Cały świat w jednym miejscu

Przemierzyliśmy wszystkie kontynenty, odwiedzając typowe dla rdzennych mieszkańców, miejsca zamieszkania. Rozpoczęliśmy od igloo, które było domem dla Inuitów, ludności zamieszkującej Grenlandię, Kanadę, Alaskę i Syberię. Kolejnym domostwem, które mogliśmy zobaczyć, była górska kamienna chata, charakterystyczna dla mieszkańców Ameryki Południowej, żyjących w wysokich górach. Wewnątrz podziwialiśmy stroje ludowe i instrumenty mieszkańców Peru.

Następnie zwiedziliśmy wnętrze jurty, którą zamieszkuje koczownicza ludność Azji – Mongołowie. Dowiedzieliśmy się, że rozłożenie ogromnego namiotu zajmuje jego mieszkańcom tylko trzy godziny. Po przejściu przez wiszący most dotarliśmy do typowego dla mieszkańców Australii i Oceanii domu na platformie, która ma zapobiegać przed podmyciem chatki i chronić przez dzikimi zwierzętami. W środku oglądaliśmy słomiane spódniczki, noszone przez ludność tubylczą tamtych terenów. Na samym końcu trafiliśmy do wioski afrykańskiej, z okrągłymi glinianymi domkami, pokrytymi słomą. W jednym z nich była urządzona kaplica, odbiegająca wyglądem od znanych nam świątyń.

Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty dotyczące Indian – mieszkańców Ameryki Północnej. Podczas zajęć dzieci zobaczyły elementy strojów Indian, poznały zwyczaje rdzennych mieszkańców kontynentu i sprawdziły swoją sprawność w konkurencjach sportowych. W wycieczce udział wzięło 18 dzieci.

FOTORELACJA

sk

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.