2 września (sobota) zapraszamy na seanse filmowe pod gwiazdami. Plenerowe projekcje, to wspaniała okazja do spotkania w gronie przyjaciół!

Zapraszamy na kolejna wycieczkę z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Tym razem wybierzemy się w Tatry Słowackie.

  

Tegoroczne Dni Kalwarii zapowiadają się niezwykle ciekawie. Oprócz koncertów gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, prezentacji orkiestr dętych i występów zespołów tanecznych i muzycznych z naszej gminy dużo będzie się także działo poza sceną.

Równolegle z Dniami Kalwarii inna, bardzo ciekawa impreza. Po raz pierwszy w Kalwarii! Zapraszamy!

Wycieczki, wyjazdy, warsztaty, zwiedzanie, ruch, poznawanie siebie i świata! Zachęcamy Was do szybkiego przewertowania wakacyjnej oferty Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej i wybrania czegoś dla siebie. A jest z czego wybierać!

Margaret, Mateusz Mijal, Kabaret Jurki, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" w Kalwarii Zebrzydowskiej! Znamy już szczegóły tegorocznych Dni Kalwarii. Zarezerwujcie sobie ostatni weekend czerwca!

Zapraszamy na arcyciekawe spotkanie kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O tym, co geny mówią o naszej przeszłości opowie prof. dr hab. Wiesław Babik z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Kto zdobędzie tytuł "Biegusia Kalwaryjskiego 2017"? Jak będzie wyglądała rywalizacja w Biegu Mam? Liczymy na sporo emocji a przede wszystkim dobrą zabawę! Przed nami tegoroczna edycja największej w okolicy rodzinnej imprezy biegowej oraz obchody Dnia Dziecka. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

W imieniu burmistrza, radnych Rady Miejskiej oraz CKSiT zapraszamy na uroczyste obchody Święta Narodowego 3 Maja!

Trzy filmy poświęcone zbrodni katyńskiej i jej konsekwencjom obejrzymy w Kalwarii Zebrzydowskiej w kolejnej odsłonie Przeglądu Filmowego „Echa Katynia”. Zapraszamy w poniedziałek, 24 kwietnia do Sali Widowiskowej na godz. 10:00.

Jak wygląda miasto Prypeć i czarnobylska elektrownia 30 lat po awarii? Wybierzcie się z nami w fotograficzną podróż do Czarnobyla. Na wystawę swoich fotografii zapraszają Wioleta Wąsek i Zbyszek Świątkiewicz.

Grupa młodzieży z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej biorąca udział w kampanii społecznej „Drugie Życie” zaprasza na koncert promujący działania związane z transplantologią, poszerzaniem wiedzy związanej z zagadnieniami związanymi z przeszczepianiem narządów i ich prawnymi aspektami.

Na pierwszym po świętach spotkaniu kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku porozmawiamy o Dagestanie.

Rower będzie główną nagrodą w tegorocznej, trzeciej już edycji Charytatywnego Biegu Na Golgotę. Ale nie rower i inne nagrody w tym roku są najważniejsze. Najważniejszy jest malutki Adaś Studnicki, dla którego będziemy biegać po dróżkach.

4 kwietnia, we wtorek ostatnie przed świętami spotkanie kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak na wielkanocny czas przystało zajmiemy się ozdabianiem jajek!

W najbliższą niedzielę 19 marca w naszej Sali Widowiskowej D.O.M., czyli wielkopostne misterium w wykonaniu Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy. 

Anna Wencel - szefowa działu edukacji Galicia Jewish Muzeum w Krakowie będzie gościem kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkanie poświęcone judaizmowi i tradycji żydowskiej zapraszamy 21 marca, we wtorek o godz. 17:00 do Starego Kina.

Wieczorne wyjazdy do ciepłych wód cieszą się niezmiennie dużym powodzeniem. Na kolejny wyjazd zapraszamy Was już 17 marca. Tym razem wracamy do Chochołowa. Po feriach ceny nieznacznie ale spadły!

O wyższości gier planszowych nad tabletami i smartfonami nikogo przekonywać nie trzeba! W sobotę 11 marca zapraszamy Was na niesamowite spotkanie z grami planszowymi pod okiem fachowców z Tailor Games. Zupełnie za darmo, samemu lub z rodziną albo przyjaciółmi będzie można grać, grać i grać. Będą konkursy i zabawy

Przed nam podróż do Tajlandii. 28 lutego na wędrówkę po tym nieznanym, pięknym kraju zapraszamy w imieniu Izabeli Kosek.

