10 lat działalności KGW „Swojskie Klimaty” w Barwałdzie Średnim

Uroczystą Mszą św. w kościele pw. św. Erazma w Barwałdzie Dolnym rozpoczęły się obchody dziesieciolecia Koła Gospodyń Wiejskich „Swojskie Klimaty” w Barwałdzie Średnim.

Mszę, koncelebrowaną przez księdza Wiesława Widucha – proboszcza parafii w Barwałdzie Dolnym, księdza Tadeusza Porzyckiego i księdza Eugeniusza Dziedzica, uświetnił śpiew Chóru Męskiego ze Stronia. Druga cześć uroczystości odbyła się w świetlicy wiejskiej w Barwałdzie Średnim.

Warto odnotować, że Koło Gospodyń Wiejskich „Swojskie Klimaty” z Barwałdu Średniego powstało z inicjatywy sołtysa Pawła Odrobiny. Działa od 2012 roku, obecnie zrzesza 22 osoby.

W okresie minionych dziesięciu lat KGW wielokrotnie reprezentowało Gminę Kalwaria Zebrzydowska podczas uroczystości i imprez gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Ponad to KGW brało udział w uroczystościach religijnych, udzielało się w działalności charytatywnej i kulturowej współpracując z lokalnymi stowarzyszeniami i fundacjami.

Realizowało różnego typu granty, dzięki którym można było zorganizować warsztaty kulinarne i artystyczne, zarówno dla członków koła, jak i dla lokalnej społeczności. W ubiegłym roku Panie wzięły udział w I edycji Festiwalu Polska Od Kuchni, dochodząc do finału, który odbył się w Warszawie. W tym roku ponownie zakwalifikowały się do udziału w II edycji Festiwalu Polska Od Kuchni i dotarły już do etapu wojewódzkiego w czterech konkurencjach.

Gratulacje Paniom, wraz z okolicznościowymi dyplomami i prezentami na ręce Prezes Koła Agaty Leja, złożyli Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty oraz Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Turystyki Andrzej Burdek. Prezes Fundacji Dziedzictwo Halina Cimer przesłała list gratulacyjny dla Koła. Ponad to wśród zaproszonych i przybyłych gości byli: Radny Rady Miejskiej Wiesław Łuczak, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 7 w Barwałdzie Średnim Bernadeta Kalęba-Żołnierek, Sołtys Paweł Odrobina, przedstawiciele Rady Sołeckiej oraz przyjaciele i sympatycy.

Nie mogło zabraknąć podziękowań, jakie złożyła Pani Prezes wszystkim wspierającym przez ten czas działalność Koło Gospodyń, wśród których należy wymienić między innymi: Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Radę Sołecką Barwałdu Średniego, Kółko Rolnicze w Barwałdzie Średnim, Stanisława Szpaka oraz darczyńców którzy pragnęli zachować anonimowość.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Famielec

KGW „Swoijskie Klimaty” działa pod kuratelą Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Osobom zaangażowanym w działalnosć Koła składamy gratulacje za wytrwałość i energię, a także życzymy kolejnych lat świetnej aktywności!

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content