Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Wadowicach zaprasza na szkolenie z zakresu możliwości uzyskania pomocy finansowej dla Kół Gospodyń Wiejskich, które odbędzie się 12.12.2018 r. (środa) o godzinie 10:00 - 11:30 w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej ul. Mickiewicza 4.

Zapraszamy do udziału w warsztatach rękodzielniczych "Fabryka maskotek", 8 grudnia br.

Już jutro, 11 grudnia br. o godz. 17:00, zapraszamy na otwarcie kiermaszu  świątecznego grupy Kreatywna Kalwaria.

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na otwarcie wystawy pt.: „Ojcowie Niepodległości”, które odbędzie się 22 listopada 2018 r. (czwartek), o godz. 12:30 na Rynku w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Już za dwa tygodnie czeka nas wizyta Świętego Mikołaja, jak co roku zapraszamy najmłodszych na mikołajkowe spotkanie w sali widowiskowej. Tym razem przyjmiemy małych gości w dniach 3, 6 i 7 grudnia br.

 

Ruszamy z kalwaryjskimi przygotowaniami do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejny raz zaprosimy Was do wspólnego grania 13 stycznia 2019 roku. Mamy jeszcze trochę czasu, ale wszystkich chętnych do współdziałania pod hasłem POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE! - zapraszamy!

Miło nam poinformować, że pani Renata Biela – nauczyciel ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zajęła 1 miejsce w powiecie wadowickim w wielkim plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL organizowanym przez „ Dziennik Polski” i „Gazetę Krakowską” pod honorowym patronatem Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego i profesora Kazimierza Karolczaka, rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

W najbliższy wtorek (20 listopada) zapraszamy do Starego Kina na spotkanie z Piotrem Trybalskim - podróżnikiem, pisarzem, fotoreporterem. Tematem spotkania będzie jedno z najbardziej dziwnych, najbardziej pięknych i nostalgicznie romantycznych miejsc naszej planety - Kuba, która znika, zmienia się, normalnieje.

 

W sobotę, 10 listopada br., zapraszamy na godzinę 17:00 na podsumowanie projektu "Historia jest kobietą".

Zapraszamy do wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Zapraszamy na spektakl teatralny pt. "Czy Ją kochasz?", który odbędzie się 11 listopada br. o godz. 17:00 w sali widowiskowej CKSiT. Darmowe wejściówki na wydarzenie można odbierać w Starym Kinie (Mickiewicza 4, Kalwaria). Zapraszamy!

We wtorek, 23 października br. o godz. 17:00 zapraszamy na multimedialną prelekcję "The Last Frontier. Wyprawa życia na Alaskę". Gościem spotkania będzie Sebastian Bielak, który spędził 3 miesiące w  jednym z ostatnich zakątków Ziemi, gdzie przyroda wciąż rządzi się własnymi prawami.

Zapraszamy na wyjazd do kina do Krakowa, w czwartek, 18 października br., na seans filmu „Zimna wojna”.

W związku z obchodami 40. Rocznicy Wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej organizuje Multimedialny Test Wiedzy o św. Janie Pawle II. Wydarzenie to odbędzie się 14 października 2018 r. (niedziela) o godz. 15:00 w Kalwarii Zebrzydowskiej, w Sali Widowiskowej CKSiT, ul. Broniewskiego 3.

25 września o godzinie 9:30 w Szkole Podstawowej w Stanisławiu Dolnym i o godzinie 10:45 w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się przesłuchania do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”.

 

9 października o godz. 17:00 zapraszmy do Starego Kina na spotkanie z dr Barbarą Klich- Kluczewską zatutułowane "Prawa kobiet a ostatnie 100 lat historii Polski".

Od października 2018 r. w Stanisławiu Dolnym rozpoczyna działalność Placówka Wsparcia Dziennego "Dolandia" przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Zachęcamy do udziału, ruszyły zapisy.

Zapraszamy na koncert Kapeli Hanki Wójciak, który odbędzie się 10 listopada (sobota), o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej (ul. Broniewskiego 3). Koncert odbywa się z okazji jubileuszu stulecia nadania praw wyborczych kobietom w Polsce, a także setnej rocznicy odzyskania niepodległości. BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU W STARYM KINIE!

