Zapraszamy na fascynujące spotkania z nauką! Zapisy w Starym Kinie.

Seniorów i pozostałe zainteresowane osoby zapraszamy na wykłady Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prezentujemy program semestru zimowego.

Po raz kolejny najlepsze food trucki z całej Polski zawitają do Kalwarii Zebrzydowskiej! FT Event oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, zapraszają serdecznie na to smaczne wydarzenie.

Lato nieuchronnie ucieka, ale wrzesień to nadal dobra pora na aktywne spędzanie czasu. Od miesięcy w Kalwarii działa skatepark, na którym roi się od młodych amatorów deskorolek, rowerów i hulajnóg. Obiekt znajduje się obok Orlika w kompleksie sportowym „Kalwarianki”. Tym razem chcemy zaprosić na wyjątkowe wydarzenie, które będzie zlokalizowane właśnie tam.

Zapraszamy na spektakl komediowy „Miłosna pułapka”, który odbędzie się 23 października 2020 r. (piątek), o godz. 20:00, w sali widowiskowej Centrum Kultury Sportu i Wypoczynku, Kalwaria Zebrzydowska, ul. Broniewskiego 3/nowy adres: Niemczynowskiego 3.

 

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach akcji charytatywnej dla naszej Koleżanki Eweliny Baklarz, która walczy z niezwykle rzadkim nowotworem.

Z przyczyn losowych jutrzejszy Klub Małego Podróżnika przenosimy na PONIEDZIAŁEK (20 lipca), godz. 15:30-17:30. Mamy nadzieję, że pomimo zmiany terminu nie zabraknie Was - Małych Podróżników!

Jak co roku zapraszamy na letnie kino plenerowe przy sali widowiskowej CKSiT. Tym razem pierwszy pokaz odbędzie się w piątek, 10 lipca  Zadbamy o zachowanie bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi ws. COVID-19. Darmowe wejściówki do obioru w Starym Kinie - zapraszamy!

 

Stowarzyszenie Niezależni Kalwaria zaprasza na promocję reprintu książki Henryka Różyckiego „Umarła Babka w Skawinie”.

Jak co roku zapraszamy na wakacje z Centrum Kultury. Program wakacyjny jest bezpłatny (prócz oferty zajęć stałych). Zapraszamy!

 Jak co roku zapraszamy na letnie kino plenerowe przy sali widowiskowej CKSiT. Tym razem odbędą się dwa pokazy, 10 lipca i 7 sierpnia. Zadbamy o zachowanie bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi ws. COVID-19. Darmowe wejściówki do obioru w Starym Kinie - zapraszamy!

Zapraszamy Dzieci i Rodziców do udziału w Zagadkowym Dniu Dziecka. W najbliższy poniedziałek, 1 czerwca, na naszym funpagu na Facebooku będą pojawiały się różne atrakcje! Startujemy od godziny 12:00, zakończenie o 18:00.

Tegoroczne Dni Papieskie odbywają się pod hasłem: „chcę Wam powiedzieć …. nie ustawajcie w modlitwie”, będą odbywały się w dniach 10-23 maja 2020 r. Głównym organizatorem wydarzenia jest PKS Św. Józef. CKSiT jest współorganizatorem przedsięwzięcia.

Zapraszamy na wykład Wiesławy Rusin pt. "Przez żołądek do odporności", który odbędzie się 10 marca br. (wtorek), godz. 17:00 w Starym Kinie. Wstęp wolny - zapraszamy!

Zapraszamy na spotkanie z reporterką i autorką książek Katarzyną Kobylarczyk. Wykład będzie poświęcony hiszpańskim fiestom.

Po raz pierwszy Food Trucki zawitają do Kalwarii Zebrzydowskiej. Już w najbliższy weekend (22- 23.02.) najlepsze mobilne kuchnie z całego kraju zjadą się na parking przy ul. Broniewskiego, przed stadionem "Kalwarianka". 

 

Zapraszamy na występ zespołu roztoka z Czernichowa k. Żywca - Bożonarodzeniowa Szopka Kukiełkowa i wspólne kolędowanie.

