Skaldowie w Kalwarii

zzz

15.03.2016

23 kwietnia w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej wystąpi zespół Skaldowie. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4.

 

Skaldowie zadebiutowali 50 lat temu i w niemal niezmienionym składzie grają do dzisiaj. Na swoje koncerty przyciągają publiczność w każdym wieku. Siłą Skaldów od początku były piosenki, które okazały się być ponadczasowe. Ich aktualność dostrzegają nie tylko ludzie z branży muzycznej, ale przede wszystkim słuchacze.

Grupę latem 1965 roku w Krakowie założyli bracia Andrzej i Jacek Zielińscy, bracia Zygmunt i Janusz Kaczmarscy oraz Feliks Naglicki i Jerzy Tarsiński. Nazwa zespołu – Skaldowie – wywodzi się od postaci nadwornych poetów w historycznej kulturze skandynawskiej, którzy kiedyś wędrowali po Europie i śpiewali pieśni o miłości. Największe przeboje Skaldów to: „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Cała jesteś w skowronkach”, „Prześliczna wiolonczelistka” i „Nie widzę ciebie w swych marzeniach”.

W 2006 r. roku członkowie zespołu zostali odznaczeni medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawanym wybitnym osobowościom związanym ze światem sztuki i kultury przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Ostatnim wydawnictwem zespołu jest płyta „Oddychać i kochać” z października 2010. Obecny skład zespołu to, poza Jackiem i Andrzejem Zielińskimi, basista Konrad Ratyński, perkusista Rafał Tarcholik, gitarzysta Jerzy Tarsiński i grający na instrumentach klawiszowych Grzegorz Górkiewicz.

 

skaldowieJPG

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.