Archiwalne materiały – reportaż o Kalwarii i Lanckoronie

Cykl audycji telewizyjnych, które przypominają twórczość Macieja Szumowskiego – dziennikarza, publicysty, opozycjonisty, ojca reżyserki Małgorzaty Szumowskiej i jego cyklu filmów dokumentalnych „Polska zza siódmej miedzy”, które powstały w latach 1969-1971. Dzięki chwilowemu zawirowaniu władzy ludowej, Maciejowi Szumowskiemu udało się wtedy, jak nikomu innemu, pokazać prawdziwy obraz ówczesnej Polski, mocno odbiegający od jej propagandowego oblicza. W tamtych latach było to wyjątkowe. W tym odcinku cyklu prezentowany jest reportaż o Lanckoronie. Malownicze okolice i przepiękne, zabytkowe budynki. Próby rozwoju regionu poprzez przekształcenia systemu rolnictwa oraz nakłonienie młodzieży do zaangażowanie się w sprawy regionu.
 
Materiały są udostępnione w ramach projektu „Digitalizacja Regionalnego Dziedzictwa Telewizyjnego i Filmowego z Archiwum TVP S.A.”, który prowadzimy. Są to archiwalne materiały z ośrodków Telewizji Polskiej z lat 70. i 80. dostępne za darmo online.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.