O wyższości gier planszowych nad tabletami i smartfonami nikogo przekonywać nie trzeba! W sobotę 11 marca zapraszamy Was na niesamowite spotkanie z grami planszowymi pod okiem fachowców z Tailor Games. Zupełnie za darmo, samemu lub z rodziną albo przyjaciółmi będzie można grać, grać i grać. Będą konkursy i zabawy

Dlaczego warto grać w gry planszowe?
Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji, komputera czy smartfona.
Równie interesującą i ciekawą co wymienione gadżety. Zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie stresów i pozwalają wczuć się nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą – przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne.

Dlaczego gry planszowe są doskonałą rozrywką dla...

... DZIECI?
Gry, aby uczyć, wcale nie muszą mieć tematyki szkolnej. Przez samo granie dzieci nabywają ważnych umiejętności społecznych, takich jak komunikowanie się, dzielenie się, oczekiwanie na swoją kolej i radość z przebywania z innymi. Nawet najprostsze gry budują relacje między graczami, przekazując jednocześnie ważną prawdę życiową: nigdy się nie poddawaj! Nawet jeśli coś ci właśnie nie wyszło, to można spróbować raz jeszcze, tym razem wykonując zadanie inaczej. Dla rodziców wspólne granie z dziećmi to nie tylko dobra zabawa, ale również bardzo dobra inwestycja czasu!

... DLA RODZIN?
Siadając wspólnie do gier, wszyscy członkowie rodziny, począwszy od tych najmłodszych, mogą spróbować swoich sił w rywalizacji. Jedna rozgrywka w przypadku gier familijnych trwa zwykle ok. godziny, a daje znacznie więcej satysfakcji niż obejrzenie filmu, czy też posiedzenie przy kawie i ciastkach. Gry rodzinne stają się naturalnym elementem łączącym ludzi w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach. Gdy nie wiecie, jaki temat rozmowy rozpocząć, nie możecie się zdecydować kto dziś zmienia kanały w TV albo brak wam pomysłu na wypełnienie wieczoru, sięgnijcie po rodzinną grę planszową!

... DLA DOROSŁYCH?
Młodzież i dorośli coraz częściej sięgają po gry planszowe, które mają podobne założenia, jak ich ulubione gry komputerowe: są strategiami z mnóstwem elementów, przygodami z zupełnie innym zakończeniem w każdej rozgrywce, symulacjami ekonomicznymi w których bardzo dużo zależy od umiejętności zarządzania posiadanymi zasobami, czy też grami imprezowymi mającymi na celu
łatwą integrację większej grupy ludzi. Wiele grup znajomych nie planuje już swoich wspólnych wieczorów inaczej, niż przy grze planszowej.