Grupa Kreatywna Kalwaria oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zapraszają na Kiermasz Wielkanocny, który będzie odbywał się w dniach 20-24 marca br. w Starym Kinie. Uroczyste otwarcie nastąpi 20 marca (wtorek) o godz. 16:30.

Zapraszamy na pokaz filmu Z nurtem życia, który odbędzie się 20 kwietnia br. (piątek) o godz. 19:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Broniewskiego 3. Pokaz filmu jest bezpłatny, wejściówki do odbioru w Starym Kinie. Po pokazie spotkanie z twórcami filmu.

Zapraszamy na pokaz filmu Gurgacz. Kapelan Wyklętych, który odbędzie się 16 marca o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKSiT (ul. Broniewskiego 3) w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami  więc jak co roku zapraszamy studentów Klawaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na świąteczne warsztaty plastyczne. Nic nie cieszy bardziej niż własnoręcznie wykonana ozdoba stołu wielkanocnego, a pod okiem Anity Pajor będzie można wyczarować prawdziwe cudeńka:)

Serdecznie zapraszamy na wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem porozmawiamy o architekturze polskiej wsi na tle przemian społecznych i politycznych XX wieku.

 

2 grudnia rozpoczął się sezon na kalwaryjskim lodowisku, które mieści się na „Białym Orliku” przy ul. Mickiewicza 16. Na lodowisko zapraszamy codziennie (od poniedziałku do niedzieli) w godz. 10:00 - 21:00. Przerwa techniczna od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 - 16:00, a w sobotę i niedzielę w godz. 14:00 - 15:00.

 28 lutego (środa) br. o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii odbędzie się spektakl SCENARIUSZ DLA TRZECH AKTORÓW.

 

10 lutego br. odbędzie się klimatyczny koncert Michała Łanuszki, który wykona utwory Leonarda Cohena w nowych tłumaczeniach, a także repertuar ze swojej najnowszej płyty „Nieoczekiwanie”. Gościnnie z artystą wystąpi wokalistka oraz kwartet smyczkowy.

Serdecznie zapraszamy osoby po 50 roku życia  z naszej gminy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych w ramach projektu „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą w 2018 roku realizowanego przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska.

Zapraszamy na akcję charytatywną na rzecz Dominiki Kosek, która pozwoli jej wyjść ze śpiączki i wrócić do zdrowia. Tym razem zapraszamy na maraton zumby, który odbędzie się w Kalwarii, 11 lutego (niedziela) w godz. 15:00-19:00 w hali sportowej przy ZSiPO (ul. Mickiewicza 9). W maraton wolontariacko zaangażowało się ponad 20 instruktorów.

Osoby po 50 roku życia, które są zainteresowane udziałem w projekcie "Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą w 2018 roku" zapraszamy dzisiaj na godz. 14:00 na pierwsze zajęcia do Starego Kina, ul. Mickiewicza 4.

 

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie : https://www.pociagdokariery.pl

Tradycyjnie Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wspólne kolędowanie, które odbędzie się 18 stycznia (czwartek) o godz. 16:00 w siedzibie Towarzystwa (Pawilon Wystawowy "Okrąglak").

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!

 

Zapraszamy do zapoznania się z programem ferii zimowych dla dzieci i młodzieży. W bogatej ofercie: wycieczki, warsztaty plastyczne, zajęcia taneczne, bal karnawałowy, warsztaty kulinarne. Zapisy w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4. Ilość miejsc ograniczona.

Już w niedzielę (14 stycznia br.) 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kalwaryjski Sztab WOŚP przygotował wiele atrakcji dla dużych i małych. Zapraszamy do Sali widowiskowej CKSiT przy  ulicy Broniewskiego 3, gdzie od godz. 14:00 rusza program tegorocznego WOŚP w Kalwarii.

Miejska Orkiestra Dęta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na KONCERT NOWOROCZNY w Bazylice oo. Bernardynów, który odbędzie się 7 stycznia br. (tj. niedziela), o godz. 16:00.

Orkiestrę poprowadzi Kazimierz Gromada. Podczas koncertu usłyszymy kolędy, pastorałki oraz znane utwory świąteczne.

