Cały świat w jednym miejscu

Przemierzyliśmy wszystkie kontynenty, odwiedzając typowe dla rdzennych mieszkańców, miejsca zamieszkania. Rozpoczęliśmy od igloo, które było domem dla Inuitów, ludności zamieszkującej Grenlandię, Kanadę, Alaskę i Syberię. Kolejnym domostwem, które mogliśmy zobaczyć, była górska kamienna chata, charakterystyczna dla mieszkańców Ameryki Południowej, żyjących w wysokich górach. Wewnątrz podziwialiśmy stroje ludowe i instrumenty mieszkańców Peru.

Następnie zwiedziliśmy wnętrze jurty, którą zamieszkuje koczownicza ludność Azji – Mongołowie. Dowiedzieliśmy się, że rozłożenie ogromnego namiotu zajmuje jego mieszkańcom tylko trzy godziny. Po przejściu przez wiszący most dotarliśmy do typowego dla mieszkańców Australii i Oceanii domu na platformie, która ma zapobiegać przed podmyciem chatki i chronić przez dzikimi zwierzętami. W środku oglądaliśmy słomiane spódniczki, noszone przez ludność tubylczą tamtych terenów. Na samym końcu trafiliśmy do wioski afrykańskiej, z okrągłymi glinianymi domkami, pokrytymi słomą. W jednym z nich była urządzona kaplica, odbiegająca wyglądem od znanych nam świątyń.

Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty dotyczące Indian – mieszkańców Ameryki Północnej. Podczas zajęć dzieci zobaczyły elementy strojów Indian, poznały zwyczaje rdzennych mieszkańców kontynentu i sprawdziły swoją sprawność w konkurencjach sportowych. W wycieczce udział wzięło 18 dzieci.

FOTORELACJA

sk

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@example.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@example.com
ph: +1.321.989.645