22 kwietnia (niedziela), o godz. 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej (ulica Broniewskiego 3) odbędzie się Koncert Charytatywny „Gramy dla Bartusia”. Wystąpi Krzysztof Książek, jeden z wybitniejszych pianistów młodego pokolenia, a także uczniowie kalwaryjskiej Szkoły Muzycznej I stopnia. Wstęp wolny!

W związku z ustanowionym przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej rokiem 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej, wielkiej bohaterki zajmującej się działalnością społeczną, podejmującą działania na rzecz ratowania i pomocy drugiemu człowiekowi, Szkoła Muzyczna I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej i Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej organizują koncert charytatywny.  Wystąpi Krzysztof Książek, półfinalisty XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie i laureata dwóch pozaregulaminowych nagród. Podczas koncertu wystąpią również najzdolniejsi wyróżniający się uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie koncertu znajdą się utwory fortepianowe wybitnych polskich patriotów i kompozytorów takich jak Fryderyk Chopin, Ignacy Padarewski, Karol Szymanowski.

Koncert będzie miał celu pomoc niepełnosprawnemu Bartusiowi i jego rodzinie. Pomoc będzie przeznaczona na sfinansowanie pobytu Bartusia w Domu Wczasowo-Rehabilitacyjnym Caritas im. św. Brata Alberta w Zembrzycach.

/Informacja ze strony internetowej Urzędu Miasta Kalwaria Zebrzydowska/