 

W najbliższy wtorek (9 stycznia) zapraszamy na ostatni w tym semestrze wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem wyruszymy w podróż do zachwycającego Nepalu...

Zapraszamy na klimatyczny koncert Michała Łanuszki - z gościnnym udziałem wokalistki oraz kwartetu smyczkowego - który wykona utwory Leonarda Cohena w nowych tłumaczeniach, a także repertuar ze swojej najnowszej płyty „Nieoczekiwanie”.

W imieniu organizatorów zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej, który odbędzie się 7 stycznia2018 roku (niedziela), o godz. 20:00 w Bazylice OO. Bernardynów w Kalwarii.

Zapraszamy serdecznie!

 

Znamy już program WOŚP w Kalwarii, już dziś serdecznie zapraszamy na wspólne granie dla Orkiestry! Finałowe atrakcje będą czekały na mieszkańców naszej Gminy w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii przy ulicy Broniewskiego 3.

We najbliższy wtorek (19 grudnia) zapraszamy studentów Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na warsztaty bożonarodzeniowe, które poprowadzi Anita Pajor. Będziemy robić pudełka na świąteczne pierniki. Uwaga: Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona!

Na dwie godziny przed planowaną ceremonią niedoszły pan młody budzi się skacowany w zarezerwowanym na noc poślubną apartamencie u boku pięknej, acz zupełnie sobie nieznanej dziewczyny. Tak zaczyna się spektakl "Wieczór kawalerski", na który chcemy Was zabrać 3 lutego do Teatru Bagatela.

12 grudnia o godz. 16:30 zapraszamy do Starego Kina na otwarcie przedświątecznego kiermaszu przygotowanego przez "Kreatywną Kalwarię".

Znamy już kolejność w jakiej będziecie pojawiać się na scenie podczas czwartkowego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Już teraz życzymy Wam wielu wrażeń! Trzymamy kciuki! 

W najbliższy wtorek (5.12.) zapraszamy na wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem rozmawiać będziemy o złotym pociągu i innych tajemnicach ziemi wałbrzyskiej.

Znamy już szczegółowy plan zajęć w drugim semestrze Uniwersytetu Dziecięcego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będziemy poznawać niesamowite miejsca, zwierzęta i rośliny. Będzie chemicznie, magicznie i wesoło! Zapraszamy!

Już wkrótce, 6-8 grudnia br., sale widowiskową CKSiT odwiedzą goście specjalni. Na spotkanie z Mikołajem i jego pomocnikami przyjdą  przedszkolaki z Kalwarii, Stanisławia Dolnego, Podolan, Brodów, Barwałdu Górnego, Barwałdu Średniego, Zarzyc Wielkich, Zebrzydowic i z Przytkowic. Łącznie podarunki od Św. Mikołaja otrzyma około 800 dzieci.

Są jeszcze bilety na wyjątkowe spotkanie z muzyką i słowem. Już 26 lutego w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej recital Tomasza Stockingera!

Od grudnia zapraszamy dzieci powyżej 4 roku życia na niezwykłe zajęcia, pełne kolorów, zapachów i faktur.

Jak wzmocnić koncentrację i spostrzegawczość? Czy sen wpływa na pamięć? Jak ćwiczyć pamięć operacyjną (codzienną). Chcesz poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań? Zapraszamy na wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Przed nami zimowe ferie. W tym roku przygotowaliśmy dla Was bardzo atrakcyjną ofertę! Pamiętajcie! Ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!

Z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, która stała się pretekstem do ogłoszenia roku kościuszkowskiego, zapraszamy na warsztaty dla dzieci i młodzieży, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Kalwaria Zebrzydowska, które będą odbywały się w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii w dniach 11-13 grudnia 2017 roku.

Działające pod naszymi skrzydłami orkiestry z Kalwarii Zebrzydowskiej i Leńcz zapraszają na noworoczne koncerty!

7 listopada o godz. 17:00 zapraszamy na kolejny wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem gościem spotkania będzie Jan Ceklarz - lekarz ordynator Uzdrowiska Rabka- Zdrój.

