia 26 maja 2019 r. (niedziela), o godz. 18.00 w sali widowiskowej CKSiT.

Spektakl będzie można także obejrzeć: 23 maja (czwartek), 24 maja (piątek), 27 maja (poniedziałek), o godz. 10.00.

Teatr szkolny CARPE DIEM zaprasza na sztukę "PORWANIE SABINEK" w opracowaniu Juliana Tuwima.

Masz pomysł na wydarzenie, które spodoba się mieszkańcom Twojego powiatu? Widzisz, że potrzebna jest jakaś inwestycja albo inicjatywa, która pomoże rozwiązać społeczny problem? Chcesz, żeby w Twojej okolicy było ciekawiej lub po prostu – piękniej? Dobrze się składa – już 27 maja rusza składanie zadań do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec województwa, który skończył 16 lat. Na wypełnione formularze urząd marszałkowski województwa małopolskiego czeka do 17 czerwca.

2 czerwca br. (niedziela) zapraszamy najmłodszych na Dzień Dziecka i kolejną edycję Biegusia Kalwaryjskiego, wszystkie atrakcje będą czekały na MKS Kalwarianka – zapraszamy serdecznie! Start o godzinie 14:00, zakończenie o 18:00. 1 czerwca imprezę dla dzieci zaplanowali także kalwaryjscy wędkarze.

 

We wtorek, 23 października br. o godz. 17:00 zapraszamy na multimedialną prelekcję "The Last Frontier. Wyprawa życia na Alaskę". Gościem spotkania będzie Sebastian Bielak, który spędził 3 miesiące w  jednym z ostatnich zakątków Ziemi, gdzie przyroda wciąż rządzi się własnymi prawami.

W poniedziałek, 13 maja o godz. 17:00 zapraszamy do Starego Kina na wykład w ramach kalwaryjskiego UTW. Tym razem rozmawiać będziemy o twórczości jednej z ostatnich laureatek  Nagrody Nobla czyli Alice Munro.

Zapraszamy na wyjazd do kina do Krakowa, w czwartek, 18 października br., na seans filmu „Zimna wojna”.

Zapraszamy na kolejny spektakl kalwaryjskiej grupy teatralnej, dzieci i młodzież pod kierownictwem reżysera Mirosława Płonki wystawiają sztukę pod tytułem "Jasia, Mała i Gosia". Premiera odbędzie się 19 maja br. (niedziela), o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKSiT przy ulicy Broniewskiego 3 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Darmowe wejściówki na to wydarzenie są dostępne w Starym Kinie.

W związku z obchodami 40. Rocznicy Wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej organizuje Multimedialny Test Wiedzy o św. Janie Pawle II. Wydarzenie to odbędzie się 14 października 2018 r. (niedziela) o godz. 15:00 w Kalwarii Zebrzydowskiej, w Sali Widowiskowej CKSiT, ul. Broniewskiego 3.

10 maja o godz. 17:00 zapraszamy do Starego Kina na otwarcie wystawy Grażyny Ulman zatytułowanej MONADY "Tam zaś, gdzie nie ma części, nie jest możliwa ani rozciągłość, ani kształt, ani podzielność."

25 września o godzinie 9:30 w Szkole Podstawowej w Stanisławiu Dolnym i o godzinie 10:45 w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się przesłuchania do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”.

 

Zapraszamy do zapoznania się z programem XXII Dni Papieskich.

9 października o godz. 17:00 zapraszmy do Starego Kina na spotkanie z dr Barbarą Klich- Kluczewską zatutułowane "Prawa kobiet a ostatnie 100 lat historii Polski".

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na promocję albumu "Kalwaria Zebrzydowska w starej fotografii", która odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w Starym Kinie. ZAPRASZAMY!

Od października 2018 r. w Stanisławiu Dolnym rozpoczyna działalność Placówka Wsparcia Dziennego "Dolandia" przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Zachęcamy do udziału, ruszyły zapisy.

Mija 117 lat od odkrycia jednego z najbardziej tajemniczych mechanizmów starożytności. Co dziś wiemy o mechanizmie z Antykithiry i innych wynalazkach starożytności? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć podczas spotkania z dr. Waldemarem Ogłozą z  Instytutu Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, pracownikiem obserwatorium na Suhorze będącego  najwyżej położonym obserwatorium astronomicznym w Polsce.

