Zapraszamy na niezwykły koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego -  największej instytucji artystycznej w Wojsku Polskim 25 listopada br. o godz. 18:00 w Hali Sportowej przy  ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Po bezpłatne wejściówki zapraszamy do Starego Kina, ul. Mickiewicza 4. Prosimy się spieszyć, liczba wejściówek jest ograniczona!

 

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego - głównym celem Zespołu jest kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo.

Swoją działalnością Zespół od ponad kilkudziesięciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami.

Różnorodność tematyczna i bogactwo repertuaru, jakim dysponuje RZAWP, pozwalają na elastyczność form i konstruowanie programów bądź koncertów zarówno na uroczystości związane z historycznymi i patriotycznymi rocznicami i obchodami, jak i wielkich widowisk scenicznych. Ponad dwustuosobowy Zespół (śpiewacy, piosenkarze, artyści chóru, tancerze, muzycy oraz oddani pracownicy administracyjno-techniczni) śmiało sięga też po muzykę operową, operetkową i musicalową oraz realizacje na styku teatru muzycznego i kabaretu.

W salach koncertowych i w plenerze, w kraju i poza jego granicami, RZAWP – utytułowany i… co tu kryć, zasłużony – ustawia poprzeczkę wysoko i równie wysoko wznosi proporzec artystycznego poziomu.

Prezentowane przez Zespół koncerty, widowiska, przeróżne mniejsze formy estradowe mogą służyć za wzór doskonałej adaptacji polskiego repertuaru patriotycznego do wymagań i estetyki współczesnego odbiorcy, z którym – a świadczą o tym reakcje publiczności! – udaje się nawiązać każdorazowo żywy, emocjonalny kontakt