W Sylwestra spotykamy się na kalwaryjskim rynku o 20:00 i żegnamy stary rok! Przed nami wyjątkowy pokaz fajerwerków na koniec 2016 roku! Nie był zły, miejmy nadzieję, że 2017 będzie jeszcze lepszy! Pożegnajmy go więc razem!

Zbliża się 99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada, jak co roku, zapraszamy na gminne obchody Święta Niepodległości w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły program obchodów znajduje się na załączonym plakacie.

Gratulujemy "naszym", czyli przedstawicielom gminy Kalwaria Zebrzydowska. Na powiatowym etapie tegorocznych "Talentów" poszło Wam całkiem nieźle!

Projekt "Kalwaria. Miasto. Ludzie. Historia" realizowany od kilku miesięcy zbliża się do wielkiego finału. Przed nami gala podsumowująca projekt połączona z otwarciem wystawy oraz prezentacją filmu „Tu i teraz – tworzymy historię".

 

Już w najbliższy weekend w "Starym Kinie" przedświąteczny kiermasz z Kreatywną Kalwarią. 

Zapraszamy na niezwykły koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego -  największej instytucji artystycznej w Wojsku Polskim 25 listopada br. o godz. 18:00 w Hali Sportowej przy  ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Uwaga studenci naszego Uniwersytetu Dziecięcego! Delikatna zmiana planów! Zamiast wykładu i warsztatów z płatkami śniegu w roli głównej zajmiemy się jutro (w sobotę 10 grudnia) owadami i gadami! "Skrzydełka czy nóżka" - to temat wykładu. Na warsztatach natomiast zajmiemy się... wężami! Do śniegu wrócimy na następnych zajęciach.

 

W najbliższą niedzielę (22 października) parafia pod wezwaniem Świętego Józefa w Kalwarii zaprasza do zwiedzenia wystawy o Świętym Janie Pawle II przygotowanej w auli na plebanii (Rynek 26). Wystawa została zaplanowana z okazji 39. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Ordynator Sanatorium w Rabce Jan Ceklarz opowie o historii i współczesności lecznictwa uzdrowiskowego w Rabce. To kolejne spotkanie naszej Akademii Wcześniej Urodzonych. 

W najbliższą niedzielę (15 października) Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii Zebrzydowskiej będzie świętować Jubileusz 170-lecia działalności.

Bożonarodzeniowe warsztaty zawsze cieszą się dużym powodzeniem. W tym roku chcemy razem z Wami zrobić drewniane pudełko na pyszne, pachnące, świąteczne pierniki. Szczegóły na plakacie.

Wykładem "Zmysły roślin" wygłoszonym przez prof. dr. hab. Marcina Rapacza z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie rozpoczęliśmy nowy rok akademicki Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zapraszamy do Sali im. Wojciecha Weissa w "Starym Kinie" na wystawę malarstwa uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zebrzydowicach. Wernisaż w czwartek (24 listopada) o godz. 11:00.

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza do udziału w XVII Festiwalu Artystycznym „Talenty 2017″, który będzie się odbywać w dniach 24-26 października br. w Sali Widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jedyny w Polsce podróżnik-kabareciarz opowie w Kalwarii o Syberii. We wtorek 22 listopada na godz. 17:00 zapraszamy do Starego Kina na spotkanie z Arunem Milcarzem. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!

 Świat kolorów, emocje i tajemnica to znaki rozpoznawcze malarstwa Niny Ramzy. Z wielką przyjemnością zapraszamy na otwarcie wystawy prac tej artystki. Już 10 października o godz. 11:45 w Starym Kinie, sala na I piętrze.

Konrad Tulej będzie gościem Akademii Wcześniej Urodzonych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Spotkanie zaplanowaliśmy na wtorek, 8 listopada na godz. 17:00 w Starym Kinie. Porozmawiamy o Czeczenii.

Zapraszamy na fantazyjną, komediową opowieść z piosenkami w klimacie międzywojennych kabaretów. W roli głównej aktorka Teatru Starego w Krakowie- Beata Malczewska. 26 listopada 2017 r., godz. 17:00, Sala Widowiskowa CKSiT. 