Promocja kolejnej książki,"Kalwaria Zebrzydowska w obrazkach", odbędzie się w najbliższy piątek.

 

Restauracja „Verona” z Lanckorony oraz Centrum Kultury Sportu i Turystyki z Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na sztukę znakomitego dramaturga, kompozytora i muzykologa Bogusława Schaeffera pt. „Kwartet dla czterech aktorów”.

Zapraszamy do udziału w działaniach projektu "Historia jest kobietą". Poniżej regulaminy poszczególnych przedsięwzięć.

Osoby po 50 roku życia, które są zainteresowane udziałem w projekcie "Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą w 2018 roku" zapraszamy dzisiaj na godz. 14:00 na pierwsze zajęcia do Starego Kina, ul. Mickiewicza 4.

Centrum Kultury zaprasza dzieci w  wieku 6-13 lat do uczestnictwa w warsztatach rzemiosła w formie Uniwersytetu Ludowego.  Zajęcia ruszają 10 września i potrwają do połowy listopada br. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie : https://www.pociagdokariery.pl

 Zapraszamy na otwarcie wystawy prac Ewy Dzidek zatytułowanej "Tajemnica Starego Młyna". Wernisaż odbędzie się  7 września (piątek) o godz. 17:00 w Sali im. Wojciecha Weissa w Starym Kinie.

Tradycyjnie Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wspólne kolędowanie, które odbędzie się 18 stycznia (czwartek) o godz. 16:00 w siedzibie Towarzystwa (Pawilon Wystawowy "Okrąglak").

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!

 

TPKZ zaprasza na wystawę fotografii Macieja Malca BAROKOWE KALWARIE, której wernisaż odbędzie się 9 sierpnia br., o godz. 16:00 w siedzibie Towarzystwa.
Zapraszamy w imieniu Autora i Organizatorów!

Zapraszamy do zapoznania się z programem ferii zimowych dla dzieci i młodzieży. W bogatej ofercie: wycieczki, warsztaty plastyczne, zajęcia taneczne, bal karnawałowy, warsztaty kulinarne. Zapisy w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4. Ilość miejsc ograniczona.

Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wieczór misyjny i koncert zespołu Lubelska Federacja Bardów "Gramy dla misji", który odbędzie się 16 sierpnia br., ok. 20:15.

 

Już w niedzielę (14 stycznia br.) 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kalwaryjski Sztab WOŚP przygotował wiele atrakcji dla dużych i małych. Zapraszamy do Sali widowiskowej CKSiT przy  ulicy Broniewskiego 3, gdzie od godz. 14:00 rusza program tegorocznego WOŚP w Kalwarii.

W sobotę 4 sierpnia 2018 r. o godz. 15:00 zapraszamy w imieniu Organizatorów na Piknik Rodzinny na placu rekreacyjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Jagiellońskiej.

Miejska Orkiestra Dęta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na KONCERT NOWOROCZNY w Bazylice oo. Bernardynów, który odbędzie się 7 stycznia br. (tj. niedziela), o godz. 16:00.

Orkiestrę poprowadzi Kazimierz Gromada. Podczas koncertu usłyszymy kolędy, pastorałki oraz znane utwory świąteczne.

 

W tym roku przyłączamy się do Festiwalu Romantyczna Lanckorona! Zapraszamy na program towarzyszący – Romantyczna dróżka do Kalwarii – 11 sierpnia (sobota).

 

W najbliższy wtorek (9 stycznia) zapraszamy na ostatni w tym semestrze wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem wyruszymy w podróż do zachwycającego Nepalu...

8 września br. (sobota) zapraszamy do Kalwarii Zebrzydowskiej na niezwykły koncert końca lata, który odbędzie się na kortach MKS Kalwarianka (Mickiewicza 16). Koncerty zagrają: Krzysztof Zalewki, zespół SALK oraz zespół Sweet Molly. Bilety na to wydarzenie - w cenie 20 złotych - są dostępne w Starym Kinie (Mickiewicza 4) w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz on-line poprzez KupBilecik.pl. W dniu koncertu sprzedaż biletów na miejscu wydarzenia od 16:00.