„Znalezione w Polsce” to nowy projekt Michała Piotrowskiego nawiązujący do fotografii „ojczyźnianej”.  Pierwszy cykl zdjęć jak wskazuje podtytuł to „Pejzaże”. Fotografie prezentowane na wystawie są rejestracją krajobrazu polskiego z ostatnich kilkunastu lat.  Stanowi rejestracje miejsc nieznanych które możemy wyszukać sami schodząc z uczęszczanych szlaków.

Już 15 marca 2020 r. (niedziela), o godz. 17:00, zapraszamy do Sali Widowiskowej CKSiT na komedię muzyczną zatytułowaną "Domówka" w wykonaniu Sonii Bohosiewicz.
 

Po feriach zimowych, wraz z nadejściem wiosny, zapraszamy na kolejny wyjazd na Termy Chochołowskie, 20 marca 2020 r.

 

 

Już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia, ponad 100 wolontariuszy ruszy z puszkami kwestować w 28. Finale WOŚP na terenie Gminy Kalwaria i Lanckorona. Ponadto Orkiestra będzie grała bardzo głośno w Kalwarii - zapraszamy do wspólnego spędzenia tego dnia!

W ciągu ostatnich miesięcy Natalia Opyrchał zaskakuje muzycznie, kilkanaście dni temu wydała kolejny singiel „Kiedyś przyjdzie taki czas”, który w parę dni zyskał prawie 110 000 wyświetleń na YouTube! Jak twierdzi sama wokalistka, ten kawałek to zapowiedź bardzo osobistej płyty, która pojawi się na rynku pod koniec roku.

Prezentujemy program Ferii z CKSiT 2020. Zapisy i wpłaty w Centrum Kultury - Stare Kino.

Zapraszamy na wystawę „Myśmy do stepów unieśli Ojczyznę”, dokumentującą losy Polaków deportowanych z Sowieckiej Ukrainy do Kazachstanu w latach 1936-37.

Wyjazdem do Apilandii  zakończymy semestr zimowy 2019/2020 Kalwaryjskiego UTW. 22 stycznia 2020 (środa) zapraszamy wszystkich studentów na wycieczę do niezwykłego Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa w Kleczy Dolnej.

Każdy z nas ma swoje wyobrażenie Indii. Niektórzy zakochują się w Indiach, inni chcą o nich jak najszybciej zapomnieć. Indie są tak niepowtarzalne i wyjątkowe, że nie można przejść obok nich obojętnie. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego podejmiemy próbę przedstawienia, przybliżenia i zapoznania się z doniosłą spuścizną kulturową Indii.

29 lutego 2020 r. w sali widowiskowej zostanie wystawiony spektakl "Zdradziłeś mnie... Kotku!" w gwiazdorskiej obsadzie. Bilety do nabycia w Starym Kinie i na KupBilecik.pl.

Trwa okres Wielkiego Postu, dlatego mamy dla Państwa propozycję wyjątkowego spotkania z Ojcem Leonem Knabitem OSB, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym Benedyktynem z Opactwa w Tyńcu. W czasie spotkania zostanie zaprezentowana najnowsza książka autorstwa o. Leona pt. "...AŻ PO KRAŃCE ZIEMI", która została napisana właśnie pod kątem tegorocznego Wielkiego Postu.

Zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołu Emaus, który odbędzie się 29 grudnia br., o godz. 16:00  w sali widowiskowej CKSiT.

Tegoroczne Dni Kalwarii odbędą się w terminie 15-16 czerwca br. na stadionie MKS Kalwarianka. Głównymi gwiazdami tej edycji święta naszego miasta i gminy będą: Patrycja Markowska, Baciary, Krystyna Giżowska i Kabaret Zachodni.

Mamy dodatkową pulę biletów na koncert Teresy Werner, który odbędzie się 24 stycznia 2020 w sali widowiskowej CKSiT.
Bilety w rzędach: IV, VII, XI. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
 

Wszystkie osoby, które ukończyły 50 rok życia i mieszkają na terenie gminy Kalwaria zapraszamy  do udziału w projekcie "Profesjonalna pomoc społeczna", który realizuje Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Coraz mocniej rozkręcają się przygotowania do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sztabie Kalwaria Zebrzydowska, który działa po raz kolejny przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ubiegłym razem udało się zebrać prawie 100 tysięcy złotych, tym razem chcemy poprawić ten wynik!