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl! Już 4 grudnia w Sali Widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej wystąpią Beata i Tomasz Schimscheinerowie w znakomitym spektaklu dla całej rodziny "Dziecko dla odważnych". Bilety tylko po 15 zł! Warto się śpieszyć!

6 października o godz. 17:00 zapraszamy do "Starego Kina" na wernisaż Dorocznego Przeglądu Twórczości Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej.

 

Mateusz "Kotlet" Kotlarski będzie gościem kolejnego spotkania kalwaryjskiej Akademii Wcześniej Urodzonych. Na opowieść o podróży autostopem za równik zapraszamy już 18 października na 17:00 do Starego Kina.

Wszystkich, którzy kochają taniec i nowe wyzwania, chcą rozwijać się i ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z pasją oraz lepiej poznać takie techniki tańca jak breakdance czy hip-hop zapraszamy na zajęcia street dance do Centrum Kultury!

Już w najbliższą sobotę wyruszamy nad Stawy Rochackie położone w Zachodnich Tatrach, w ich słowackiej części. Ale to nie koniec jesiennego podróżowania z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Wszystkich, którzy ukończyli 55 rok życia, pragną rozwijać swoje pasje i umiejętności oraz czerpać przyjemność z nowych doświadczeń zapraszamy na warsztaty plastyczne dla seniorów!       

Już dziś inaugurujemy Akademię Wcześniej Urodzonych. Pamiętacie? "Stare Kino", godz. 17:00. Obecność obowiązkowa!

Od 5 września na kalwaryjskim Rynku można oglądać wystawę "Miasto 2015/ Wojna 39-45". Na kilkunastu planszach pokazany jest okupacyjny Kraków. Ekspozycja na kilkunastu planszach wprowadza nowe spojrzenie na okres wojenny. Za pomocą fotomontażu kadry wojenne łączą się ze współczesnym Krakowem. Znane turystom i mieszkańcom ulice łączą się ze scenami okupowanego miasta. 

 

Przed nami jubileuszowa wystawa malarstwa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej. Na wernisaż zapraszamy w piątek 30 września o 17:00 do Starego Kina.

 Seniorów po 50 roku życia pragnących zgłębić wiedzę, poszerzyć swoje umiejętności czy nawiązać nowe przyjaźnie zapraszamy do skorzystania z oferty wykładów z różnych dziedzin nauki i sztuki w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pierwsze spotkanie 3 października! Zapraszamy!

Szkoła w Jastrzębi zaprasza na Beskidzki Jarmark "Jesienne Przysmaki". To już 9 października na boisku w Jastrzębi.

Na kolejny wyjazd zapraszamy Was już 13 października.

Rozpoczynamy zapisy na organizowane przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zajęcia stałe. W naszej ofercie dużo nowości a wśród nich pierwszy semestr Uniwersytetu Dziecięcego!

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie : https://www.pociagdokariery.pl

Na zakończenie wakacji przygotowaliśmy dla dzieciaków zabawę z clownami, żonglerami i szczudlarzami!

Zapraszamy na stadion Kalwarianki w niedzielę, 28 sierpnia. Początek zabawy o 15:00. Będą gigantyczne mydlane bańki, żonglerskie warsztaty. Odważni będą mogli spróbować sił na szczudłach albo poskakać na gigantycznej skakance! Zapraszamy! Wstęp oczywiście wolny!

W najbliższy piątek  (8 września) o godz. 17 zapraszamy do Starego Kina na wernisaż malarstwa Jadwigi Baran Gielaty zatytułowany "Album życia" połączony z filmową prezentacją książki pt. "Żyjąc pomiędzy światami". 

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Kalwaria Summer Fest Team zapraszają na drugą edycję tej plenerowej imprezy. Gwiazdą KSF będzie O.S.T.R.

Niestety pogoda nas dzisiaj nie rozpieszcza i w związku z tym zmuszeni jesteśmy przenieść dzisiejsze seanse pod gwiazdami ... do  Sali Widowiskowej CKSiT. Program nie ulega zmianie. Ruszamy o 20:00 komedią "Agentka" a o 22:00 - nominowany do Oscara "Marsjanin"!!! Czekamy na Was w Sali Widowiskowej CKSiT, ul. Broniewskiego 3.

