W najbliższą niedzielę (22 października) parafia pod wezwaniem Świętego Józefa w Kalwarii zaprasza do zwiedzenia wystawy o Świętym Janie Pawle II przygotowanej w auli na plebanii (Rynek 26). Wystawa została zaplanowana z okazji 39. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

W najbliższą niedzielę (15 października) Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii Zebrzydowskiej będzie świętować Jubileusz 170-lecia działalności.

Wykładem "Zmysły roślin" wygłoszonym przez prof. dr. hab. Marcina Rapacza z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie rozpoczęliśmy nowy rok akademicki Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza do udziału w XVII Festiwalu Artystycznym „Talenty 2017″, który będzie się odbywać w dniach 24-26 października br. w Sali Widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 Świat kolorów, emocje i tajemnica to znaki rozpoznawcze malarstwa Niny Ramzy. Z wielką przyjemnością zapraszamy na otwarcie wystawy prac tej artystki. Już 10 października o godz. 11:45 w Starym Kinie, sala na I piętrze.

Zapraszamy na fantazyjną, komediową opowieść z piosenkami w klimacie międzywojennych kabaretów. W roli głównej aktorka Teatru Starego w Krakowie- Beata Malczewska. 26 listopada 2017 r., godz. 17:00, Sala Widowiskowa CKSiT. 

6 października o godz. 17:00 zapraszamy do "Starego Kina" na wernisaż Dorocznego Przeglądu Twórczości Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej.

 

Wszystkich, którzy kochają taniec i nowe wyzwania, chcą rozwijać się i ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z pasją oraz lepiej poznać takie techniki tańca jak breakdance czy hip-hop zapraszamy na zajęcia street dance do Centrum Kultury!

Wszystkich, którzy ukończyli 55 rok życia, pragną rozwijać swoje pasje i umiejętności oraz czerpać przyjemność z nowych doświadczeń zapraszamy na warsztaty plastyczne dla seniorów!       

Od 5 września na kalwaryjskim Rynku można oglądać wystawę "Miasto 2015/ Wojna 39-45". Na kilkunastu planszach pokazany jest okupacyjny Kraków. Ekspozycja na kilkunastu planszach wprowadza nowe spojrzenie na okres wojenny. Za pomocą fotomontażu kadry wojenne łączą się ze współczesnym Krakowem. Znane turystom i mieszkańcom ulice łączą się ze scenami okupowanego miasta. 

 

 Seniorów po 50 roku życia pragnących zgłębić wiedzę, poszerzyć swoje umiejętności czy nawiązać nowe przyjaźnie zapraszamy do skorzystania z oferty wykładów z różnych dziedzin nauki i sztuki w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pierwsze spotkanie 3 października! Zapraszamy!

Na kolejny wyjazd zapraszamy Was już 13 października.

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie : https://www.pociagdokariery.pl

W najbliższy piątek  (8 września) o godz. 17 zapraszamy do Starego Kina na wernisaż malarstwa Jadwigi Baran Gielaty zatytułowany "Album życia" połączony z filmową prezentacją książki pt. "Żyjąc pomiędzy światami". 

Niestety pogoda nas dzisiaj nie rozpieszcza i w związku z tym zmuszeni jesteśmy przenieść dzisiejsze seanse pod gwiazdami ... do  Sali Widowiskowej CKSiT. Program nie ulega zmianie. Ruszamy o 20:00 komedią "Agentka" a o 22:00 - nominowany do Oscara "Marsjanin"!!! Czekamy na Was w Sali Widowiskowej CKSiT, ul. Broniewskiego 3.

  Już jutro (2 września) zapraszamy na seanse filmowe pod gwiazdami. Plenerowe projekcje, to wspaniała okazja do spotkania w gronie przyjaciół! UWAGA: W przypadku bardzo złych warunków pogodowych projekcje filmowe zostaną przeniesione do Sali Widowiskowej CKSiT, ul. Broniewskiego 3.

Zapraszamy wszystkie dzieci do przeżycia niezwykłej przygody z nauką! Rozpoczynamy rekrutację na nowy rok akademicki Uniwersytetu Dziecięcego!

 

A co w ofercie? Obok zajęć, które już znacie i które cieszyły się dużą popularnością w latach ubiegłych, takich jak Migotki, balet czy robotyka przygotowaliśmy sporo nowości. Są to: street dance, zumba kids, sensoplastyka, zajęcia animacyjne oraz fitball dla dorosłych.