Zapraszamy na wyjazd do teatru Variete w Krakowie na światowy przebój scen musicalowych "Chicago" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Wyjazd odbędzie się 7 czerwca 2019 r. Zapisy do 26 kwietnia w Starym Kinie.

W imieniu Organizatorów zapraszamy na uroczystość związaną z rocznicą śmieci Wojciecha Weissa, która odbędzie się 7 grudnia br. (sobota). Gościem będzie wnuczka artysty – Zofia Weiss.

W najbliższy wtorek (5 marca, godz. 17:00) zapraszamy na spotkanie z historyczką z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie Lucyną Rotter. Rozmawiać będzimy o atrybutach i symbolach hagiograficznych.

Zapraszamy na spotkanie "Kamczatka: kraina wulkanów i lodu", które odbędzie się 3 grudnia br., o godz. 17:00 w Starym Kinie.

Zapraszamy na spotkanie z dziennikarką Małgorzatą Nocuń, która będzie opowiadać o roli kobiet w transformacji w byłych krajach ZSRR.

Zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszej gminy na niezwykłe spotkanie z... Mikołajem i jego pomocnikami! Kiedy? Oczywiście w dniu 6 grudnia, o godz. 17:00, w Starym Kinie - Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii, ul. Mickiewicza 4.

W sobotę 16 marca br. w sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej będą miały miejsce warsztaty teatralne, które poprowadzą aktorzy i instruktorzy Teatru Figur z Krakowa.

Zapraszamy na wieczór szantowy w Cukierni Pysia, który odbędzie się 12 grudnia 2019 r. (czwartek) o 18:00.

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się w niedzielę (10 marca) o godz. 17:00 do Sali Widowiskowej kalwaryjskiego Centrum Kultury. 

LGD Gościniec 4 Żywiołów serdecznie zaprasza na wydarzenie promujące „Festiwal przedsiębiorczości Gościńca 4 Żywiołów”, które odbędzie się 30 listopada 2019 roku, o godz. 16.00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W dniu 11 lutego br. w CKSiT w Kalwarii Z. odbył się wernisaż wystawy pt. „Stasiu Kruczała i inni”. Jej otwarcie było wpisane w obchody XXVII Światowego Dnia Chorego organizowane przez Konwent Bonifratrów i Stowarzyszenie Dobroczynne im. M. Zebrzydowskiego w Zebrzydowicach.

11 lutego (poniedziałek)  o godz. 11:00 zapraszamy do sali im. Wojciecha Weissa w Starym Kinie na otwarcie wystawy zatytułowanej "STASIU KRUCZAŁA I INNI".

Od 8 listopada do 9 grudnia br. na kalwaryjskim Rynku będzie prezentowana wystawa plenerowa „Wstańcie, chodźmy... Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski”, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Uroczyste otwarcie wystawy z przedstawicielami IPN odbędzie się 14 listopada, o godz. 13:00.

We wtorek, 12 lutego o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich studentów Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także wszystkich zainteresowanych na spotkanie z podróżnikiem, dziennikarzem, współautorem bloga 5kierunek.pl - Konradem Tulejem. Spotkanie będzie pokłosiem podróży pieszo i autostopem przez Armenię w latach 2011-2018.

Zapraszamy na wspólne celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości. Poza tradycyjnymi obchodami 11 listopada zapraszamy także na wydarzenia towarzyszące.

Drugi pokaz spektaklu "Twój szczęśliwy numerek" (premiera: 26.01.2019) w wykonaniu lokalnej grupy teatralnej dzieci i młodzieży pod reż. Mirosława Płonki odbędzie się 10 lutego 2019 roku (niedziela), godz. 18:00 w sali widowiskowej CKSiT. Darmowe wejściówki do odbioru w Starym Kinie od 29 stycznia 2019 r.

Zapraszamy na spotkanie z dziennikarzem i korespondentem Wojciechem Wojtasiewiczem. Wykład będzie poświęcony Gruzji, nie tylko kulturze tego kraju, która zachwyca wielu podróżujących na Kaukaz, ale także o współczesnym obliczu tego kraju, sytuacji politycznej i społecznej.