Nie wiemy, czy to ptaki śpiewały, ktoś wstał prawą nogą lub po prostu nasza impreza jest tak dobra - ale wspólnie udało Nam się przejść do następnego etapu w projekcie Budżetu Obywatelskiego Małopolski!

  Już jutro (2 września) zapraszamy na seanse filmowe pod gwiazdami. Plenerowe projekcje, to wspaniała okazja do spotkania w gronie przyjaciół! UWAGA: W przypadku bardzo złych warunków pogodowych projekcje filmowe zostaną przeniesione do Sali Widowiskowej CKSiT, ul. Broniewskiego 3.

Tak zaplanowaliśmy dla Was wakacje! Czekamy na wasze zgłoszenia. Pamiętajcie, kto pierwszy, ten lepszy!

Zapraszamy wszystkie dzieci do przeżycia niezwykłej przygody z nauką! Rozpoczynamy rekrutację na nowy rok akademicki Uniwersytetu Dziecięcego!

 

Grzegorz Hyży, Kabaret Nowaki, Zgredybillies, We Mgle Official, Shaman, Milano, Andre i mnóstwo, mnóstwo atrakcji. Znamy już program tegorocznych Dni Kalwarii.

A co w ofercie? Obok zajęć, które już znacie i które cieszyły się dużą popularnością w latach ubiegłych, takich jak Migotki, balet czy robotyka przygotowaliśmy sporo nowości. Są to: street dance, zumba kids, sensoplastyka, zajęcia animacyjne oraz fitball dla dorosłych.

Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę! 7 czerwca jedziemy zwiedzać elektrownię szczytowo-pompową „Porąbka – Żar”. W programie m.in. zwiedzanie maszynowni położonej w samym środku góry Żar.

Zapraszamy na kolejna wycieczkę z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Tym razem wybierzemy się w Tatry Słowackie.

  

Przed nami trzy duże teatralne wydarzenia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trzy działające w naszej gminie amatorskie teatry wystawiają swoje sztuki!

Tegoroczne Dni Kalwarii zapowiadają się niezwykle ciekawie. Oprócz koncertów gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, prezentacji orkiestr dętych i występów zespołów tanecznych i muzycznych z naszej gminy dużo będzie się także działo poza sceną.

Szukanie skarbu, malowanie gigantycznych marynarskich kolorowanek, łowienie nagród, skoki na dużych piłkach, przejście marynarskimi tunelami to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy w tym roku z okazji Dnia Dziecka. Już teraz zapraszamy na stadion „Kalwarianki” na 5 czerwca. W tym roku obchodom tego najsympatyczniejszego w roku święta towarzyszyć będzie wasza ulubiona biegowa impreza czyli Bieguś Kalwaryjski.

Równolegle z Dniami Kalwarii inna, bardzo ciekawa impreza. Po raz pierwszy w Kalwarii! Zapraszamy!

Ruszyła I edycja Budżetu Obywatelskiego. Młodzi pasjonaci muzyki i sportu przy wsparciu Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zgłosili do Budżetu imprezę „Kalwaria Summer Fest 2017”. Teraz złożone wnioski są sprawdzane pod względem formalnym i merytorycznym, a lista projektów dopuszczonych pod głosowanie zostanie podana 10 czerwca. Liczymy na Wasze wsparcie!

Wycieczki, wyjazdy, warsztaty, zwiedzanie, ruch, poznawanie siebie i świata! Zachęcamy Was do szybkiego przewertowania wakacyjnej oferty Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej i wybrania czegoś dla siebie. A jest z czego wybierać!

W Niebiańskie Góry, czyli Tien-szan wybierzemy się razem z Pauliną Kozub. Spotkanie w „Starym Kinie” w najbliższy wtorek o godz. 17:00. Wstęp jest oczywiście wolny.

Margaret, Mateusz Mijal, Kabaret Jurki, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" w Kalwarii Zebrzydowskiej! Znamy już szczegóły tegorocznych Dni Kalwarii. Zarezerwujcie sobie ostatni weekend czerwca!