Zapraszamy na koncert Kapeli Hanki Wójciak, który odbędzie się 10 listopada (sobota), o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej (ul. Broniewskiego 3). Koncert odbywa się z okazji jubileuszu stulecia nadania praw wyborczych kobietom w Polsce, a także setnej rocznicy odzyskania niepodległości. BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU W STARYM KINIE!

 

Stowarzyszenie Niezależni Kalwaria i Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zapraszają na wystawę poświęconą postaci Franciszka Lenczowskiego, zapomnianego bohatera ze Stronia. Eksponowane będą: broń, odznaczenia, fotografie i dokumenty ze zbiorów Stanisława i Przemysława Kuligów. Otwarcie wystawy odbędzie się 15 kwietnia (poniedziałek) o godz. 17:00 w Starym Kinie (Mickiewicza 4). Wystawa czynna: 15-30 kwietnia br.

Promocja kolejnej książki,"Kalwaria Zebrzydowska w obrazkach", odbędzie się w najbliższy piątek.

W najbliższy piątek, 12 kwietnia br. o godz. 18:00 zapraszamy na otwarty pokaz filmu "Katyń - Ostatni świadek" w ramach 10. przeglądu filmowego Echa Katynia. Bezpłatne wejściówki na pokaz można odebrać w Starym Kinie.

 

Restauracja „Verona” z Lanckorony oraz Centrum Kultury Sportu i Turystyki z Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na sztukę znakomitego dramaturga, kompozytora i muzykologa Bogusława Schaeffera pt. „Kwartet dla czterech aktorów”.

Grupa Kreatywna Kalwaria oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zapraszają na Kiermasz Wielkanocny, który będzie odbywał się w dniach 9-13 kwietnia br. w Starym Kinie. Uroczyste otwarcie nastąpi 9 kwietnia (wtorek) o godz. 17:00.

Zapraszamy do udziału w działaniach projektu "Historia jest kobietą". Poniżej regulaminy poszczególnych przedsięwzięć.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału 10 przeglądzie filmowym Echa Katynia organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej, już po raz czwarty Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej bierze udział w tej inicjatywie.

 Zapraszamy na otwarcie wystawy prac Ewy Dzidek zatytułowanej "Tajemnica Starego Młyna". Wernisaż odbędzie się  7 września (piątek) o godz. 17:00 w Sali im. Wojciecha Weissa w Starym Kinie.

 Twórcy z grupy Kreatywna Kalwaria zapraszają na kiermasz wielkanocny, który odbywa się w dniach 10-13 kwietnia br.

TPKZ zaprasza na wystawę fotografii Macieja Malca BAROKOWE KALWARIE, której wernisaż odbędzie się 9 sierpnia br., o godz. 16:00 w siedzibie Towarzystwa.
Zapraszamy w imieniu Autora i Organizatorów!

Drogie biegaczki, drodzy biegacze!
Zawodowcy, amatorzy, debiutanci!
Szybkobiegacze, truchtacze, dreptacze, maszerujący!

 

 

Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wieczór misyjny i koncert zespołu Lubelska Federacja Bardów "Gramy dla misji", który odbędzie się 16 sierpnia br., ok. 20:15.

 

Wszystkie osoby, które ukończyły 50 rok życia i mieszkają na terenie gminy Kalwaria zapraszamy  do udziału w projekcie "Profesjonalna pomoc społeczna", który realizuje Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W sobotę 4 sierpnia 2018 r. o godz. 15:00 zapraszamy w imieniu Organizatorów na Piknik Rodzinny na placu rekreacyjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Jagiellońskiej.

W ciągu ostatnich miesięcy Natalia Opyrchał zaskakuje muzycznie, kilkanaście dni temu wydała kolejny singiel „Kiedyś przyjdzie taki czas”, który w parę dni zyskał prawie 110 000 wyświetleń na YouTube! Jak twierdzi sama wokalistka, ten kawałek to zapowiedź bardzo osobistej płyty, która pojawi się na rynku pod koniec roku.

W tym roku przyłączamy się do Festiwalu Romantyczna Lanckorona! Zapraszamy na program towarzyszący – Romantyczna dróżka do Kalwarii – 11 sierpnia (sobota).

 

Zapraszamy na wystawę „Myśmy do stepów unieśli Ojczyznę”, dokumentującą losy Polaków deportowanych z Sowieckiej Ukrainy do Kazachstanu w latach 1936-37.

