We najbliższy wtorek (19 grudnia) zapraszamy studentów Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na warsztaty bożonarodzeniowe, które poprowadzi Anita Pajor. Będziemy robić pudełka na świąteczne pierniki. Uwaga: Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona!

12 grudnia o godz. 16:30 zapraszamy do Starego Kina na otwarcie przedświątecznego kiermaszu przygotowanego przez "Kreatywną Kalwarię".

W najbliższy wtorek (5.12.) zapraszamy na wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem rozmawiać będziemy o złotym pociągu i innych tajemnicach ziemi wałbrzyskiej.

Już wkrótce, 6-8 grudnia br., sale widowiskową CKSiT odwiedzą goście specjalni. Na spotkanie z Mikołajem i jego pomocnikami przyjdą  przedszkolaki z Kalwarii, Stanisławia Dolnego, Podolan, Brodów, Barwałdu Górnego, Barwałdu Średniego, Zarzyc Wielkich, Zebrzydowic i z Przytkowic. Łącznie podarunki od Św. Mikołaja otrzyma około 800 dzieci.

Od grudnia zapraszamy dzieci powyżej 4 roku życia na niezwykłe zajęcia, pełne kolorów, zapachów i faktur.

Jak wzmocnić koncentrację i spostrzegawczość? Czy sen wpływa na pamięć? Jak ćwiczyć pamięć operacyjną (codzienną). Chcesz poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań? Zapraszamy na wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, która stała się pretekstem do ogłoszenia roku kościuszkowskiego, zapraszamy na warsztaty dla dzieci i młodzieży, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Kalwaria Zebrzydowska, które będą odbywały się w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii w dniach 11-13 grudnia 2017 roku.

7 listopada o godz. 17:00 zapraszamy na kolejny wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem gościem spotkania będzie Jan Ceklarz - lekarz ordynator Uzdrowiska Rabka- Zdrój.

Zbliża się 99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada, jak co roku, zapraszamy na gminne obchody Święta Niepodległości w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły program obchodów znajduje się na załączonym plakacie.

Projekt "Kalwaria. Miasto. Ludzie. Historia" realizowany od kilku miesięcy zbliża się do wielkiego finału. Przed nami gala podsumowująca projekt połączona z otwarciem wystawy oraz prezentacją filmu „Tu i teraz – tworzymy historię".

 

Zapraszamy na niezwykły koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego -  największej instytucji artystycznej w Wojsku Polskim 25 listopada br. o godz. 18:00 w Hali Sportowej przy  ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

W najbliższą niedzielę (22 października) parafia pod wezwaniem Świętego Józefa w Kalwarii zaprasza do zwiedzenia wystawy o Świętym Janie Pawle II przygotowanej w auli na plebanii (Rynek 26). Wystawa została zaplanowana z okazji 39. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

W najbliższą niedzielę (15 października) Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii Zebrzydowskiej będzie świętować Jubileusz 170-lecia działalności.

Wykładem "Zmysły roślin" wygłoszonym przez prof. dr. hab. Marcina Rapacza z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie rozpoczęliśmy nowy rok akademicki Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza do udziału w XVII Festiwalu Artystycznym „Talenty 2017″, który będzie się odbywać w dniach 24-26 października br. w Sali Widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 Świat kolorów, emocje i tajemnica to znaki rozpoznawcze malarstwa Niny Ramzy. Z wielką przyjemnością zapraszamy na otwarcie wystawy prac tej artystki. Już 10 października o godz. 11:45 w Starym Kinie, sala na I piętrze.

Zapraszamy na fantazyjną, komediową opowieść z piosenkami w klimacie międzywojennych kabaretów. W roli głównej aktorka Teatru Starego w Krakowie- Beata Malczewska. 26 listopada 2017 r., godz. 17:00, Sala Widowiskowa CKSiT. 

6 października o godz. 17:00 zapraszamy do "Starego Kina" na wernisaż Dorocznego Przeglądu Twórczości Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej.