 

Zapraszamy na klimatyczny koncert Michała Łanuszki - z gościnnym udziałem wokalistki oraz kwartetu smyczkowego - który wykona utwory Leonarda Cohena w nowych tłumaczeniach, a także repertuar ze swojej najnowszej płyty „Nieoczekiwanie”.

Zapraszamy na seans filmu „La La Land” w ramach letniego kina plenerowego, które odbędzie się 21 lipca (sobota) br., o godz. 21:30, na placu przylegającym do sali widowiskowej CKSiT (ul. Broniewskiego 3) w Kalwarii. Bezpłatne wejściówki do odbioru w "Starym Kinie", Mickiewicza 4 w Kalwarii Zeb.

W imieniu organizatorów zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej, który odbędzie się 7 stycznia2018 roku (niedziela), o godz. 20:00 w Bazylice OO. Bernardynów w Kalwarii.

Zapraszamy serdecznie!

 

Folkowo i biesiadnie zapowiadają się tegoroczne Dni Kalwarii. Na tę największą w okolicy plenerową imprezę Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza 23 i 24 czerwca 2018 r. Na stadionie „Kalwarianki” sporo się będzie działo, ale przede wszystkim usłyszmy i zobaczymy Zakopower, Teresę Werner i Kabaret Ciach!

Znamy już program WOŚP w Kalwarii, już dziś serdecznie zapraszamy na wspólne granie dla Orkiestry! Finałowe atrakcje będą czekały na mieszkańców naszej Gminy w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii przy ulicy Broniewskiego 3.

Stowarzyszenie Niezależni Kalwaria zaprasza na prezentację książki MINCARZ WŁODKOWEJ autorstwa Henryka Różyckiego (autora bestselleru „Umarła babka w Skawinie”).

We najbliższy wtorek (19 grudnia) zapraszamy studentów Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na warsztaty bożonarodzeniowe, które poprowadzi Anita Pajor. Będziemy robić pudełka na świąteczne pierniki. Uwaga: Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona!

Zapraszamy do skorzystania z oferty wakacyjnej CKSiT! Zapisy ruszyły.

12 grudnia o godz. 16:30 zapraszamy do Starego Kina na otwarcie przedświątecznego kiermaszu przygotowanego przez "Kreatywną Kalwarię".

Zapraszamy na wystawę prac Kalwaryjskiego Klubu Fotograficznego, której otwarcie odbędzie się w 14 czerwca (czwartek) o godz. 19:15 w sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W najbliższy wtorek (5.12.) zapraszamy na wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem rozmawiać będziemy o złotym pociągu i innych tajemnicach ziemi wałbrzyskiej.

Zapraszamy na spektakl pt. "Kopciuszek. Mowa nienawiści" przygotowany przez grupę teatralną "Bustrophedon" działającą przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zeb. Spektakl odbędzie się 19 czerwca (wtorek), godz. 19:00 w sali widowiskowej CKST (ul. Broniewskiego 3).

Już wkrótce, 6-8 grudnia br., sale widowiskową CKSiT odwiedzą goście specjalni. Na spotkanie z Mikołajem i jego pomocnikami przyjdą  przedszkolaki z Kalwarii, Stanisławia Dolnego, Podolan, Brodów, Barwałdu Górnego, Barwałdu Średniego, Zarzyc Wielkich, Zebrzydowic i z Przytkowic. Łącznie podarunki od Św. Mikołaja otrzyma około 800 dzieci.

W dniu dzisiejszym, tj. 12 czerwca (wtorek), nie odbędą się zajęcia zumba i pilates. Zapraszamy za tydzień!

Od grudnia zapraszamy dzieci powyżej 4 roku życia na niezwykłe zajęcia, pełne kolorów, zapachów i faktur.

W imieniu Organizatorów, Stowarzyszenia Obrony Terytorialnej "Granit", zapraszamy na I Piknik Militarny dla dzieci i młodzieży "I Ty zostaniesz terytorialsem", który odbędzie się 17 czerwca br. na bulwarach Skawy w Wadowicach.

Jak wzmocnić koncentrację i spostrzegawczość? Czy sen wpływa na pamięć? Jak ćwiczyć pamięć operacyjną (codzienną). Chcesz poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań? Zapraszamy na wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejną edycje Biegusia Kalwaryjskiego i na pełen atrakcji Dzień Dziecka dla wszystkich dzieciaków. 10 czerwca (niedziela), w godz. 14:00-18:00, stadion „Kalwarianka” będzie kolorowy i wypełniony atrakcjami.