Dziś (5 maja) wystartował niezwykły konkurs. Do wygrania jest piękny plac zabaw. Trzeba tylko systematycznie głosować.

Zapraszamy na arcyciekawe spotkanie kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O tym, co geny mówią o naszej przeszłości opowie prof. dr hab. Wiesław Babik z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Do końca maja oglądać można na kalwaryjskim Rynku plenerową wystawę "Kardynał Adam Stefan Sapieha: człowiek, duszpasterz, mąż stanu". Wystawa przyjechała do Kalwarii w ramach obchodów rocznicy chrztu Polski.

Kto zdobędzie tytuł "Biegusia Kalwaryjskiego 2017"? Jak będzie wyglądała rywalizacja w Biegu Mam? Liczymy na sporo emocji a przede wszystkim dobrą zabawę! Przed nami tegoroczna edycja największej w okolicy rodzinnej imprezy biegowej oraz obchody Dnia Dziecka. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Narodowe Święto 3 Maja - przed nami piękny, majowy, długi weekend! W imieniu burmistrza zapraszamy na uroczystości. Szczegóły na plakacie.

W imieniu burmistrza, radnych Rady Miejskiej oraz CKSiT zapraszamy na uroczyste obchody Święta Narodowego 3 Maja!

W najbliższy czwartek Festiwal Piosenki Polskiej! Znamy już kolejność występów!

 

 

Trzy filmy poświęcone zbrodni katyńskiej i jej konsekwencjom obejrzymy w Kalwarii Zebrzydowskiej w kolejnej odsłonie Przeglądu Filmowego „Echa Katynia”. Zapraszamy w poniedziałek, 24 kwietnia do Sali Widowiskowej na godz. 10:00.

Będą prelekcje, pokazy sprzętu, meteorytów a przede wszystkim będzie można „na żywo” zerknąć wprost na naszą gwiazdę, czyli Słońce. Przed nami piąte już Kalwaryjskie Spotkania z Astronomią.

Jak wygląda miasto Prypeć i czarnobylska elektrownia 30 lat po awarii? Wybierzcie się z nami w fotograficzną podróż do Czarnobyla. Na wystawę swoich fotografii zapraszają Wioleta Wąsek i Zbyszek Świątkiewicz.

Już po raz XIX Parafialny Klub Sportowy "Św. Józef" z Kalwarii Zebrzydowskiej ma zaszczyt organizować Dni Papieskie w dniach od 8- 21 maja 2016r. Uroczystość ta ma na celu upamiętnić i kontynuować dziedzictwo św. Jana Pawła II.

Grupa młodzieży z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej biorąca udział w kampanii społecznej „Drugie Życie” zaprasza na koncert promujący działania związane z transplantologią, poszerzaniem wiedzy związanej z zagadnieniami związanymi z przeszczepianiem narządów i ich prawnymi aspektami.

Od ponad sześciu lat przemierza ją wraz z rodziną wszerz i wzdłuż. Jak twierdzi, dość dobrze poznał realia, możliwości turystyczne, historię, tradycję i kulturę tytułowej pięknej nieznajomej, czyli Albanii. Robi też zdjęcia. Zapraszamy słuchaczy Akademii Wcześniej Urodzonych i wszystkich chętnych na fantastyczną opowieść o Albanii w wykonaniu Andrzeja Pasławskiego. Spotkanie we wtorek, 26 kwietnia o 17:00 w Starym Kinie.

Na pierwszym po świętach spotkaniu kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku porozmawiamy o Dagestanie.

Ostatnia przed wakacjami wystawa. Do końca maja w Sali im. Wojciecha Weissa oglądać będzie można wystawę rzeźby „Sztuka ciała” pochodzącej z Kielc, a mieszkającej w Brodach artystki Moniki Nogieć. Na wernisaż zapraszamy w piątek 22 kwietnia, do „Starego Kina” na godz. 17:00.

Rower będzie główną nagrodą w tegorocznej, trzeciej już edycji Charytatywnego Biegu Na Golgotę. Ale nie rower i inne nagrody w tym roku są najważniejsze. Najważniejszy jest malutki Adaś Studnicki, dla którego będziemy biegać po dróżkach.