 

Wszystkich, którzy kochają taniec i nowe wyzwania, chcą rozwijać się i ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z pasją oraz lepiej poznać takie techniki tańca jak breakdance czy hip-hop zapraszamy na zajęcia street dance do Centrum Kultury!

Wszystkich, którzy ukończyli 55 rok życia, pragną rozwijać swoje pasje i umiejętności oraz czerpać przyjemność z nowych doświadczeń zapraszamy na warsztaty plastyczne dla seniorów!       

Od 5 września na kalwaryjskim Rynku można oglądać wystawę "Miasto 2015/ Wojna 39-45". Na kilkunastu planszach pokazany jest okupacyjny Kraków. Ekspozycja na kilkunastu planszach wprowadza nowe spojrzenie na okres wojenny. Za pomocą fotomontażu kadry wojenne łączą się ze współczesnym Krakowem. Znane turystom i mieszkańcom ulice łączą się ze scenami okupowanego miasta. 

 

Ordynator Sanatorium w Rabce Jan Ceklarz opowie o historii i współczesności lecznictwa uzdrowiskowego w Rabce. To kolejne spotkanie naszej Akademii Wcześniej Urodzonych. 

 Seniorów po 50 roku życia pragnących zgłębić wiedzę, poszerzyć swoje umiejętności czy nawiązać nowe przyjaźnie zapraszamy do skorzystania z oferty wykładów z różnych dziedzin nauki i sztuki w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pierwsze spotkanie 3 października! Zapraszamy!

Bożonarodzeniowe warsztaty zawsze cieszą się dużym powodzeniem. W tym roku chcemy razem z Wami zrobić drewniane pudełko na pyszne, pachnące, świąteczne pierniki. Szczegóły na plakacie.

Na kolejny wyjazd zapraszamy Was już 13 października.

Zapraszamy do Sali im. Wojciecha Weissa w "Starym Kinie" na wystawę malarstwa uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zebrzydowicach. Wernisaż w czwartek (24 listopada) o godz. 11:00.

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie : https://www.pociagdokariery.pl

Jedyny w Polsce podróżnik-kabareciarz opowie w Kalwarii o Syberii. We wtorek 22 listopada na godz. 17:00 zapraszamy do Starego Kina na spotkanie z Arunem Milcarzem. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!

W najbliższy piątek  (8 września) o godz. 17 zapraszamy do Starego Kina na wernisaż malarstwa Jadwigi Baran Gielaty zatytułowany "Album życia" połączony z filmową prezentacją książki pt. "Żyjąc pomiędzy światami". 

Konrad Tulej będzie gościem Akademii Wcześniej Urodzonych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Spotkanie zaplanowaliśmy na wtorek, 8 listopada na godz. 17:00 w Starym Kinie. Porozmawiamy o Czeczenii.

Niestety pogoda nas dzisiaj nie rozpieszcza i w związku z tym zmuszeni jesteśmy przenieść dzisiejsze seanse pod gwiazdami ... do  Sali Widowiskowej CKSiT. Program nie ulega zmianie. Ruszamy o 20:00 komedią "Agentka" a o 22:00 - nominowany do Oscara "Marsjanin"!!! Czekamy na Was w Sali Widowiskowej CKSiT, ul. Broniewskiego 3.

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl! Już 4 grudnia w Sali Widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej wystąpią Beata i Tomasz Schimscheinerowie w znakomitym spektaklu dla całej rodziny "Dziecko dla odważnych". Bilety tylko po 15 zł! Warto się śpieszyć!

  Już jutro (2 września) zapraszamy na seanse filmowe pod gwiazdami. Plenerowe projekcje, to wspaniała okazja do spotkania w gronie przyjaciół! UWAGA: W przypadku bardzo złych warunków pogodowych projekcje filmowe zostaną przeniesione do Sali Widowiskowej CKSiT, ul. Broniewskiego 3.

Mateusz "Kotlet" Kotlarski będzie gościem kolejnego spotkania kalwaryjskiej Akademii Wcześniej Urodzonych. Na opowieść o podróży autostopem za równik zapraszamy już 18 października na 17:00 do Starego Kina.