24 stycznia zapraszamy na koncert Teresy Werner, który odbędzie się w sali widowiskowej CKSiT. Artystka wystąpiła podczas Dni Kalwarii 2018, a teraz ponownie odwiedzi naszą miejscowość.

Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Emaus, który odbędzie się 20 stycznia br. (niedziela)  o godz. 16:00, w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej (ul. Broniewskiego 3).

 

Zapraszamy Doroczny Przegląd Twórczości Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej, którego otwarcie odbędzie się 4 października.

W najbliższy wtorek, 8 stycznia, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie w ramach kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład zatutyłowany "Schyłkowy antropocen- dzwon, który bije Tobie" wygłosi dr Bartosz Lisowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zapraszamy na godz. 17:00 do Starego Kina. Wstęp wolny.

 

 

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza wszystkich członków i sympatyków na obchody jubileuszu 40-lecia, które odbędą się 28 września 2019 r.

W imieniu Stowarzyszenia na Bursztynowym Szlaku zapraszamy na warsztaty "Sprawdź jakim powietrzem oddychasz" w Stanisławiu Dolnym, 4 stycznia br.

5 października o godz. 17:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej (ul. Broniewskiego 3) na spotkanie z podróżnikiem, autorem książki "Czad.W poszukiwaniu straconego..." Arunem Milcarzem. Spotkanie z Arunem to brawurowy miks autorskiego materiału filmowego z jego komentarzem na żywo utrzymanym w stylu stand-up.  Ta unikatowa formuła nieustannie bawi i zachwyca odbiorców. Zapraszamy w pełną dobrego humoru podróż po egzotycznych zakątkach świata. Wstęp wolny.

 

13 stycznia 2019 roku (niedziela) po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tym razem z hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha!”. Zbiórka zebranych środków zostanie przeznaczona na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Orkiestra, jak w ubiegłych latach, zagra też w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zapraszamy na wyjazd do Opery Krakowskiej na premierę spektaklu "Sen nocy letniej". Wyjazd  odbędzie się 25 października (piątek). Zapisy i wpłaty przyjmujemy do 20 września br. w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4. Zapraszamy!

Teatr musi coś wnosić w życie aktora i widza, a nie tylko być dodatkiem, pozwalającym wypełnić przykry obowiązek kontaktu z literaturą. Taki właśnie teatr zamierzamy uruchomić w Kalwarii, a pierwszy spektakl rodzącej się grupy przypadnie na ostatnią sobotę ferii 26. stycznia, czyli przeddzień wyzwolenia Obozu w Auschwitz-Birkenau.

1 września 2019 roku (niedziela) obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wydarzenie to zmieniło bieg dziejów naszej ojczyzny. W tym dniu proponujemy wspólne spotkanie filmowe z produkcją „Kamienie na szaniec” (2014), która wchodząc do kin kilka lat temu budziła różnorodne opinie. Film pokazuje historię trzech przyjaciół, bohaterów znanych z książki Aleksandra Kamińskiego o tym samym tytule, jednak nie jest to klasyczna ekranizacja znanej lektury szkolnej. Do kin film przyciągnął ponad 800 tysięcy widzów. Dlatego zapraszamy do oglądania i do dyskusji po seansie.

W ramach przygotowań do WOŚP 2019  zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze "Fabryka maskotek", które odbędą się w piątek, 28 grudnia 2018 roku w godz. 9:00-16:00 w Starym Kinie (ul. Mickiewicza 4) w Kalwarii Zeb.

Zapraszamy na spektakl "Mężczyzna idealny" w fenomenalnej obsadzie, który zostanie pokazany w Kalwarii Zebrzydowskiej 26 października 2019 r.

Zapraszamy mieszkańców gminy 31 grudnia 2018 roku na sylwestrowe pożegnanie mijającego roku na Placu Targowym w Kalwarii.

Kolejne filmowe spotkanie odbędzie się 3 sierpnia 2019 r. (sobota). Letnie Kino Plenerowe startuje o godzinie 21:30 na placu przylegającym do sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki przy ulicy Broniewskiego 3 w Kalwarii Zeb.