Zapraszamy na kolejna wycieczkę z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Tym razem wybierzemy się w Tatry Słowackie.

  

Tegoroczne Dni Kalwarii zapowiadają się niezwykle ciekawie. Oprócz koncertów gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, prezentacji orkiestr dętych i występów zespołów tanecznych i muzycznych z naszej gminy dużo będzie się także działo poza sceną.

Równolegle z Dniami Kalwarii inna, bardzo ciekawa impreza. Po raz pierwszy w Kalwarii! Zapraszamy!

Mateusz "Kotlet" Kotlarski będzie gościem kolejnego spotkania kalwaryjskiej Akademii Wcześniej Urodzonych. Na opowieść o podróży autostopem za równik zapraszamy już 18 października na 17:00 do Starego Kina.

Wycieczki, wyjazdy, warsztaty, zwiedzanie, ruch, poznawanie siebie i świata! Zachęcamy Was do szybkiego przewertowania wakacyjnej oferty Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej i wybrania czegoś dla siebie. A jest z czego wybierać!

Już w najbliższą sobotę wyruszamy nad Stawy Rochackie położone w Zachodnich Tatrach, w ich słowackiej części. Ale to nie koniec jesiennego podróżowania z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Margaret, Mateusz Mijal, Kabaret Jurki, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" w Kalwarii Zebrzydowskiej! Znamy już szczegóły tegorocznych Dni Kalwarii. Zarezerwujcie sobie ostatni weekend czerwca!

Już dziś inaugurujemy Akademię Wcześniej Urodzonych. Pamiętacie? "Stare Kino", godz. 17:00. Obecność obowiązkowa!

Zapraszamy na arcyciekawe spotkanie kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O tym, co geny mówią o naszej przeszłości opowie prof. dr hab. Wiesław Babik z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Przed nami jubileuszowa wystawa malarstwa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej. Na wernisaż zapraszamy w piątek 30 września o 17:00 do Starego Kina.

Kto zdobędzie tytuł "Biegusia Kalwaryjskiego 2017"? Jak będzie wyglądała rywalizacja w Biegu Mam? Liczymy na sporo emocji a przede wszystkim dobrą zabawę! Przed nami tegoroczna edycja największej w okolicy rodzinnej imprezy biegowej oraz obchody Dnia Dziecka. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

Szkoła w Jastrzębi zaprasza na Beskidzki Jarmark "Jesienne Przysmaki". To już 9 października na boisku w Jastrzębi.

W imieniu burmistrza, radnych Rady Miejskiej oraz CKSiT zapraszamy na uroczyste obchody Święta Narodowego 3 Maja!

Rozpoczynamy zapisy na organizowane przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zajęcia stałe. W naszej ofercie dużo nowości a wśród nich pierwszy semestr Uniwersytetu Dziecięcego!

Trzy filmy poświęcone zbrodni katyńskiej i jej konsekwencjom obejrzymy w Kalwarii Zebrzydowskiej w kolejnej odsłonie Przeglądu Filmowego „Echa Katynia”. Zapraszamy w poniedziałek, 24 kwietnia do Sali Widowiskowej na godz. 10:00.

Na zakończenie wakacji przygotowaliśmy dla dzieciaków zabawę z clownami, żonglerami i szczudlarzami!

Zapraszamy na stadion Kalwarianki w niedzielę, 28 sierpnia. Początek zabawy o 15:00. Będą gigantyczne mydlane bańki, żonglerskie warsztaty. Odważni będą mogli spróbować sił na szczudłach albo poskakać na gigantycznej skakance! Zapraszamy! Wstęp oczywiście wolny!

Jak wygląda miasto Prypeć i czarnobylska elektrownia 30 lat po awarii? Wybierzcie się z nami w fotograficzną podróż do Czarnobyla. Na wystawę swoich fotografii zapraszają Wioleta Wąsek i Zbyszek Świątkiewicz.

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Kalwaria Summer Fest Team zapraszają na drugą edycję tej plenerowej imprezy. Gwiazdą KSF będzie O.S.T.R.

Grupa młodzieży z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej biorąca udział w kampanii społecznej „Drugie Życie” zaprasza na koncert promujący działania związane z transplantologią, poszerzaniem wiedzy związanej z zagadnieniami związanymi z przeszczepianiem narządów i ich prawnymi aspektami.