Zapraszamy wszystkie dzieci do przeżycia niezwykłej przygody z nauką! Rozpoczynamy rekrutację na nowy rok akademicki Uniwersytetu Dziecięcego!

 

Już w najbliższą sobotę wyruszamy nad Stawy Rochackie położone w Zachodnich Tatrach, w ich słowackiej części. Ale to nie koniec jesiennego podróżowania z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

A co w ofercie? Obok zajęć, które już znacie i które cieszyły się dużą popularnością w latach ubiegłych, takich jak Migotki, balet czy robotyka przygotowaliśmy sporo nowości. Są to: street dance, zumba kids, sensoplastyka, zajęcia animacyjne oraz fitball dla dorosłych.

Już dziś inaugurujemy Akademię Wcześniej Urodzonych. Pamiętacie? "Stare Kino", godz. 17:00. Obecność obowiązkowa!

Zapraszamy na kolejna wycieczkę z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Tym razem wybierzemy się w Tatry Słowackie.

  

Przed nami jubileuszowa wystawa malarstwa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej. Na wernisaż zapraszamy w piątek 30 września o 17:00 do Starego Kina.

Tegoroczne Dni Kalwarii zapowiadają się niezwykle ciekawie. Oprócz koncertów gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, prezentacji orkiestr dętych i występów zespołów tanecznych i muzycznych z naszej gminy dużo będzie się także działo poza sceną.

Szkoła w Jastrzębi zaprasza na Beskidzki Jarmark "Jesienne Przysmaki". To już 9 października na boisku w Jastrzębi.

Równolegle z Dniami Kalwarii inna, bardzo ciekawa impreza. Po raz pierwszy w Kalwarii! Zapraszamy!

Rozpoczynamy zapisy na organizowane przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zajęcia stałe. W naszej ofercie dużo nowości a wśród nich pierwszy semestr Uniwersytetu Dziecięcego!

Wycieczki, wyjazdy, warsztaty, zwiedzanie, ruch, poznawanie siebie i świata! Zachęcamy Was do szybkiego przewertowania wakacyjnej oferty Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej i wybrania czegoś dla siebie. A jest z czego wybierać!

Na zakończenie wakacji przygotowaliśmy dla dzieciaków zabawę z clownami, żonglerami i szczudlarzami!

Zapraszamy na stadion Kalwarianki w niedzielę, 28 sierpnia. Początek zabawy o 15:00. Będą gigantyczne mydlane bańki, żonglerskie warsztaty. Odważni będą mogli spróbować sił na szczudłach albo poskakać na gigantycznej skakance! Zapraszamy! Wstęp oczywiście wolny!

Margaret, Mateusz Mijal, Kabaret Jurki, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" w Kalwarii Zebrzydowskiej! Znamy już szczegóły tegorocznych Dni Kalwarii. Zarezerwujcie sobie ostatni weekend czerwca!

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Kalwaria Summer Fest Team zapraszają na drugą edycję tej plenerowej imprezy. Gwiazdą KSF będzie O.S.T.R.

Zapraszamy na arcyciekawe spotkanie kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O tym, co geny mówią o naszej przeszłości opowie prof. dr hab. Wiesław Babik z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Nie wiemy, czy to ptaki śpiewały, ktoś wstał prawą nogą lub po prostu nasza impreza jest tak dobra - ale wspólnie udało Nam się przejść do następnego etapu w projekcie Budżetu Obywatelskiego Małopolski!

Kto zdobędzie tytuł "Biegusia Kalwaryjskiego 2017"? Jak będzie wyglądała rywalizacja w Biegu Mam? Liczymy na sporo emocji a przede wszystkim dobrą zabawę! Przed nami tegoroczna edycja największej w okolicy rodzinnej imprezy biegowej oraz obchody Dnia Dziecka. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

Tak zaplanowaliśmy dla Was wakacje! Czekamy na wasze zgłoszenia. Pamiętajcie, kto pierwszy, ten lepszy!

W imieniu burmistrza, radnych Rady Miejskiej oraz CKSiT zapraszamy na uroczyste obchody Święta Narodowego 3 Maja!