Mamy zabrać Was na koncert do Filharmonii Krakowskiej. Orkiestrę FK poprowadzi znakomity Douglas Bostock a solistą będzie skrzypek Janusz Wawrowski. Koncert 24 marca. Już prowadzimy zapisy!

Nie wiemy, czy to ptaki śpiewały, ktoś wstał prawą nogą lub po prostu nasza impreza jest tak dobra - ale wspólnie udało Nam się przejść do następnego etapu w projekcie Budżetu Obywatelskiego Małopolski!

Przed nami inauguracja drugiego semestru naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem wtorkowego spotkania (wtorek, 14 lutego) będzie prof. dr hab. Kazimierz Wiech z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Tak zaplanowaliśmy dla Was wakacje! Czekamy na wasze zgłoszenia. Pamiętajcie, kto pierwszy, ten lepszy!

Na dwie godziny przed planowaną ceremonią niedoszły pan młody budzi się skacowany w zarezerwowanym na noc poślubną apartamencie u boku pięknej, acz zupełnie sobie nieznanej dziewczyny. Tak zaczyna się spektakl "Wieczór kawalerski", na który chcemy Was zabrać 3 lutego do Teatru Bagatela.

Grzegorz Hyży, Kabaret Nowaki, Zgredybillies, We Mgle Official, Shaman, Milano, Andre i mnóstwo, mnóstwo atrakcji. Znamy już program tegorocznych Dni Kalwarii.

Znamy już kolejność w jakiej będziecie pojawiać się na scenie podczas czwartkowego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Już teraz życzymy Wam wielu wrażeń! Trzymamy kciuki! 

Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę! 7 czerwca jedziemy zwiedzać elektrownię szczytowo-pompową „Porąbka – Żar”. W programie m.in. zwiedzanie maszynowni położonej w samym środku góry Żar.

Znamy już szczegółowy plan zajęć w drugim semestrze Uniwersytetu Dziecięcego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będziemy poznawać niesamowite miejsca, zwierzęta i rośliny. Będzie chemicznie, magicznie i wesoło! Zapraszamy!

Przed nami trzy duże teatralne wydarzenia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trzy działające w naszej gminie amatorskie teatry wystawiają swoje sztuki!

Są jeszcze bilety na wyjątkowe spotkanie z muzyką i słowem. Już 26 lutego w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej recital Tomasza Stockingera!

Szukanie skarbu, malowanie gigantycznych marynarskich kolorowanek, łowienie nagród, skoki na dużych piłkach, przejście marynarskimi tunelami to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy w tym roku z okazji Dnia Dziecka. Już teraz zapraszamy na stadion „Kalwarianki” na 5 czerwca. W tym roku obchodom tego najsympatyczniejszego w roku święta towarzyszyć będzie wasza ulubiona biegowa impreza czyli Bieguś Kalwaryjski.

Ruszyła I edycja Budżetu Obywatelskiego. Młodzi pasjonaci muzyki i sportu przy wsparciu Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zgłosili do Budżetu imprezę „Kalwaria Summer Fest 2017”. Teraz złożone wnioski są sprawdzane pod względem formalnym i merytorycznym, a lista projektów dopuszczonych pod głosowanie zostanie podana 10 czerwca. Liczymy na Wasze wsparcie!

Przed nami zimowe ferie. W tym roku przygotowaliśmy dla Was bardzo atrakcyjną ofertę! Pamiętajcie! Ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!

W Niebiańskie Góry, czyli Tien-szan wybierzemy się razem z Pauliną Kozub. Spotkanie w „Starym Kinie” w najbliższy wtorek o godz. 17:00. Wstęp jest oczywiście wolny.

Działające pod naszymi skrzydłami orkiestry z Kalwarii Zebrzydowskiej i Leńcz zapraszają na noworoczne koncerty!

Dziś (5 maja) wystartował niezwykły konkurs. Do wygrania jest piękny plac zabaw. Trzeba tylko systematycznie głosować.

W Sylwestra spotykamy się na kalwaryjskim rynku o 20:00 i żegnamy stary rok! Przed nami wyjątkowy pokaz fajerwerków na koniec 2016 roku! Nie był zły, miejmy nadzieję, że 2017 będzie jeszcze lepszy! Pożegnajmy go więc razem!

