Zapraszamy na otwarcie wystawy prac Ewy Dzidek zatytułowanej "Tajemnica Starego Młyna". Wernisaż odbędzie się  7 września (piątek) o godz. 17:00 w Sali im. Wojciecha Weissa w Starym Kinie.

 

Na wystawie aprezentowany zostanie cykl obrazów przedstawiających tytułowy młyn Tadeusza Sopickiego, który znajduje się w Rudzach, koło Zatora. Młyn to warsztat połączony z domem, czyli całe życie jego domowników było pracą albo też ich praca była życiem. Ponadto zaprezentowane zostaną pozostałe prace artystki, ukazujące cykl edukacji artystycznej, szlifowania talentu i poszukiwania tematów prac w życiu codziennym.

 

EWA DZIDEK (ur. 1998)

Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Krakowie, obroniła dyplom z projektowania i malarstwa na ocenę celującą, co pomogło jej w zakwalifikowaniu się do wystawy wyróżnionych absolwentów szkoły w Pałacu Sztuki w Krakowie. Została wyróżniona w Ogólnopolskim Biennale „Pejzaż ludzki” w kategorii Propublico bono, opisując działalność harcerską, jako drużynowa i uczennica liceum plastycznego. Dostała się na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, na wydział malarstwa. Jak sama podkreśla, jej przygoda ze sztuką zaczyna się dopiero teraz.