Zapraszamy na koncert Kapeli Hanki Wójciak, który odbędzie się 10 listopada (sobota), o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej (ul. Broniewskiego 3). Koncert odbywa się z okazji jubileuszu stulecia nadania praw wyborczych kobietom w Polsce, a także setnej rocznicy odzyskania niepodległości. BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU W STARYM KINIE!

Bezpłatne wejściówki na koncert będą dostępne do odbioru w Starym Kinie (Mickiewicza 4). Uwaga 1 osoba może zabrać max. 2 wejściówki. Ilość miejsc ograniczona. W razie niewykorzystania zaproszenia, prosimy bilet zwrócić do Organizatora przez wydarzeniem (możliwe jak najwcześniej).

Kapela Hanki Wójciak to zespół powstały w Krakowie, grający muzykę z pogranicza world music i folku. W muzyce zespołu słychać echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem. Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy, słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości i ludowości.

Liderką i założycielką formacji jest Hanka Wójciak, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka, laureatka między innymi: Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód, Rock&Chanson Festival. Jej głos można usłyszeć na płytach Jarka Śmietany, Anny Treter, Naked Mind. W Radiu Kraków prowadzi audycję „Wieczór Panieński”, poświęconą piosence literackiej, a w TVP Kraków – odcinki specjalne programu „Pod Tatrami”, poświęcone wydarzeniom kulturalnym w Zakopanem. Z Kapelą Hanki Wójciak wydała dwie autorskie płyty: Znachorka (2014) i Zasłona(2017). Nagrała wokale do spektaklu Romeo i Julia (Teatr STU w Krakowie) oraz Bracia Karamazow (Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi). Użyczyła głosu Pannie Młodej w słuchowisku Wesele w reżyserii Andrzeja Seweryna, Babiej Górze w spektaklu Nieudany Krewniak w reżyserii Majki Kubackiej. Hanka Wójciak jest współzałożycielką zespołu S.H.A., w którym śpiewa razem z Sussanną Jarą w kilku słowiańskich językach i gwarach.

- Piosenki Hanki Wójciak to niemalże doskonałe połączenie trzech warstw, które jakże rzadko dziś idą w parze. Ciekawa barwa głosu, ogromna liryczność interpretacji, muzykalność aranżacji, a nade wszystko – niepospolita poetyckość tekstów. - mówi Witold Bereś z Polska Ma Sens.

- Trzy lata po świetnej „Znachorce” Hanka Wójciak wraca z płytą lepszą, trudniejszą, wysmakowaną muzycznie, pełną zaskoczeń – w tekstach i aranżacjach. I jeszcze myślę, że to niezwykle szczera i w swej szczerości bardzo odważna płyta. Zostawia słuchacza z głową pełną pytań. O siebie. Prorokuję długi (kilkudziesięcioletni) termin „przydatności do spożycia” - recenzuje dziennikarka Teresa Drozda ze Strefy Piosenki i RDC.

 

 

 

 

Zadanie współfinansowane przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej realizuje projekt „Historia jest kobietą”.