Do końca maja oglądać można na kalwaryjskim Rynku plenerową wystawę "Kardynał Adam Stefan Sapieha: człowiek, duszpasterz, mąż stanu". Wystawa przyjechała do Kalwarii w ramach obchodów rocznicy chrztu Polski.

Gratulujemy "naszym", czyli przedstawicielom gminy Kalwaria Zebrzydowska. Na powiatowym etapie tegorocznych "Talentów" poszło Wam całkiem nieźle!

Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Narodowe Święto 3 Maja - przed nami piękny, majowy, długi weekend! W imieniu burmistrza zapraszamy na uroczystości. Szczegóły na plakacie.

Już w najbliższy weekend w "Starym Kinie" przedświąteczny kiermasz z Kreatywną Kalwarią. 

W najbliższy czwartek Festiwal Piosenki Polskiej! Znamy już kolejność występów!

 

 

Uwaga studenci naszego Uniwersytetu Dziecięcego! Delikatna zmiana planów! Zamiast wykładu i warsztatów z płatkami śniegu w roli głównej zajmiemy się jutro (w sobotę 10 grudnia) owadami i gadami! "Skrzydełka czy nóżka" - to temat wykładu. Na warsztatach natomiast zajmiemy się... wężami! Do śniegu wrócimy na następnych zajęciach.

Będą prelekcje, pokazy sprzętu, meteorytów a przede wszystkim będzie można „na żywo” zerknąć wprost na naszą gwiazdę, czyli Słońce. Przed nami piąte już Kalwaryjskie Spotkania z Astronomią.

Ordynator Sanatorium w Rabce Jan Ceklarz opowie o historii i współczesności lecznictwa uzdrowiskowego w Rabce. To kolejne spotkanie naszej Akademii Wcześniej Urodzonych. 

Już po raz XIX Parafialny Klub Sportowy "Św. Józef" z Kalwarii Zebrzydowskiej ma zaszczyt organizować Dni Papieskie w dniach od 8- 21 maja 2016r. Uroczystość ta ma na celu upamiętnić i kontynuować dziedzictwo św. Jana Pawła II.

Bożonarodzeniowe warsztaty zawsze cieszą się dużym powodzeniem. W tym roku chcemy razem z Wami zrobić drewniane pudełko na pyszne, pachnące, świąteczne pierniki. Szczegóły na plakacie.

Od ponad sześciu lat przemierza ją wraz z rodziną wszerz i wzdłuż. Jak twierdzi, dość dobrze poznał realia, możliwości turystyczne, historię, tradycję i kulturę tytułowej pięknej nieznajomej, czyli Albanii. Robi też zdjęcia. Zapraszamy słuchaczy Akademii Wcześniej Urodzonych i wszystkich chętnych na fantastyczną opowieść o Albanii w wykonaniu Andrzeja Pasławskiego. Spotkanie we wtorek, 26 kwietnia o 17:00 w Starym Kinie.

Zapraszamy do Sali im. Wojciecha Weissa w "Starym Kinie" na wystawę malarstwa uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zebrzydowicach. Wernisaż w czwartek (24 listopada) o godz. 11:00.

Ostatnia przed wakacjami wystawa. Do końca maja w Sali im. Wojciecha Weissa oglądać będzie można wystawę rzeźby „Sztuka ciała” pochodzącej z Kielc, a mieszkającej w Brodach artystki Moniki Nogieć. Na wernisaż zapraszamy w piątek 22 kwietnia, do „Starego Kina” na godz. 17:00.

Jedyny w Polsce podróżnik-kabareciarz opowie w Kalwarii o Syberii. We wtorek 22 listopada na godz. 17:00 zapraszamy do Starego Kina na spotkanie z Arunem Milcarzem. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!

Biegiem, z kijkami, z psami! 14 maja pobiegniemy w drugiej edycji Charytatywnego Biegu Na Golgotę. Podczas biegu zbierać będziemy pieniądze na rehabilitację Kacperka Wilka z Barwałdu Średniego.

Konrad Tulej będzie gościem Akademii Wcześniej Urodzonych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Spotkanie zaplanowaliśmy na wtorek, 8 listopada na godz. 17:00 w Starym Kinie. Porozmawiamy o Czeczenii.