8 września br. (sobota) zapraszamy do Kalwarii Zebrzydowskiej na niezwykły koncert końca lata, który odbędzie się na kortach MKS Kalwarianka (Mickiewicza 16). Koncerty zagrają: Krzysztof Zalewki, zespół SALK oraz zespół Sweet Molly. Bilety na to wydarzenie - w cenie 20 złotych - są dostępne w Starym Kinie (Mickiewicza 4) w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz on-line poprzez KupBilecik.pl. W dniu koncertu sprzedaż biletów na miejscu wydarzenia od 16:00.

 

Każdy z nas ma swoje wyobrażenie Indii. Niektórzy zakochują się w Indiach, inni chcą o nich jak najszybciej zapomnieć. Indie są tak niepowtarzalne i wyjątkowe, że nie można przejść obok nich obojętnie. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego podejmiemy próbę przedstawienia, przybliżenia i zapoznania się z doniosłą spuścizną kulturową Indii.

Zapraszamy na seans filmu „La La Land” w ramach letniego kina plenerowego, które odbędzie się 21 lipca (sobota) br., o godz. 21:30, na placu przylegającym do sali widowiskowej CKSiT (ul. Broniewskiego 3) w Kalwarii. Bezpłatne wejściówki do odbioru w "Starym Kinie", Mickiewicza 4 w Kalwarii Zeb.

Trwa okres Wielkiego Postu, dlatego mamy dla Państwa propozycję wyjątkowego spotkania z Ojcem Leonem Knabitem OSB, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym Benedyktynem z Opactwa w Tyńcu. W czasie spotkania zostanie zaprezentowana najnowsza książka autorstwa o. Leona pt. "...AŻ PO KRAŃCE ZIEMI", która została napisana właśnie pod kątem tegorocznego Wielkiego Postu.

Folkowo i biesiadnie zapowiadają się tegoroczne Dni Kalwarii. Na tę największą w okolicy plenerową imprezę Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza 23 i 24 czerwca 2018 r. Na stadionie „Kalwarianki” sporo się będzie działo, ale przede wszystkim usłyszmy i zobaczymy Zakopower, Teresę Werner i Kabaret Ciach!

Tegoroczne Dni Kalwarii odbędą się w terminie 15-16 czerwca br. na stadionie MKS Kalwarianka. Głównymi gwiazdami tej edycji święta naszego miasta i gminy będą: Patrycja Markowska, Baciary, Krystyna Giżowska i Kabaret Zachodni.

Stowarzyszenie Niezależni Kalwaria zaprasza na prezentację książki MINCARZ WŁODKOWEJ autorstwa Henryka Różyckiego (autora bestselleru „Umarła babka w Skawinie”).

Wszystkie osoby, które ukończyły 50 rok życia i mieszkają na terenie gminy Kalwaria zapraszamy  do udziału w projekcie "Profesjonalna pomoc społeczna", który realizuje Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zapraszamy do skorzystania z oferty wakacyjnej CKSiT! Zapisy ruszyły.

Zapraszamy na wyjazd do teatru Variete w Krakowie na światowy przebój scen musicalowych "Chicago" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Wyjazd odbędzie się 7 czerwca 2019 r. Zapisy do 26 kwietnia w Starym Kinie.

Zapraszamy na wystawę prac Kalwaryjskiego Klubu Fotograficznego, której otwarcie odbędzie się w 14 czerwca (czwartek) o godz. 19:15 w sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W najbliższy wtorek (5 marca, godz. 17:00) zapraszamy na spotkanie z historyczką z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie Lucyną Rotter. Rozmawiać będzimy o atrybutach i symbolach hagiograficznych.

Zapraszamy na spektakl pt. "Kopciuszek. Mowa nienawiści" przygotowany przez grupę teatralną "Bustrophedon" działającą przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zeb. Spektakl odbędzie się 19 czerwca (wtorek), godz. 19:00 w sali widowiskowej CKST (ul. Broniewskiego 3).

Zapraszamy na spotkanie z dziennikarką Małgorzatą Nocuń, która będzie opowiadać o roli kobiet w transformacji w byłych krajach ZSRR.

W dniu dzisiejszym, tj. 12 czerwca (wtorek), nie odbędą się zajęcia zumba i pilates. Zapraszamy za tydzień!

W sobotę 16 marca br. w sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej będą miały miejsce warsztaty teatralne, które poprowadzą aktorzy i instruktorzy Teatru Figur z Krakowa.