Z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, która stała się pretekstem do ogłoszenia roku kościuszkowskiego, zapraszamy na warsztaty dla dzieci i młodzieży, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Kalwaria Zebrzydowska, które będą odbywały się w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii w dniach 11-13 grudnia 2017 roku.

WKS "Żarek" zaprasza na sportowo-rodzinny Piknik z okazji 70-lecia Klubu w Barwałdzie Górnym, który odbędzie się 9 czerwca (sobota). Na boisku sportowym będzie wiele atrakcji dla najmłodszych, organizatorzy zapraszają w godz. 14:00-21:00.

sk

 

 

7 listopada o godz. 17:00 zapraszamy na kolejny wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem gościem spotkania będzie Jan Ceklarz - lekarz ordynator Uzdrowiska Rabka- Zdrój.

Do Dni Kalwarii już coraz bliżej. Zapraszamy 23 oraz 24 czerwca br. na Stadion MKS Kalwarianka, poniżej szczegółowy program imprezy.

 

Zbliża się 99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada, jak co roku, zapraszamy na gminne obchody Święta Niepodległości w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły program obchodów znajduje się na załączonym plakacie.

Teatr szkolny "Carpe Diem" z ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spektakl SŁOMKOWY KAPELUSZ, który będzie grany dla mieszkańców naszej Gminy w dn. 8 czerwca br. (piątek), o godz. 18:00 oraz 10 czerwca br. (niedziela), o godz. 17:00 w sali widowiskowej CKSiT, ul. Broniewskiego 3. Zapraszamy w imieniu młodych aktorów!

 

Projekt "Kalwaria. Miasto. Ludzie. Historia" realizowany od kilku miesięcy zbliża się do wielkiego finału. Przed nami gala podsumowująca projekt połączona z otwarciem wystawy oraz prezentacją filmu „Tu i teraz – tworzymy historię".

 

W najbliższy wtorek, tj. 29 maja o godz. 17:00 zapraszamy do Starego Kina na otwarte spotkanie "Łemkowie- zapomniany naród" z historykiem Piotrem Koźmińskim.

Zapraszamy na niezwykły koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego -  największej instytucji artystycznej w Wojsku Polskim 25 listopada br. o godz. 18:00 w Hali Sportowej przy  ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Po raz kolejny uczniowie kalwaryjskiej Szkoły Muzycznej zaprezentują swoje talenty, tym razem z okazji Dnia Matki.

 

W najbliższą niedzielę (22 października) parafia pod wezwaniem Świętego Józefa w Kalwarii zaprasza do zwiedzenia wystawy o Świętym Janie Pawle II przygotowanej w auli na plebanii (Rynek 26). Wystawa została zaplanowana z okazji 39. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Tegoroczne święto naszego miasta odbywać się będzie w dniach 23-24 czerwca 2018 r. Na Dniach Kalwarii zagra znany zespół Zakopower, wystąpi Kabaret Ciach i piosenkarka Teresa Werner.

W najbliższą niedzielę (15 października) Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii Zebrzydowskiej będzie świętować Jubileusz 170-lecia działalności.

13 maja (niedziela) rozpoczęły się XXI Dni Papieskie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tegoroczne hasło Dni Papieskich brzmi "Niech zstąpi Duch Twój! Św. Jan Paweł II - Orędownik Wolności". Organizatorem Dni Papieskich jest Parafialny Klub Sportowy Św. Józef, CKSiT, Urząd Miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Wykładem "Zmysły roślin" wygłoszonym przez prof. dr. hab. Marcina Rapacza z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie rozpoczęliśmy nowy rok akademicki Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już po raz drugi zapraszamy do Kalwarii Zebrzydowskiej na II Zlot Pojazdów Zabytkowych. Imprezę honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza do udziału w XVII Festiwalu Artystycznym „Talenty 2017″, który będzie się odbywać w dniach 24-26 października br. w Sali Widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zapraszamy na kolejną edycje Biegusia Kalwaryjskiego i na pełen atrakcji Dzień Dziecka dla wszystkich dzieciaków. 10 czerwca (niedziela), w godz. 14:00-18:00, stadion „Kalwarianka” będzie kolorowy i wypełniony atrakcjami.