Biegiem, z kijkami, z psami! 14 maja pobiegniemy w drugiej edycji Charytatywnego Biegu Na Golgotę. Podczas biegu zbierać będziemy pieniądze na rehabilitację Kacperka Wilka z Barwałdu Średniego.

4 kwietnia, we wtorek ostatnie przed świętami spotkanie kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak na wielkanocny czas przystało zajmiemy się ozdabianiem jajek!

Po raz pierwszy Kalwaria Zebrzydowska bierze udział w organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej przeglądzie filmowym „Echa Katynia”. W środę, 13 kwietnia obejrzymy trzy bardzo ciekawe filmy. O 10:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej na film „Zapora” oraz „Epitafia Katyńskie”. Po południu, o 18:00 zapraszamy na film gruzińskiego reżysera Tengiza Abuładze „Pokuta”.

W najbliższą niedzielę 19 marca w naszej Sali Widowiskowej D.O.M., czyli wielkopostne misterium w wykonaniu Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy. 

Mamy nadzieję, że udało nam się Państwa nabrać w ten pierwszy dzień kwietnia i choć garstka z Was uwierzyła w koncert Eltona Johna w Kalwarii. Ci, ktorzy nie spostrzegli, że dziś prima aprilis niechaj się na nas nie gniewają:)

Anna Wencel - szefowa działu edukacji Galicia Jewish Muzeum w Krakowie będzie gościem kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkanie poświęcone judaizmowi i tradycji żydowskiej zapraszamy 21 marca, we wtorek o godz. 17:00 do Starego Kina.

Kobiety i feminizm w świecie arabskim będą tematem wtorkowego (5 kwietnia) spotkania Akademii Wcześniej Urodzonych. Na rozmowę o roli kobiety w Islamie zaprasza Anja Weiss.

 

Wieczorne wyjazdy do ciepłych wód cieszą się niezmiennie dużym powodzeniem. Na kolejny wyjazd zapraszamy Was już 17 marca. Tym razem wracamy do Chochołowa. Po feriach ceny nieznacznie ale spadły!

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza rozśpiewane dzieci i  młodzież z naszej gminy do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Polskiej.  

O wyższości gier planszowych nad tabletami i smartfonami nikogo przekonywać nie trzeba! W sobotę 11 marca zapraszamy Was na niesamowite spotkanie z grami planszowymi pod okiem fachowców z Tailor Games. Zupełnie za darmo, samemu lub z rodziną albo przyjaciółmi będzie można grać, grać i grać. Będą konkursy i zabawy

23 kwietnia w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej wystąpi zespół Skaldowie. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4.  

 

Przed nam podróż do Tajlandii. 28 lutego na wędrówkę po tym nieznanym, pięknym kraju zapraszamy w imieniu Izabeli Kosek.

Ona - matka, zajmuje się w swojej twórczości ikonami. Ona - córka, rysuje. Przed nami wystawa będąca połączeniem artystycznych pasji matki i córki: Bożeny Mularczyk i Urszuli Mularczyk. Zapraszamy do "Starego Kina" na wernisaż. To już 17. marca, nietypowo, bo w czwartek, o godz. 17:00.

 

Mamy zabrać Was na koncert do Filharmonii Krakowskiej. Orkiestrę FK poprowadzi znakomity Douglas Bostock a solistą będzie skrzypek Janusz Wawrowski. Koncert 24 marca. Już prowadzimy zapisy!

W imieniu kalwaryjskiej Akademii Wcześniej urodzonych zapraszamy wszystkich na slajdowisko „Argentyna”. Swoimi wrażeniami z podróży do Ameryki Południowej podzieli się Klaudiusz Duda.

 

 

Przed nami inauguracja drugiego semestru naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem wtorkowego spotkania (wtorek, 14 lutego) będzie prof. dr hab. Kazimierz Wiech z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Już wkrótce zaprosimy Państwa do Starego Kina na wystawę malarstwa, fotografii i biżuterii Grażyny Obersztyn. Wernisaż w najbliższy piątek, 19. lutego, o 17:00. Zapraszamy!