Nie wiemy, czy to ptaki śpiewały, ktoś wstał prawą nogą lub po prostu nasza impreza jest tak dobra - ale wspólnie udało Nam się przejść do następnego etapu w projekcie Budżetu Obywatelskiego Małopolski!

Na pierwszym po świętach spotkaniu kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku porozmawiamy o Dagestanie.

Tak zaplanowaliśmy dla Was wakacje! Czekamy na wasze zgłoszenia. Pamiętajcie, kto pierwszy, ten lepszy!

Rower będzie główną nagrodą w tegorocznej, trzeciej już edycji Charytatywnego Biegu Na Golgotę. Ale nie rower i inne nagrody w tym roku są najważniejsze. Najważniejszy jest malutki Adaś Studnicki, dla którego będziemy biegać po dróżkach.

Grzegorz Hyży, Kabaret Nowaki, Zgredybillies, We Mgle Official, Shaman, Milano, Andre i mnóstwo, mnóstwo atrakcji. Znamy już program tegorocznych Dni Kalwarii.

4 kwietnia, we wtorek ostatnie przed świętami spotkanie kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak na wielkanocny czas przystało zajmiemy się ozdabianiem jajek!

Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę! 7 czerwca jedziemy zwiedzać elektrownię szczytowo-pompową „Porąbka – Żar”. W programie m.in. zwiedzanie maszynowni położonej w samym środku góry Żar.

W najbliższą niedzielę 19 marca w naszej Sali Widowiskowej D.O.M., czyli wielkopostne misterium w wykonaniu Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy. 

Przed nami trzy duże teatralne wydarzenia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trzy działające w naszej gminie amatorskie teatry wystawiają swoje sztuki!

Anna Wencel - szefowa działu edukacji Galicia Jewish Muzeum w Krakowie będzie gościem kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkanie poświęcone judaizmowi i tradycji żydowskiej zapraszamy 21 marca, we wtorek o godz. 17:00 do Starego Kina.

Szukanie skarbu, malowanie gigantycznych marynarskich kolorowanek, łowienie nagród, skoki na dużych piłkach, przejście marynarskimi tunelami to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy w tym roku z okazji Dnia Dziecka. Już teraz zapraszamy na stadion „Kalwarianki” na 5 czerwca. W tym roku obchodom tego najsympatyczniejszego w roku święta towarzyszyć będzie wasza ulubiona biegowa impreza czyli Bieguś Kalwaryjski.

Wieczorne wyjazdy do ciepłych wód cieszą się niezmiennie dużym powodzeniem. Na kolejny wyjazd zapraszamy Was już 17 marca. Tym razem wracamy do Chochołowa. Po feriach ceny nieznacznie ale spadły!

Ruszyła I edycja Budżetu Obywatelskiego. Młodzi pasjonaci muzyki i sportu przy wsparciu Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zgłosili do Budżetu imprezę „Kalwaria Summer Fest 2017”. Teraz złożone wnioski są sprawdzane pod względem formalnym i merytorycznym, a lista projektów dopuszczonych pod głosowanie zostanie podana 10 czerwca. Liczymy na Wasze wsparcie!

O wyższości gier planszowych nad tabletami i smartfonami nikogo przekonywać nie trzeba! W sobotę 11 marca zapraszamy Was na niesamowite spotkanie z grami planszowymi pod okiem fachowców z Tailor Games. Zupełnie za darmo, samemu lub z rodziną albo przyjaciółmi będzie można grać, grać i grać. Będą konkursy i zabawy

W Niebiańskie Góry, czyli Tien-szan wybierzemy się razem z Pauliną Kozub. Spotkanie w „Starym Kinie” w najbliższy wtorek o godz. 17:00. Wstęp jest oczywiście wolny.

Przed nam podróż do Tajlandii. 28 lutego na wędrówkę po tym nieznanym, pięknym kraju zapraszamy w imieniu Izabeli Kosek.

Dziś (5 maja) wystartował niezwykły konkurs. Do wygrania jest piękny plac zabaw. Trzeba tylko systematycznie głosować.

Mamy zabrać Was na koncert do Filharmonii Krakowskiej. Orkiestrę FK poprowadzi znakomity Douglas Bostock a solistą będzie skrzypek Janusz Wawrowski. Koncert 24 marca. Już prowadzimy zapisy!