 Świat kolorów, emocje i tajemnica to znaki rozpoznawcze malarstwa Niny Ramzy. Z wielką przyjemnością zapraszamy na otwarcie wystawy prac tej artystki. Już 10 października o godz. 11:45 w Starym Kinie, sala na I piętrze.

Stanisław Wyspiański - wybitny polski malarz, poeta, dramaturg, grafik, architekt, obdarzony licznymi talentami, uznany za czwartego wieszcza narodowego będzie tematem kolejnego wykładu w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zapraszamy na fantazyjną, komediową opowieść z piosenkami w klimacie międzywojennych kabaretów. W roli głównej aktorka Teatru Starego w Krakowie- Beata Malczewska. 26 listopada 2017 r., godz. 17:00, Sala Widowiskowa CKSiT. 

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Małgorzaty Jarosz zatutułowanej "Deko realizmu w świecie realizmu". Wernisaż odbędzie się 25 maja o godz. 17:00 w Starym Kinie.

6 października o godz. 17:00 zapraszamy do "Starego Kina" na wernisaż Dorocznego Przeglądu Twórczości Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej.

 

Zapraszamy na spektakle uczniowskie, które będą odbywały się w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, ulica Broniewskiego 3.

Wszystkich, którzy kochają taniec i nowe wyzwania, chcą rozwijać się i ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z pasją oraz lepiej poznać takie techniki tańca jak breakdance czy hip-hop zapraszamy na zajęcia street dance do Centrum Kultury!

Zapraszamy na tegoroczną edycję popularnego projektu pod nazwą „Bajkowe Melodie - Na morza dnie”. To edukacyjny spektakl muzyczno - ekologiczny pełen atrakcji dla najmłodszych widzów.

Wszystkich, którzy ukończyli 55 rok życia, pragną rozwijać swoje pasje i umiejętności oraz czerpać przyjemność z nowych doświadczeń zapraszamy na warsztaty plastyczne dla seniorów!       

W imieniu burmistrza, radnych Rady Miejskiej oraz CKSiT zapraszamy na uroczyste obchody Święta Narodowego 3 Maja! Szczegóły program obchodów znajduje się na załączonym plakacie.

Od 5 września na kalwaryjskim Rynku można oglądać wystawę "Miasto 2015/ Wojna 39-45". Na kilkunastu planszach pokazany jest okupacyjny Kraków. Ekspozycja na kilkunastu planszach wprowadza nowe spojrzenie na okres wojenny. Za pomocą fotomontażu kadry wojenne łączą się ze współczesnym Krakowem. Znane turystom i mieszkańcom ulice łączą się ze scenami okupowanego miasta. 

 

Kalwaria znalazła się na trasie projektu koncertowego "Bajkowe Melodie - Na morza dnie". 9 maja w sali widowiskowej CKSiT (Broniewskiego 3) odbędą się dwa koncerty pod tytułem "Bajowe Melodie - Na morza dnie" - godz. 9:00 i 11:00.

 Seniorów po 50 roku życia pragnących zgłębić wiedzę, poszerzyć swoje umiejętności czy nawiązać nowe przyjaźnie zapraszamy do skorzystania z oferty wykładów z różnych dziedzin nauki i sztuki w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pierwsze spotkanie 3 października! Zapraszamy!

Grupa Teatralna "GIM-TE-DRA" działająca przy Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego zaprasza na spektakl "Igraszki z diabłem", który odbędzie się w sali widowiskowej CKSiT przy ulicy Broniewskiego 3.

Na kolejny wyjazd zapraszamy Was już 13 października.

Dla uczczenia Święta 3 Maja Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w dniu 2 maja 2018 r. o godz. 16.00 w lokalu TPKZ przy ul. Mickiewicza 2. Zapraszamy w imieniu Organizatorów!

 

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie : https://www.pociagdokariery.pl

 

Zapraszamy na wiosenną wystawę grupy „Kreatywna Kalwaria”. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 17 kwietnia, o godz. 17:00 w „Starym Kinie” (Mickiewicza 4). Wystawa będzie czynna do 18 maja br.