Zapraszamy na Jasełka Teatru Młodych ze Stryszowa, które będą wystawiane 5 stycznia w Kalwarii - sala widowiskowa CKSiT. Bezpłatne wyjściówki na to wydarzenie do odbioru od 17 grudnia (poniedziałek) w Starym Kinie.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy prac Żanety Rzepy zatytułowanej Imaginacje, który odbędzie się 12 lipca  (piątek) o godz. 17:00 w Starym Kinie.

 

Stowarzyszenie "Niezależni Kalwaria" zaprasza na promocję książki Andrzeja Buckiego pt. "Zamek Barwałd - historia i legenda, ludzie i wydarzenia". Spotkanie odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2019 roku, o godz. 17:30 w Starym Kinie.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Wadowicach zaprasza na szkolenie z zakresu możliwości uzyskania pomocy finansowej dla Kół Gospodyń Wiejskich, które odbędzie się 12.12.2018 r. (środa) o godzinie 10:00 - 11:30 w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej ul. Mickiewicza 4.

Spektakl "Posażna jedynaczka" Jana Aleksandra Fredry w wykonaniu Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy będzie wystawiany w Kalwarii Zebrzydowskiej. Widzów zapraszamy 30 czerwca 2019 roku (niedziela) o godz. 19:00 do sali widowiskowej CKSiT przy ulicy Broniewskiego 3.

 

Zapraszamy do udziału w warsztatach rękodzielniczych "Fabryka maskotek", 8 grudnia br.

29 czerwca 2019 r. (sobota) zapraszamy na Letnie Kino Plenerowe. Startujemy o godzinie 21:30 na placu przylegającym do sali widowiskowej przy ulicy Broniewskiego 3 w Kalwarii Zeb.

Już jutro, 11 grudnia br. o godz. 17:00, zapraszamy na otwarcie kiermaszu  świątecznego grupy Kreatywna Kalwaria.

Zapraszamy na wakacje z Centrum Kultury - program przedsięwzięć na czerwiec, lipiec i sierpień już jest dostępny. Zapisy na wyjazdy i warsztaty odbywają się poprzez wypełnienie karty zgłoszenia.

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na otwarcie wystawy pt.: „Ojcowie Niepodległości”, które odbędzie się 22 listopada 2018 r. (czwartek), o godz. 12:30 na Rynku w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Miejska Orkiestra Dęta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka, który odbędzie się w sobotę, 1 czerwca br. o godz. 17.30 na Placu Rajskim przed bazyliką.

Już za dwa tygodnie czeka nas wizyta Świętego Mikołaja, jak co roku zapraszamy najmłodszych na mikołajkowe spotkanie w sali widowiskowej. Tym razem przyjmiemy małych gości w dniach 3, 6 i 7 grudnia br.

 

We wtorek, 28 maja o godz. 17:00 zapraszamy do Starego Kina na wykład w ramach kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem spotkania bedzie Sebastian Bielak - fotograf, wykładowca, autor książek, wystaw fotograficznych oraz ponad setki artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej.

Ruszamy z kalwaryjskimi przygotowaniami do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejny raz zaprosimy Was do wspólnego grania 13 stycznia 2019 roku. Mamy jeszcze trochę czasu, ale wszystkich chętnych do współdziałania pod hasłem POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE! - zapraszamy!

Zapraszamy na drugi pokaz! 9 czerwca br. (niedziela) o godz. 19:00.

Miło nam poinformować, że pani Renata Biela – nauczyciel ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zajęła 1 miejsce w powiecie wadowickim w wielkim plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL organizowanym przez „ Dziennik Polski” i „Gazetę Krakowską” pod honorowym patronatem Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego i profesora Kazimierza Karolczaka, rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Grupa Teatralna „Gim-Te-Dra” działająca przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej serdecznie zaprasza na spektakl „Damy i huzary”, który odbędzie się dnia 26 maja 2019 r. (niedziela), o godz. 18.00 w sali widowiskowej CKSiT.

Spektakl będzie można także obejrzeć: 23 maja (czwartek), 24 maja (piątek), 27 maja (poniedziałek), o godz. 10.00.