Do końca maja oglądać można na kalwaryjskim Rynku plenerową wystawę "Kardynał Adam Stefan Sapieha: człowiek, duszpasterz, mąż stanu". Wystawa przyjechała do Kalwarii w ramach obchodów rocznicy chrztu Polski.

Przed nami inauguracja drugiego semestru naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem wtorkowego spotkania (wtorek, 14 lutego) będzie prof. dr hab. Kazimierz Wiech z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Narodowe Święto 3 Maja - przed nami piękny, majowy, długi weekend! W imieniu burmistrza zapraszamy na uroczystości. Szczegóły na plakacie.

Na dwie godziny przed planowaną ceremonią niedoszły pan młody budzi się skacowany w zarezerwowanym na noc poślubną apartamencie u boku pięknej, acz zupełnie sobie nieznanej dziewczyny. Tak zaczyna się spektakl "Wieczór kawalerski", na który chcemy Was zabrać 3 lutego do Teatru Bagatela.

W najbliższy czwartek Festiwal Piosenki Polskiej! Znamy już kolejność występów!

 

 

Znamy już kolejność w jakiej będziecie pojawiać się na scenie podczas czwartkowego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Już teraz życzymy Wam wielu wrażeń! Trzymamy kciuki! 

Będą prelekcje, pokazy sprzętu, meteorytów a przede wszystkim będzie można „na żywo” zerknąć wprost na naszą gwiazdę, czyli Słońce. Przed nami piąte już Kalwaryjskie Spotkania z Astronomią.

Znamy już szczegółowy plan zajęć w drugim semestrze Uniwersytetu Dziecięcego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będziemy poznawać niesamowite miejsca, zwierzęta i rośliny. Będzie chemicznie, magicznie i wesoło! Zapraszamy!

Już po raz XIX Parafialny Klub Sportowy "Św. Józef" z Kalwarii Zebrzydowskiej ma zaszczyt organizować Dni Papieskie w dniach od 8- 21 maja 2016r. Uroczystość ta ma na celu upamiętnić i kontynuować dziedzictwo św. Jana Pawła II.

Są jeszcze bilety na wyjątkowe spotkanie z muzyką i słowem. Już 26 lutego w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej recital Tomasza Stockingera!

Od ponad sześciu lat przemierza ją wraz z rodziną wszerz i wzdłuż. Jak twierdzi, dość dobrze poznał realia, możliwości turystyczne, historię, tradycję i kulturę tytułowej pięknej nieznajomej, czyli Albanii. Robi też zdjęcia. Zapraszamy słuchaczy Akademii Wcześniej Urodzonych i wszystkich chętnych na fantastyczną opowieść o Albanii w wykonaniu Andrzeja Pasławskiego. Spotkanie we wtorek, 26 kwietnia o 17:00 w Starym Kinie.

Ostatnia przed wakacjami wystawa. Do końca maja w Sali im. Wojciecha Weissa oglądać będzie można wystawę rzeźby „Sztuka ciała” pochodzącej z Kielc, a mieszkającej w Brodach artystki Moniki Nogieć. Na wernisaż zapraszamy w piątek 22 kwietnia, do „Starego Kina” na godz. 17:00.

Przed nami zimowe ferie. W tym roku przygotowaliśmy dla Was bardzo atrakcyjną ofertę! Pamiętajcie! Ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!

Biegiem, z kijkami, z psami! 14 maja pobiegniemy w drugiej edycji Charytatywnego Biegu Na Golgotę. Podczas biegu zbierać będziemy pieniądze na rehabilitację Kacperka Wilka z Barwałdu Średniego.

Działające pod naszymi skrzydłami orkiestry z Kalwarii Zebrzydowskiej i Leńcz zapraszają na noworoczne koncerty!

Po raz pierwszy Kalwaria Zebrzydowska bierze udział w organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej przeglądzie filmowym „Echa Katynia”. W środę, 13 kwietnia obejrzymy trzy bardzo ciekawe filmy. O 10:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej na film „Zapora” oraz „Epitafia Katyńskie”. Po południu, o 18:00 zapraszamy na film gruzińskiego reżysera Tengiza Abuładze „Pokuta”.

W Sylwestra spotykamy się na kalwaryjskim rynku o 20:00 i żegnamy stary rok! Przed nami wyjątkowy pokaz fajerwerków na koniec 2016 roku! Nie był zły, miejmy nadzieję, że 2017 będzie jeszcze lepszy! Pożegnajmy go więc razem!