W najbliższy piątek  (8 września) o godz. 17 zapraszamy do Starego Kina na wernisaż malarstwa Jadwigi Baran Gielaty zatytułowany "Album życia" połączony z filmową prezentacją książki pt. "Żyjąc pomiędzy światami". 

22 kwietnia (niedziela), o godz. 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej (ulica Broniewskiego 3) odbędzie się Koncert Charytatywny „Gramy dla Bartusia”. Wystąpi Krzysztof Książek, jeden z wybitniejszych pianistów młodego pokolenia, a także uczniowie kalwaryjskiej Szkoły Muzycznej I stopnia. Wstęp wolny!

Niestety pogoda nas dzisiaj nie rozpieszcza i w związku z tym zmuszeni jesteśmy przenieść dzisiejsze seanse pod gwiazdami ... do  Sali Widowiskowej CKSiT. Program nie ulega zmianie. Ruszamy o 20:00 komedią "Agentka" a o 22:00 - nominowany do Oscara "Marsjanin"!!! Czekamy na Was w Sali Widowiskowej CKSiT, ul. Broniewskiego 3.

Po raz trzeci Kalwaria Zebrzydowska bierze udział w organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej ogólnopolskim przeglądzie filmowym „Echa Katynia”. W ramach tegorocznej edycji widzowie będą mogli obejrzeć 4 produkcje filmowe. Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

 

  Już jutro (2 września) zapraszamy na seanse filmowe pod gwiazdami. Plenerowe projekcje, to wspaniała okazja do spotkania w gronie przyjaciół! UWAGA: W przypadku bardzo złych warunków pogodowych projekcje filmowe zostaną przeniesione do Sali Widowiskowej CKSiT, ul. Broniewskiego 3.

15 kwietnia 2018 r. odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej oraz Turniej Charytatywny FIFA 18, a to wszystko dla Dominiki Kosek z Brodów, która przebywa obecnie w Klinice Budzik i jest rehabilitowana. Akcja odbędzie się pod hasłem „Gramy dla Dominiki”.

Zapraszamy wszystkie dzieci do przeżycia niezwykłej przygody z nauką! Rozpoczynamy rekrutację na nowy rok akademicki Uniwersytetu Dziecięcego!

 

Już po raz drugi zapraszamy do Kalwarii Zebrzydowskiej na II Zlot Pojazdów Zabytkowych. Imprezę honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty.

A co w ofercie? Obok zajęć, które już znacie i które cieszyły się dużą popularnością w latach ubiegłych, takich jak Migotki, balet czy robotyka przygotowaliśmy sporo nowości. Są to: street dance, zumba kids, sensoplastyka, zajęcia animacyjne oraz fitball dla dorosłych.

Drogie biegaczki, drodzy biegacze!
Zawodowcy, amatorzy, debiutanci!
Szybkobiegacze, truchtacze, dreptacze, maszerujący!

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Uczniowski Klub Sportowy Sokolik serdecznie zaprasza na czwarty bieg charytatywny na Golgotę. Jest to charytatywne przedsięwzięcie, którego celem jest pomoc Sebastanowi. Warunkiem uczestnictwa jest wykupienie cegiełki w postaci numeru startowego.

Zapraszamy na kolejna wycieczkę z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Tym razem wybierzemy się w Tatry Słowackie.

  

Grupa Kreatywna Kalwaria oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zapraszają na Kiermasz Wielkanocny, który będzie odbywał się w dniach 20-24 marca br. w Starym Kinie. Uroczyste otwarcie nastąpi 20 marca (wtorek) o godz. 16:30.

Tegoroczne Dni Kalwarii zapowiadają się niezwykle ciekawie. Oprócz koncertów gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, prezentacji orkiestr dętych i występów zespołów tanecznych i muzycznych z naszej gminy dużo będzie się także działo poza sceną.

Zapraszamy na pokaz filmu Z nurtem życia, który odbędzie się 20 kwietnia br. (piątek) o godz. 19:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Broniewskiego 3. Pokaz filmu jest bezpłatny, wejściówki do odbioru w Starym Kinie. Po pokazie spotkanie z twórcami filmu.

