Bransoletki z ametystem na Dzień Kobiet

5 marca 2024 r. Stare Kino ponownie stało się miejscem Twórczego Spotkania przy Herbacie. Tym razem uczestniczki świętowały nadchodzący Dzień Kobiet, tworząc wyjątkowe bransoletki makramowe z ametystem.

Warto wspomnieć, że skład tego niezwykłego wydarzenia był w 100% kobiecy. Poprowadzenie spotkania powierzono Annie Karelus, projektantce biżuterii z kamieniami naturalnymi, znanej z marki StoneLove. Anna, będąc także koordynatorką grupy artystycznej Twórczy Ferment działającej przy Centrum Kultury, wniosła do tego spotkania swoją wyjątkową energię i pasję.

Ametyst, wyjątkowy bohater spotkania, to minerał z grupy kwarców. Charakteryzuje się częstym smugowaniem, gdzie warstwy kryształu o różnym natężeniu barwy tworzą efektowną grę kolorów, zachwycając zarówno jubilerów, jak i miłośników pięknej biżuterii. Ametyst posiada także zdolność pobierania energii z otoczenia, zarówno pozytywnej, jak i negatywnej. Największą zaletą ametystów jest ich wyjątkowy kolor, który mieni się od intensywnego fioletu po delikatną, wrzosową barwę. To właśnie ta różnorodność kolorów sprawia, że kamień ten jest tak ceniony w jubilerstwie. Jednak to nie wszystko – ametyst znany jest również jako „kamień harmonii i relaksu”, co dodaje mu dodatkowej wartości w oczach miłośników klejnotów.

Na spotkaniu nie zabrakło również słodkiego akcentu w postaci pysznych wypieków przygotowanych przez członkinie Twórczego Fermentu, aromatycznej kawy i herbaty, tworząc niepowtarzalną atmosferę przyjaznego spotkania.

Sala Starego Kina wypełniła się po brzegi, co świadczyło o popularności tego typu wydarzeń wśród mieszkańców. Mimo że prowadząca czasami musiała z trudem przebić się przez gwar uczestniczek, to ostatecznie wszyscy zgromadzeni wyrazili swoje uznanie brawami dla pomysłodawczyni tematu spotkania.

Twórcze Spotkania przy Herbacie to cykl spotkań zainicjowany przez grupę artystyczną Twórczy Ferment, które odbywają się w Starym Kinie, raz w miesiącu. Co miesiąc spotkania gromadzą grupę 20-30 osób dorosłych zainteresowanych rękodziełem.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 18 kwietnia (czwartek) o 18:00 w Starym Kinie. Tym razem poprowadzi je Monika Nogieć, która zaprezentuje uczestnikom sztukę tworzenia musujących, pachnących kulek do kąpieli oraz mydełek glicerynowych. Zapraszamy serdecznie!

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@example.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@example.com
ph: +1.321.989.645