Mamy nadzieję, że udało nam się Państwa nabrać w ten pierwszy dzień kwietnia i choć garstka z Was uwierzyła w koncert Eltona Johna w Kalwarii. Ci, ktorzy nie spostrzegli, że dziś prima aprilis niechaj się na nas nie gniewają:)

Gratulujemy "naszym", czyli przedstawicielom gminy Kalwaria Zebrzydowska. Na powiatowym etapie tegorocznych "Talentów" poszło Wam całkiem nieźle!

Kobiety i feminizm w świecie arabskim będą tematem wtorkowego (5 kwietnia) spotkania Akademii Wcześniej Urodzonych. Na rozmowę o roli kobiety w Islamie zaprasza Anja Weiss.

 

Już w najbliższy weekend w "Starym Kinie" przedświąteczny kiermasz z Kreatywną Kalwarią. 

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza rozśpiewane dzieci i  młodzież z naszej gminy do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Polskiej.  

Uwaga studenci naszego Uniwersytetu Dziecięcego! Delikatna zmiana planów! Zamiast wykładu i warsztatów z płatkami śniegu w roli głównej zajmiemy się jutro (w sobotę 10 grudnia) owadami i gadami! "Skrzydełka czy nóżka" - to temat wykładu. Na warsztatach natomiast zajmiemy się... wężami! Do śniegu wrócimy na następnych zajęciach.

23 kwietnia w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej wystąpi zespół Skaldowie. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4.  

 

Ordynator Sanatorium w Rabce Jan Ceklarz opowie o historii i współczesności lecznictwa uzdrowiskowego w Rabce. To kolejne spotkanie naszej Akademii Wcześniej Urodzonych. 

Ona - matka, zajmuje się w swojej twórczości ikonami. Ona - córka, rysuje. Przed nami wystawa będąca połączeniem artystycznych pasji matki i córki: Bożeny Mularczyk i Urszuli Mularczyk. Zapraszamy do "Starego Kina" na wernisaż. To już 17. marca, nietypowo, bo w czwartek, o godz. 17:00.

 

Bożonarodzeniowe warsztaty zawsze cieszą się dużym powodzeniem. W tym roku chcemy razem z Wami zrobić drewniane pudełko na pyszne, pachnące, świąteczne pierniki. Szczegóły na plakacie.

W imieniu kalwaryjskiej Akademii Wcześniej urodzonych zapraszamy wszystkich na slajdowisko „Argentyna”. Swoimi wrażeniami z podróży do Ameryki Południowej podzieli się Klaudiusz Duda.

 

 

Zapraszamy do Sali im. Wojciecha Weissa w "Starym Kinie" na wystawę malarstwa uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zebrzydowicach. Wernisaż w czwartek (24 listopada) o godz. 11:00.

Już wkrótce zaprosimy Państwa do Starego Kina na wystawę malarstwa, fotografii i biżuterii Grażyny Obersztyn. Wernisaż w najbliższy piątek, 19. lutego, o 17:00. Zapraszamy!

Jedyny w Polsce podróżnik-kabareciarz opowie w Kalwarii o Syberii. We wtorek 22 listopada na godz. 17:00 zapraszamy do Starego Kina na spotkanie z Arunem Milcarzem. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy na wykład Marcina Chorązkiego z Biura Edukacji Publicznej krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Konrad Tulej będzie gościem Akademii Wcześniej Urodzonych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Spotkanie zaplanowaliśmy na wtorek, 8 listopada na godz. 17:00 w Starym Kinie. Porozmawiamy o Czeczenii.

Z okazji Dnia Kobiet gratka dla miłośników (a zwłaszcza miłośniczek) teatru i aktorskiego talentu krakowskiej aktorki Krystyny Podleskiej. Na spektakl „Mój boski rozwód” Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza 12. marca do Sali Widowiskowej. Wstęp jest wolny a bezpłatne zaproszenia można już odbierać w „Starym Kinie”.

Krystyna Podleska w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl! Już 4 grudnia w Sali Widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej wystąpią Beata i Tomasz Schimscheinerowie w znakomitym spektaklu dla całej rodziny "Dziecko dla odważnych". Bilety tylko po 15 zł! Warto się śpieszyć!