Po raz pierwszy Kalwaria Zebrzydowska bierze udział w organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej przeglądzie filmowym „Echa Katynia”. W środę, 13 kwietnia obejrzymy trzy bardzo ciekawe filmy. O 10:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej na film „Zapora” oraz „Epitafia Katyńskie”. Po południu, o 18:00 zapraszamy na film gruzińskiego reżysera Tengiza Abuładze „Pokuta”.

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl! Już 4 grudnia w Sali Widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej wystąpią Beata i Tomasz Schimscheinerowie w znakomitym spektaklu dla całej rodziny "Dziecko dla odważnych". Bilety tylko po 15 zł! Warto się śpieszyć!

Mamy nadzieję, że udało nam się Państwa nabrać w ten pierwszy dzień kwietnia i choć garstka z Was uwierzyła w koncert Eltona Johna w Kalwarii. Ci, ktorzy nie spostrzegli, że dziś prima aprilis niechaj się na nas nie gniewają:)

Mateusz "Kotlet" Kotlarski będzie gościem kolejnego spotkania kalwaryjskiej Akademii Wcześniej Urodzonych. Na opowieść o podróży autostopem za równik zapraszamy już 18 października na 17:00 do Starego Kina.

Kobiety i feminizm w świecie arabskim będą tematem wtorkowego (5 kwietnia) spotkania Akademii Wcześniej Urodzonych. Na rozmowę o roli kobiety w Islamie zaprasza Anja Weiss.

 

Już w najbliższą sobotę wyruszamy nad Stawy Rochackie położone w Zachodnich Tatrach, w ich słowackiej części. Ale to nie koniec jesiennego podróżowania z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza rozśpiewane dzieci i  młodzież z naszej gminy do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Polskiej.  

Już dziś inaugurujemy Akademię Wcześniej Urodzonych. Pamiętacie? "Stare Kino", godz. 17:00. Obecność obowiązkowa!

23 kwietnia w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej wystąpi zespół Skaldowie. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4.  

 

Przed nami jubileuszowa wystawa malarstwa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej. Na wernisaż zapraszamy w piątek 30 września o 17:00 do Starego Kina.

Ona - matka, zajmuje się w swojej twórczości ikonami. Ona - córka, rysuje. Przed nami wystawa będąca połączeniem artystycznych pasji matki i córki: Bożeny Mularczyk i Urszuli Mularczyk. Zapraszamy do "Starego Kina" na wernisaż. To już 17. marca, nietypowo, bo w czwartek, o godz. 17:00.

 

Szkoła w Jastrzębi zaprasza na Beskidzki Jarmark "Jesienne Przysmaki". To już 9 października na boisku w Jastrzębi.

W imieniu kalwaryjskiej Akademii Wcześniej urodzonych zapraszamy wszystkich na slajdowisko „Argentyna”. Swoimi wrażeniami z podróży do Ameryki Południowej podzieli się Klaudiusz Duda.

 

 

Rozpoczynamy zapisy na organizowane przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zajęcia stałe. W naszej ofercie dużo nowości a wśród nich pierwszy semestr Uniwersytetu Dziecięcego!

Już wkrótce zaprosimy Państwa do Starego Kina na wystawę malarstwa, fotografii i biżuterii Grażyny Obersztyn. Wernisaż w najbliższy piątek, 19. lutego, o 17:00. Zapraszamy!

Na zakończenie wakacji przygotowaliśmy dla dzieciaków zabawę z clownami, żonglerami i szczudlarzami!

Zapraszamy na stadion Kalwarianki w niedzielę, 28 sierpnia. Początek zabawy o 15:00. Będą gigantyczne mydlane bańki, żonglerskie warsztaty. Odważni będą mogli spróbować sił na szczudłach albo poskakać na gigantycznej skakance! Zapraszamy! Wstęp oczywiście wolny!

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy na wykład Marcina Chorązkiego z Biura Edukacji Publicznej krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Kalwaria Summer Fest Team zapraszają na drugą edycję tej plenerowej imprezy. Gwiazdą KSF będzie O.S.T.R.

Z okazji Dnia Kobiet gratka dla miłośników (a zwłaszcza miłośniczek) teatru i aktorskiego talentu krakowskiej aktorki Krystyny Podleskiej. Na spektakl „Mój boski rozwód” Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza 12. marca do Sali Widowiskowej. Wstęp jest wolny a bezpłatne zaproszenia można już odbierać w „Starym Kinie”.

Krystyna Podleska w Kalwarii Zebrzydowskiej