W imieniu Organizatorów, Stowarzyszenia Obrony Terytorialnej "Granit", zapraszamy na I Piknik Militarny dla dzieci i młodzieży "I Ty zostaniesz terytorialsem", który odbędzie się 17 czerwca br. na bulwarach Skawy w Wadowicach.

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się w niedzielę (10 marca) o godz. 17:00 do Sali Widowiskowej kalwaryjskiego Centrum Kultury. 

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejną edycje Biegusia Kalwaryjskiego i na pełen atrakcji Dzień Dziecka dla wszystkich dzieciaków. 10 czerwca (niedziela), w godz. 14:00-18:00, stadion „Kalwarianka” będzie kolorowy i wypełniony atrakcjami.

W dniu 11 lutego br. w CKSiT w Kalwarii Z. odbył się wernisaż wystawy pt. „Stasiu Kruczała i inni”. Jej otwarcie było wpisane w obchody XXVII Światowego Dnia Chorego organizowane przez Konwent Bonifratrów i Stowarzyszenie Dobroczynne im. M. Zebrzydowskiego w Zebrzydowicach.

WKS "Żarek" zaprasza na sportowo-rodzinny Piknik z okazji 70-lecia Klubu w Barwałdzie Górnym, który odbędzie się 9 czerwca (sobota). Na boisku sportowym będzie wiele atrakcji dla najmłodszych, organizatorzy zapraszają w godz. 14:00-21:00.

sk

 

 

11 lutego (poniedziałek)  o godz. 11:00 zapraszamy do sali im. Wojciecha Weissa w Starym Kinie na otwarcie wystawy zatytułowanej "STASIU KRUCZAŁA I INNI".

Do Dni Kalwarii już coraz bliżej. Zapraszamy 23 oraz 24 czerwca br. na Stadion MKS Kalwarianka, poniżej szczegółowy program imprezy.

 

We wtorek, 12 lutego o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich studentów Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także wszystkich zainteresowanych na spotkanie z podróżnikiem, dziennikarzem, współautorem bloga 5kierunek.pl - Konradem Tulejem. Spotkanie będzie pokłosiem podróży pieszo i autostopem przez Armenię w latach 2011-2018.

Teatr szkolny "Carpe Diem" z ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spektakl SŁOMKOWY KAPELUSZ, który będzie grany dla mieszkańców naszej Gminy w dn. 8 czerwca br. (piątek), o godz. 18:00 oraz 10 czerwca br. (niedziela), o godz. 17:00 w sali widowiskowej CKSiT, ul. Broniewskiego 3. Zapraszamy w imieniu młodych aktorów!

 

Drugi pokaz spektaklu "Twój szczęśliwy numerek" (premiera: 26.01.2019) w wykonaniu lokalnej grupy teatralnej dzieci i młodzieży pod reż. Mirosława Płonki odbędzie się 10 lutego 2019 roku (niedziela), godz. 18:00 w sali widowiskowej CKSiT. Darmowe wejściówki do odbioru w Starym Kinie od 29 stycznia 2019 r.

W najbliższy wtorek, tj. 29 maja o godz. 17:00 zapraszamy do Starego Kina na otwarte spotkanie "Łemkowie- zapomniany naród" z historykiem Piotrem Koźmińskim.

Po raz kolejny uczniowie kalwaryjskiej Szkoły Muzycznej zaprezentują swoje talenty, tym razem z okazji Dnia Matki.

Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Emaus, który odbędzie się 20 stycznia br. (niedziela)  o godz. 16:00, w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej (ul. Broniewskiego 3).

 

Tegoroczne święto naszego miasta odbywać się będzie w dniach 23-24 czerwca 2018 r. Na Dniach Kalwarii zagra znany zespół Zakopower, wystąpi Kabaret Ciach i piosenkarka Teresa Werner.

W najbliższy wtorek, 8 stycznia, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie w ramach kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład zatutyłowany "Schyłkowy antropocen- dzwon, który bije Tobie" wygłosi dr Bartosz Lisowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zapraszamy na godz. 17:00 do Starego Kina. Wstęp wolny.

 

 

13 maja (niedziela) rozpoczęły się XXI Dni Papieskie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tegoroczne hasło Dni Papieskich brzmi "Niech zstąpi Duch Twój! Św. Jan Paweł II - Orędownik Wolności". Organizatorem Dni Papieskich jest Parafialny Klub Sportowy Św. Józef, CKSiT, Urząd Miasta Kalwaria Zebrzydowska.