W najbliższy wtorek (20 listopada) zapraszamy do Starego Kina na spotkanie z Piotrem Trybalskim - podróżnikiem, pisarzem, fotoreporterem. Tematem spotkania będzie jedno z najbardziej dziwnych, najbardziej pięknych i nostalgicznie romantycznych miejsc naszej planety - Kuba, która znika, zmienia się, normalnieje.

 

Teatr szkolny CARPE DIEM zaprasza na sztukę "PORWANIE SABINEK" w opracowaniu Juliana Tuwima.

W sobotę, 10 listopada br., zapraszamy na godzinę 17:00 na podsumowanie projektu "Historia jest kobietą".

Masz pomysł na wydarzenie, które spodoba się mieszkańcom Twojego powiatu? Widzisz, że potrzebna jest jakaś inwestycja albo inicjatywa, która pomoże rozwiązać społeczny problem? Chcesz, żeby w Twojej okolicy było ciekawiej lub po prostu – piękniej? Dobrze się składa – już 27 maja rusza składanie zadań do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec województwa, który skończył 16 lat. Na wypełnione formularze urząd marszałkowski województwa małopolskiego czeka do 17 czerwca.

Zapraszamy na spektakl teatralny pt. "Czy Ją kochasz?", który odbędzie się 11 listopada br. o godz. 17:00 w sali widowiskowej CKSiT. Darmowe wejściówki na wydarzenie można odbierać w Starym Kinie (Mickiewicza 4, Kalwaria). Zapraszamy!

2 czerwca br. (niedziela) zapraszamy najmłodszych na Dzień Dziecka i kolejną edycję Biegusia Kalwaryjskiego, wszystkie atrakcje będą czekały na MKS Kalwarianka – zapraszamy serdecznie! Start o godzinie 14:00, zakończenie o 18:00. 1 czerwca imprezę dla dzieci zaplanowali także kalwaryjscy wędkarze.

 

We wtorek, 23 października br. o godz. 17:00 zapraszamy na multimedialną prelekcję "The Last Frontier. Wyprawa życia na Alaskę". Gościem spotkania będzie Sebastian Bielak, który spędził 3 miesiące w  jednym z ostatnich zakątków Ziemi, gdzie przyroda wciąż rządzi się własnymi prawami.

W poniedziałek, 13 maja o godz. 17:00 zapraszamy do Starego Kina na wykład w ramach kalwaryjskiego UTW. Tym razem rozmawiać będziemy o twórczości jednej z ostatnich laureatek  Nagrody Nobla czyli Alice Munro.

Zapraszamy na wyjazd do kina do Krakowa, w czwartek, 18 października br., na seans filmu „Zimna wojna”.

Zapraszamy na kolejny spektakl kalwaryjskiej grupy teatralnej, dzieci i młodzież pod kierownictwem reżysera Mirosława Płonki wystawiają sztukę pod tytułem "Jasia, Mała i Gosia". Premiera odbędzie się 19 maja br. (niedziela), o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKSiT przy ulicy Broniewskiego 3 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Darmowe wejściówki na to wydarzenie są dostępne w Starym Kinie.

W związku z obchodami 40. Rocznicy Wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej organizuje Multimedialny Test Wiedzy o św. Janie Pawle II. Wydarzenie to odbędzie się 14 października 2018 r. (niedziela) o godz. 15:00 w Kalwarii Zebrzydowskiej, w Sali Widowiskowej CKSiT, ul. Broniewskiego 3.

10 maja o godz. 17:00 zapraszamy do Starego Kina na otwarcie wystawy Grażyny Ulman zatytułowanej MONADY "Tam zaś, gdzie nie ma części, nie jest możliwa ani rozciągłość, ani kształt, ani podzielność."

25 września o godzinie 9:30 w Szkole Podstawowej w Stanisławiu Dolnym i o godzinie 10:45 w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się przesłuchania do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”.

 

Zapraszamy do zapoznania się z programem XXII Dni Papieskich.

9 października o godz. 17:00 zapraszmy do Starego Kina na spotkanie z dr Barbarą Klich- Kluczewską zatutułowane "Prawa kobiet a ostatnie 100 lat historii Polski".

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na promocję albumu "Kalwaria Zebrzydowska w starej fotografii", która odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w Starym Kinie. ZAPRASZAMY!