Grzegorz Hyży, Kabaret Nowaki, Zgredybillies, We Mgle Official, Shaman, Milano, Andre i mnóstwo, mnóstwo atrakcji. Znamy już program tegorocznych Dni Kalwarii.

Trzy filmy poświęcone zbrodni katyńskiej i jej konsekwencjom obejrzymy w Kalwarii Zebrzydowskiej w kolejnej odsłonie Przeglądu Filmowego „Echa Katynia”. Zapraszamy w poniedziałek, 24 kwietnia do Sali Widowiskowej na godz. 10:00.

Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę! 7 czerwca jedziemy zwiedzać elektrownię szczytowo-pompową „Porąbka – Żar”. W programie m.in. zwiedzanie maszynowni położonej w samym środku góry Żar.

Jak wygląda miasto Prypeć i czarnobylska elektrownia 30 lat po awarii? Wybierzcie się z nami w fotograficzną podróż do Czarnobyla. Na wystawę swoich fotografii zapraszają Wioleta Wąsek i Zbyszek Świątkiewicz.

Przed nami trzy duże teatralne wydarzenia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trzy działające w naszej gminie amatorskie teatry wystawiają swoje sztuki!

Grupa młodzieży z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej biorąca udział w kampanii społecznej „Drugie Życie” zaprasza na koncert promujący działania związane z transplantologią, poszerzaniem wiedzy związanej z zagadnieniami związanymi z przeszczepianiem narządów i ich prawnymi aspektami.

Szukanie skarbu, malowanie gigantycznych marynarskich kolorowanek, łowienie nagród, skoki na dużych piłkach, przejście marynarskimi tunelami to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy w tym roku z okazji Dnia Dziecka. Już teraz zapraszamy na stadion „Kalwarianki” na 5 czerwca. W tym roku obchodom tego najsympatyczniejszego w roku święta towarzyszyć będzie wasza ulubiona biegowa impreza czyli Bieguś Kalwaryjski.

Na pierwszym po świętach spotkaniu kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku porozmawiamy o Dagestanie.

Ruszyła I edycja Budżetu Obywatelskiego. Młodzi pasjonaci muzyki i sportu przy wsparciu Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zgłosili do Budżetu imprezę „Kalwaria Summer Fest 2017”. Teraz złożone wnioski są sprawdzane pod względem formalnym i merytorycznym, a lista projektów dopuszczonych pod głosowanie zostanie podana 10 czerwca. Liczymy na Wasze wsparcie!

Rower będzie główną nagrodą w tegorocznej, trzeciej już edycji Charytatywnego Biegu Na Golgotę. Ale nie rower i inne nagrody w tym roku są najważniejsze. Najważniejszy jest malutki Adaś Studnicki, dla którego będziemy biegać po dróżkach.

W Niebiańskie Góry, czyli Tien-szan wybierzemy się razem z Pauliną Kozub. Spotkanie w „Starym Kinie” w najbliższy wtorek o godz. 17:00. Wstęp jest oczywiście wolny.

4 kwietnia, we wtorek ostatnie przed świętami spotkanie kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak na wielkanocny czas przystało zajmiemy się ozdabianiem jajek!

Dziś (5 maja) wystartował niezwykły konkurs. Do wygrania jest piękny plac zabaw. Trzeba tylko systematycznie głosować.

W najbliższą niedzielę 19 marca w naszej Sali Widowiskowej D.O.M., czyli wielkopostne misterium w wykonaniu Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy. 

Do końca maja oglądać można na kalwaryjskim Rynku plenerową wystawę "Kardynał Adam Stefan Sapieha: człowiek, duszpasterz, mąż stanu". Wystawa przyjechała do Kalwarii w ramach obchodów rocznicy chrztu Polski.

Anna Wencel - szefowa działu edukacji Galicia Jewish Muzeum w Krakowie będzie gościem kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkanie poświęcone judaizmowi i tradycji żydowskiej zapraszamy 21 marca, we wtorek o godz. 17:00 do Starego Kina.

Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Narodowe Święto 3 Maja - przed nami piękny, majowy, długi weekend! W imieniu burmistrza zapraszamy na uroczystości. Szczegóły na plakacie.

Wieczorne wyjazdy do ciepłych wód cieszą się niezmiennie dużym powodzeniem. Na kolejny wyjazd zapraszamy Was już 17 marca. Tym razem wracamy do Chochołowa. Po feriach ceny nieznacznie ale spadły!

W najbliższy czwartek Festiwal Piosenki Polskiej! Znamy już kolejność występów!

 

 

O wyższości gier planszowych nad tabletami i smartfonami nikogo przekonywać nie trzeba! W sobotę 11 marca zapraszamy Was na niesamowite spotkanie z grami planszowymi pod okiem fachowców z Tailor Games. Zupełnie za darmo, samemu lub z rodziną albo przyjaciółmi będzie można grać, grać i grać. Będą konkursy i zabawy

Będą prelekcje, pokazy sprzętu, meteorytów a przede wszystkim będzie można „na żywo” zerknąć wprost na naszą gwiazdę, czyli Słońce. Przed nami piąte już Kalwaryjskie Spotkania z Astronomią.

Przed nam podróż do Tajlandii. 28 lutego na wędrówkę po tym nieznanym, pięknym kraju zapraszamy w imieniu Izabeli Kosek.

Już po raz XIX Parafialny Klub Sportowy "Św. Józef" z Kalwarii Zebrzydowskiej ma zaszczyt organizować Dni Papieskie w dniach od 8- 21 maja 2016r. Uroczystość ta ma na celu upamiętnić i kontynuować dziedzictwo św. Jana Pawła II.

Mamy zabrać Was na koncert do Filharmonii Krakowskiej. Orkiestrę FK poprowadzi znakomity Douglas Bostock a solistą będzie skrzypek Janusz Wawrowski. Koncert 24 marca. Już prowadzimy zapisy!

Od ponad sześciu lat przemierza ją wraz z rodziną wszerz i wzdłuż. Jak twierdzi, dość dobrze poznał realia, możliwości turystyczne, historię, tradycję i kulturę tytułowej pięknej nieznajomej, czyli Albanii. Robi też zdjęcia. Zapraszamy słuchaczy Akademii Wcześniej Urodzonych i wszystkich chętnych na fantastyczną opowieść o Albanii w wykonaniu Andrzeja Pasławskiego. Spotkanie we wtorek, 26 kwietnia o 17:00 w Starym Kinie.

Przed nami inauguracja drugiego semestru naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem wtorkowego spotkania (wtorek, 14 lutego) będzie prof. dr hab. Kazimierz Wiech z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Ostatnia przed wakacjami wystawa. Do końca maja w Sali im. Wojciecha Weissa oglądać będzie można wystawę rzeźby „Sztuka ciała” pochodzącej z Kielc, a mieszkającej w Brodach artystki Moniki Nogieć. Na wernisaż zapraszamy w piątek 22 kwietnia, do „Starego Kina” na godz. 17:00.

Na dwie godziny przed planowaną ceremonią niedoszły pan młody budzi się skacowany w zarezerwowanym na noc poślubną apartamencie u boku pięknej, acz zupełnie sobie nieznanej dziewczyny. Tak zaczyna się spektakl "Wieczór kawalerski", na który chcemy Was zabrać 3 lutego do Teatru Bagatela.

Biegiem, z kijkami, z psami! 14 maja pobiegniemy w drugiej edycji Charytatywnego Biegu Na Golgotę. Podczas biegu zbierać będziemy pieniądze na rehabilitację Kacperka Wilka z Barwałdu Średniego.

Znamy już kolejność w jakiej będziecie pojawiać się na scenie podczas czwartkowego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Już teraz życzymy Wam wielu wrażeń! Trzymamy kciuki! 

Po raz pierwszy Kalwaria Zebrzydowska bierze udział w organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej przeglądzie filmowym „Echa Katynia”. W środę, 13 kwietnia obejrzymy trzy bardzo ciekawe filmy. O 10:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej na film „Zapora” oraz „Epitafia Katyńskie”. Po południu, o 18:00 zapraszamy na film gruzińskiego reżysera Tengiza Abuładze „Pokuta”.