W imieniu Stowarzyszenia na Bursztynowym Szlaku zapraszamy na warsztaty "Sprawdź jakim powietrzem oddychasz" w Stanisławiu Dolnym, 4 stycznia br.

Już po raz drugi zapraszamy do Kalwarii Zebrzydowskiej na II Zlot Pojazdów Zabytkowych. Imprezę honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

13 stycznia 2019 roku (niedziela) po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tym razem z hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha!”. Zbiórka zebranych środków zostanie przeznaczona na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Orkiestra, jak w ubiegłych latach, zagra też w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zapraszamy na kolejną edycje Biegusia Kalwaryjskiego i na pełen atrakcji Dzień Dziecka dla wszystkich dzieciaków. 10 czerwca (niedziela), w godz. 14:00-18:00, stadion „Kalwarianka” będzie kolorowy i wypełniony atrakcjami.

Teatr musi coś wnosić w życie aktora i widza, a nie tylko być dodatkiem, pozwalającym wypełnić przykry obowiązek kontaktu z literaturą. Taki właśnie teatr zamierzamy uruchomić w Kalwarii, a pierwszy spektakl rodzącej się grupy przypadnie na ostatnią sobotę ferii 26. stycznia, czyli przeddzień wyzwolenia Obozu w Auschwitz-Birkenau.

Stanisław Wyspiański - wybitny polski malarz, poeta, dramaturg, grafik, architekt, obdarzony licznymi talentami, uznany za czwartego wieszcza narodowego będzie tematem kolejnego wykładu w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W ramach przygotowań do WOŚP 2019  zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze "Fabryka maskotek", które odbędą się w piątek, 28 grudnia 2018 roku w godz. 9:00-16:00 w Starym Kinie (ul. Mickiewicza 4) w Kalwarii Zeb.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Małgorzaty Jarosz zatutułowanej "Deko realizmu w świecie realizmu". Wernisaż odbędzie się 25 maja o godz. 17:00 w Starym Kinie.

Zapraszamy mieszkańców gminy 31 grudnia 2018 roku na sylwestrowe pożegnanie mijającego roku na Placu Targowym w Kalwarii.

Zapraszamy na spektakle uczniowskie, które będą odbywały się w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, ulica Broniewskiego 3.

Zapraszamy na Jasełka Teatru Młodych ze Stryszowa, które będą wystawiane 5 stycznia w Kalwarii - sala widowiskowa CKSiT. Bezpłatne wyjściówki na to wydarzenie do odbioru od 17 grudnia (poniedziałek) w Starym Kinie.

Zapraszamy na tegoroczną edycję popularnego projektu pod nazwą „Bajkowe Melodie - Na morza dnie”. To edukacyjny spektakl muzyczno - ekologiczny pełen atrakcji dla najmłodszych widzów.

W imieniu burmistrza, radnych Rady Miejskiej oraz CKSiT zapraszamy na uroczyste obchody Święta Narodowego 3 Maja! Szczegóły program obchodów znajduje się na załączonym plakacie.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Wadowicach zaprasza na szkolenie z zakresu możliwości uzyskania pomocy finansowej dla Kół Gospodyń Wiejskich, które odbędzie się 12.12.2018 r. (środa) o godzinie 10:00 - 11:30 w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej ul. Mickiewicza 4.

Kalwaria znalazła się na trasie projektu koncertowego "Bajkowe Melodie - Na morza dnie". 9 maja w sali widowiskowej CKSiT (Broniewskiego 3) odbędą się dwa koncerty pod tytułem "Bajowe Melodie - Na morza dnie" - godz. 9:00 i 11:00.

Zapraszamy do udziału w warsztatach rękodzielniczych "Fabryka maskotek", 8 grudnia br.

Grupa Teatralna "GIM-TE-DRA" działająca przy Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego zaprasza na spektakl "Igraszki z diabłem", który odbędzie się w sali widowiskowej CKSiT przy ulicy Broniewskiego 3.

Już jutro, 11 grudnia br. o godz. 17:00, zapraszamy na otwarcie kiermaszu  świątecznego grupy Kreatywna Kalwaria.

Dla uczczenia Święta 3 Maja Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w dniu 2 maja 2018 r. o godz. 16.00 w lokalu TPKZ przy ul. Mickiewicza 2. Zapraszamy w imieniu Organizatorów!