Od października 2018 r. w Stanisławiu Dolnym rozpoczyna działalność Placówka Wsparcia Dziennego "Dolandia" przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Zachęcamy do udziału, ruszyły zapisy.

Mija 117 lat od odkrycia jednego z najbardziej tajemniczych mechanizmów starożytności. Co dziś wiemy o mechanizmie z Antykithiry i innych wynalazkach starożytności? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć podczas spotkania z dr. Waldemarem Ogłozą z  Instytutu Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, pracownikiem obserwatorium na Suhorze będącego  najwyżej położonym obserwatorium astronomicznym w Polsce.

Zapraszamy na koncert Kapeli Hanki Wójciak, który odbędzie się 10 listopada (sobota), o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej (ul. Broniewskiego 3). Koncert odbywa się z okazji jubileuszu stulecia nadania praw wyborczych kobietom w Polsce, a także setnej rocznicy odzyskania niepodległości. BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU W STARYM KINIE!

 

Stowarzyszenie Niezależni Kalwaria i Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zapraszają na wystawę poświęconą postaci Franciszka Lenczowskiego, zapomnianego bohatera ze Stronia. Eksponowane będą: broń, odznaczenia, fotografie i dokumenty ze zbiorów Stanisława i Przemysława Kuligów. Otwarcie wystawy odbędzie się 15 kwietnia (poniedziałek) o godz. 17:00 w Starym Kinie (Mickiewicza 4). Wystawa czynna: 15-30 kwietnia br.

Promocja kolejnej książki,"Kalwaria Zebrzydowska w obrazkach", odbędzie się w najbliższy piątek.

W najbliższy piątek, 12 kwietnia br. o godz. 18:00 zapraszamy na otwarty pokaz filmu "Katyń - Ostatni świadek" w ramach 10. przeglądu filmowego Echa Katynia. Bezpłatne wejściówki na pokaz można odebrać w Starym Kinie.

 

Restauracja „Verona” z Lanckorony oraz Centrum Kultury Sportu i Turystyki z Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na sztukę znakomitego dramaturga, kompozytora i muzykologa Bogusława Schaeffera pt. „Kwartet dla czterech aktorów”.

Grupa Kreatywna Kalwaria oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zapraszają na Kiermasz Wielkanocny, który będzie odbywał się w dniach 9-13 kwietnia br. w Starym Kinie. Uroczyste otwarcie nastąpi 9 kwietnia (wtorek) o godz. 17:00.

Zapraszamy do udziału w działaniach projektu "Historia jest kobietą". Poniżej regulaminy poszczególnych przedsięwzięć.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału 10 przeglądzie filmowym Echa Katynia organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej, już po raz czwarty Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej bierze udział w tej inicjatywie.

 Zapraszamy na otwarcie wystawy prac Ewy Dzidek zatytułowanej "Tajemnica Starego Młyna". Wernisaż odbędzie się  7 września (piątek) o godz. 17:00 w Sali im. Wojciecha Weissa w Starym Kinie.

 Twórcy z grupy Kreatywna Kalwaria zapraszają na kiermasz wielkanocny, który odbywa się w dniach 10-13 kwietnia br.

TPKZ zaprasza na wystawę fotografii Macieja Malca BAROKOWE KALWARIE, której wernisaż odbędzie się 9 sierpnia br., o godz. 16:00 w siedzibie Towarzystwa.
Zapraszamy w imieniu Autora i Organizatorów!

Drogie biegaczki, drodzy biegacze!
Zawodowcy, amatorzy, debiutanci!
Szybkobiegacze, truchtacze, dreptacze, maszerujący!

 

 

Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wieczór misyjny i koncert zespołu Lubelska Federacja Bardów "Gramy dla misji", który odbędzie się 16 sierpnia br., ok. 20:15.

 

Wszystkie osoby, które ukończyły 50 rok życia i mieszkają na terenie gminy Kalwaria zapraszamy  do udziału w projekcie "Profesjonalna pomoc społeczna", który realizuje Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W sobotę 4 sierpnia 2018 r. o godz. 15:00 zapraszamy w imieniu Organizatorów na Piknik Rodzinny na placu rekreacyjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Jagiellońskiej.