Archiwalne materiały – reportaż o Kalwarii i Lanckoronie

Zapraszamy do obejrzenia archiwalnych materiałów z Kalwarii i Lanckorony. To wyjątkowa podróż w przeszłość!
Cykl audycji telewizyjnych, które przypominają twórczość Macieja Szumowskiego – dziennikarza, publicysty, opozycjonisty, ojca reżyserki Małgorzaty Szumowskiej i jego cyklu filmów dokumentalnych „Polska zza siódmej miedzy”, które powstały w latach 1969-1971. Dzięki chwilowemu zawirowaniu władzy ludowej, Maciejowi Szumowskiemu udało się wtedy, jak nikomu innemu, pokazać prawdziwy obraz ówczesnej Polski, mocno odbiegający od jej propagandowego oblicza. W tamtych latach było to wyjątkowe. W tym odcinku cyklu prezentowany jest reportaż o Lanckoronie. Malownicze okolice i przepiękne, zabytkowe budynki. Próby rozwoju regionu poprzez przekształcenia systemu rolnictwa oraz nakłonienie młodzieży do zaangażowanie się w sprawy regionu.
 
Materiały są udostępnione w ramach projektu „Digitalizacja Regionalnego Dziedzictwa Telewizyjnego i Filmowego z Archiwum TVP S.A.”, który prowadzimy. Są to archiwalne materiały z ośrodków Telewizji Polskiej z lat 70. i 80. dostępne za darmo online.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content