 

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na otwarcie wystawy pt.: „Ojcowie Niepodległości”, które odbędzie się 22 listopada 2018 r. (czwartek), o godz. 12:30 na Rynku w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Zapraszamy na wiosenną wystawę grupy „Kreatywna Kalwaria”. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 17 kwietnia, o godz. 17:00 w „Starym Kinie” (Mickiewicza 4). Wystawa będzie czynna do 18 maja br.

Już za dwa tygodnie czeka nas wizyta Świętego Mikołaja, jak co roku zapraszamy najmłodszych na mikołajkowe spotkanie w sali widowiskowej. Tym razem przyjmiemy małych gości w dniach 3, 6 i 7 grudnia br.

 

22 kwietnia (niedziela), o godz. 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej (ulica Broniewskiego 3) odbędzie się Koncert Charytatywny „Gramy dla Bartusia”. Wystąpi Krzysztof Książek, jeden z wybitniejszych pianistów młodego pokolenia, a także uczniowie kalwaryjskiej Szkoły Muzycznej I stopnia. Wstęp wolny!

Ruszamy z kalwaryjskimi przygotowaniami do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejny raz zaprosimy Was do wspólnego grania 13 stycznia 2019 roku. Mamy jeszcze trochę czasu, ale wszystkich chętnych do współdziałania pod hasłem POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE! - zapraszamy!

Po raz trzeci Kalwaria Zebrzydowska bierze udział w organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej ogólnopolskim przeglądzie filmowym „Echa Katynia”. W ramach tegorocznej edycji widzowie będą mogli obejrzeć 4 produkcje filmowe. Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

 

Miło nam poinformować, że pani Renata Biela – nauczyciel ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zajęła 1 miejsce w powiecie wadowickim w wielkim plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL organizowanym przez „ Dziennik Polski” i „Gazetę Krakowską” pod honorowym patronatem Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego i profesora Kazimierza Karolczaka, rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

15 kwietnia 2018 r. odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej oraz Turniej Charytatywny FIFA 18, a to wszystko dla Dominiki Kosek z Brodów, która przebywa obecnie w Klinice Budzik i jest rehabilitowana. Akcja odbędzie się pod hasłem „Gramy dla Dominiki”.

W najbliższy wtorek (20 listopada) zapraszamy do Starego Kina na spotkanie z Piotrem Trybalskim - podróżnikiem, pisarzem, fotoreporterem. Tematem spotkania będzie jedno z najbardziej dziwnych, najbardziej pięknych i nostalgicznie romantycznych miejsc naszej planety - Kuba, która znika, zmienia się, normalnieje.

 

Już po raz drugi zapraszamy do Kalwarii Zebrzydowskiej na II Zlot Pojazdów Zabytkowych. Imprezę honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty.

W sobotę, 10 listopada br., zapraszamy na godzinę 17:00 na podsumowanie projektu "Historia jest kobietą".

Drogie biegaczki, drodzy biegacze!
Zawodowcy, amatorzy, debiutanci!
Szybkobiegacze, truchtacze, dreptacze, maszerujący!

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Uczniowski Klub Sportowy Sokolik serdecznie zaprasza na czwarty bieg charytatywny na Golgotę. Jest to charytatywne przedsięwzięcie, którego celem jest pomoc Sebastanowi. Warunkiem uczestnictwa jest wykupienie cegiełki w postaci numeru startowego.

Zapraszamy do wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Grupa Kreatywna Kalwaria oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zapraszają na Kiermasz Wielkanocny, który będzie odbywał się w dniach 20-24 marca br. w Starym Kinie. Uroczyste otwarcie nastąpi 20 marca (wtorek) o godz. 16:30.

Zapraszamy na spektakl teatralny pt. "Czy Ją kochasz?", który odbędzie się 11 listopada br. o godz. 17:00 w sali widowiskowej CKSiT. Darmowe wejściówki na wydarzenie można odbierać w Starym Kinie (Mickiewicza 4, Kalwaria). Zapraszamy!

Zapraszamy na pokaz filmu Z nurtem życia, który odbędzie się 20 kwietnia br. (piątek) o godz. 19:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Broniewskiego 3. Pokaz filmu jest bezpłatny, wejściówki do odbioru w Starym Kinie. Po pokazie spotkanie z twórcami filmu.