Równolegle z Dniami Kalwarii inna, bardzo ciekawa impreza. Po raz pierwszy w Kalwarii! Zapraszamy!

Zapraszamy na pokaz filmu Gurgacz. Kapelan Wyklętych, który odbędzie się 16 marca o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKSiT (ul. Broniewskiego 3) w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wycieczki, wyjazdy, warsztaty, zwiedzanie, ruch, poznawanie siebie i świata! Zachęcamy Was do szybkiego przewertowania wakacyjnej oferty Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej i wybrania czegoś dla siebie. A jest z czego wybierać!

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami  więc jak co roku zapraszamy studentów Klawaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na świąteczne warsztaty plastyczne. Nic nie cieszy bardziej niż własnoręcznie wykonana ozdoba stołu wielkanocnego, a pod okiem Anity Pajor będzie można wyczarować prawdziwe cudeńka:)

Margaret, Mateusz Mijal, Kabaret Jurki, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" w Kalwarii Zebrzydowskiej! Znamy już szczegóły tegorocznych Dni Kalwarii. Zarezerwujcie sobie ostatni weekend czerwca!

Serdecznie zapraszamy na wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem porozmawiamy o architekturze polskiej wsi na tle przemian społecznych i politycznych XX wieku.

 

Zapraszamy na arcyciekawe spotkanie kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O tym, co geny mówią o naszej przeszłości opowie prof. dr hab. Wiesław Babik z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

2 grudnia rozpoczął się sezon na kalwaryjskim lodowisku, które mieści się na „Białym Orliku” przy ul. Mickiewicza 16. Na lodowisko zapraszamy codziennie (od poniedziałku do niedzieli) w godz. 10:00 - 21:00. Przerwa techniczna od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 - 16:00, a w sobotę i niedzielę w godz. 14:00 - 15:00.

Kto zdobędzie tytuł "Biegusia Kalwaryjskiego 2017"? Jak będzie wyglądała rywalizacja w Biegu Mam? Liczymy na sporo emocji a przede wszystkim dobrą zabawę! Przed nami tegoroczna edycja największej w okolicy rodzinnej imprezy biegowej oraz obchody Dnia Dziecka. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

 28 lutego (środa) br. o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii odbędzie się spektakl SCENARIUSZ DLA TRZECH AKTORÓW.

 

W imieniu burmistrza, radnych Rady Miejskiej oraz CKSiT zapraszamy na uroczyste obchody Święta Narodowego 3 Maja!

10 lutego br. odbędzie się klimatyczny koncert Michała Łanuszki, który wykona utwory Leonarda Cohena w nowych tłumaczeniach, a także repertuar ze swojej najnowszej płyty „Nieoczekiwanie”. Gościnnie z artystą wystąpi wokalistka oraz kwartet smyczkowy.

Trzy filmy poświęcone zbrodni katyńskiej i jej konsekwencjom obejrzymy w Kalwarii Zebrzydowskiej w kolejnej odsłonie Przeglądu Filmowego „Echa Katynia”. Zapraszamy w poniedziałek, 24 kwietnia do Sali Widowiskowej na godz. 10:00.

Serdecznie zapraszamy osoby po 50 roku życia  z naszej gminy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych w ramach projektu „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą w 2018 roku realizowanego przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska.

Jak wygląda miasto Prypeć i czarnobylska elektrownia 30 lat po awarii? Wybierzcie się z nami w fotograficzną podróż do Czarnobyla. Na wystawę swoich fotografii zapraszają Wioleta Wąsek i Zbyszek Świątkiewicz.

Zapraszamy na akcję charytatywną na rzecz Dominiki Kosek, która pozwoli jej wyjść ze śpiączki i wrócić do zdrowia. Tym razem zapraszamy na maraton zumby, który odbędzie się w Kalwarii, 11 lutego (niedziela) w godz. 15:00-19:00 w hali sportowej przy ZSiPO (ul. Mickiewicza 9). W maraton wolontariacko zaangażowało się ponad 20 instruktorów.

Grupa młodzieży z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej biorąca udział w kampanii społecznej „Drugie Życie” zaprasza na koncert promujący działania związane z transplantologią, poszerzaniem wiedzy związanej z zagadnieniami związanymi z przeszczepianiem narządów i ich prawnymi aspektami.