Czasowe

 

1 lutego 2014 r. o godz. 16.00 zapraszamy do „Starego Kina” przy ul. Mickiewicza 4 na wernisaż wystawy zatytułowanej „Spotkanie z Aniołami w malarstwie i słowie Jerzego Koleckiego”.

 

Jerzy Kolecki jest uznanym artystą malarzem po krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Urodził się w 1925 roku w Wróblowicach. W okresie okupacji był żołnierzem AK, łącznikiem, o ps.”Liść” (1942-45). Studia na wydziale malarstwa ukończył w 1952 roku. Był współtwórcą Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce, w latach 1953-1978 był jego dyrektorem i kierownikiem artystycznym. Łącznie dla spektakli wystawionych w rabczańskim teatrze opracował 35 scenografii.

 

Jako artysta malarz brał udział w ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach malarstwa, grafiki i scenografii. Jest autorem herbu Rabki i znaku Teatru „Rabcio”.

Jerzy Kolecki jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Za swoją działalność artystyczną i społeczną wyróżniony został m.in. Honorowym tytułem Kawalera Orderu Uśmiechu, medalem Za Zasługi dla Ziemi Krakowskiej, czy Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W dowód uznania społeczeństwo miasta przyznało mu zaszczytny tytuł „ Honorowy Obywatel Rabki”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprzednie wystawy:

Wystawa „Pejzaże” Artura Trojanowskiego

Wystawa „Kalwaria Anielska”

Wystawa „Być” Krzysztofa Nowaka

Wystawa malarstwa i rzeźby prof. Bronisława Chromego

Wystawa malarstwa Kingi Chromy ” Pożegnanie lata”

Wystawa „Piękno pejzażu i krajobrazu” Ryszarda Kościelnego

Wystawa „Co nowego”

Wystawa „Aneri i Wojciech Weiss- ambasadorzy ziemi kalwaryjskiej”

 

 

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.