Znamy już szczegółowy plan zajęć w drugim semestrze Uniwersytetu Dziecięcego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będziemy poznawać niesamowite miejsca, zwierzęta i rośliny. Będzie chemicznie, magicznie i wesoło! Zapraszamy!

Mamy nadzieję, że udało nam się Państwa nabrać w ten pierwszy dzień kwietnia i choć garstka z Was uwierzyła w koncert Eltona Johna w Kalwarii. Ci, ktorzy nie spostrzegli, że dziś prima aprilis niechaj się na nas nie gniewają:)

Są jeszcze bilety na wyjątkowe spotkanie z muzyką i słowem. Już 26 lutego w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej recital Tomasza Stockingera!

Kobiety i feminizm w świecie arabskim będą tematem wtorkowego (5 kwietnia) spotkania Akademii Wcześniej Urodzonych. Na rozmowę o roli kobiety w Islamie zaprasza Anja Weiss.

 

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza rozśpiewane dzieci i  młodzież z naszej gminy do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Polskiej.  

Przed nami zimowe ferie. W tym roku przygotowaliśmy dla Was bardzo atrakcyjną ofertę! Pamiętajcie! Ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!

23 kwietnia w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej wystąpi zespół Skaldowie. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4.  

 

Działające pod naszymi skrzydłami orkiestry z Kalwarii Zebrzydowskiej i Leńcz zapraszają na noworoczne koncerty!

Ona - matka, zajmuje się w swojej twórczości ikonami. Ona - córka, rysuje. Przed nami wystawa będąca połączeniem artystycznych pasji matki i córki: Bożeny Mularczyk i Urszuli Mularczyk. Zapraszamy do "Starego Kina" na wernisaż. To już 17. marca, nietypowo, bo w czwartek, o godz. 17:00.

 

W Sylwestra spotykamy się na kalwaryjskim rynku o 20:00 i żegnamy stary rok! Przed nami wyjątkowy pokaz fajerwerków na koniec 2016 roku! Nie był zły, miejmy nadzieję, że 2017 będzie jeszcze lepszy! Pożegnajmy go więc razem!

W imieniu kalwaryjskiej Akademii Wcześniej urodzonych zapraszamy wszystkich na slajdowisko „Argentyna”. Swoimi wrażeniami z podróży do Ameryki Południowej podzieli się Klaudiusz Duda.

 

 

Gratulujemy "naszym", czyli przedstawicielom gminy Kalwaria Zebrzydowska. Na powiatowym etapie tegorocznych "Talentów" poszło Wam całkiem nieźle!

Już wkrótce zaprosimy Państwa do Starego Kina na wystawę malarstwa, fotografii i biżuterii Grażyny Obersztyn. Wernisaż w najbliższy piątek, 19. lutego, o 17:00. Zapraszamy!

Już w najbliższy weekend w "Starym Kinie" przedświąteczny kiermasz z Kreatywną Kalwarią. 

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy na wykład Marcina Chorązkiego z Biura Edukacji Publicznej krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Uwaga studenci naszego Uniwersytetu Dziecięcego! Delikatna zmiana planów! Zamiast wykładu i warsztatów z płatkami śniegu w roli głównej zajmiemy się jutro (w sobotę 10 grudnia) owadami i gadami! "Skrzydełka czy nóżka" - to temat wykładu. Na warsztatach natomiast zajmiemy się... wężami! Do śniegu wrócimy na następnych zajęciach.

Z okazji Dnia Kobiet gratka dla miłośników (a zwłaszcza miłośniczek) teatru i aktorskiego talentu krakowskiej aktorki Krystyny Podleskiej. Na spektakl „Mój boski rozwód” Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza 12. marca do Sali Widowiskowej. Wstęp jest wolny a bezpłatne zaproszenia można już odbierać w „Starym Kinie”.

Krystyna Podleska w Kalwarii Zebrzydowskiej