Charytatywna Majówka z Baciarami

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla dzieci. W ciągu całego wydarzenia będzie trwała zbiórka datków na rzecz potrzebujących dzieci z Kalwarii i okolicy.

Głównym organizatorem majówki jest Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.  

– Będzie to wydarzenie jakiego w Kalwarii Zebrzydowskiej jeszcze nie było, najwięcej atrakcji będzie czekało na najmłodszych, będą dmuchańce, animacje, bumper Ball, malowanie twarzy, warkoczyki,  wesołe miasteczko – to wszystko bezpłatnie.  Dla starszych przygotowaliśmy grill, ciepłe dania a dla wszystkich loterie fantowa i oczywiście licytacje – mówi prezes Stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II Tomasz Baluś  i dodaje – Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyła dobra muzyka, a gwiazdą dnia będą Baciary, które wystąpią o godz. 16:00. Zapraszamy  całe rodziny!

Zbiórka datków obywać się będzie na rzecz dzieci i młodych, którzy potrzebują kosztownych operacji i rehabilitacji. Zostaną przygotowane cegiełki wsparcia w kwocie 20 zł,  wstęp na to wydarzenie dla dzieci jest bezpłatny, dodatkowo dzieci będą mogły skorzystać z wielu atrakcji. Spotkanie będzie miało również wymiar edukacyjny i wychowawczy.

Bez wątpienia największą atrakcją będzie stanowił występ zespołu „Baciary”, o ich obecność zadbano już blisko rok wcześniej. Zespół ten ma duże grono fanów i zapewne ich koncert przyciągnie na stadion Kalwarianki wielu mieszkańców.

Równie ciekawie prezentuje się dalszy program na dzień 27 maja, start imprezy zaplanowano na godz. 14:00, wtedy też zostanie otarte wesołe miasteczko z wieloma atrakcjami dla dzieci. Jako pierwszy na scenie zaprezentuje się zespół „Promyki Krakowa”, którego członkowie grają i śpiewają  muzykę ludową, popularne pieśni, utwory okolicznościowe i kościelne. Propagują polską muzykę, występując w tradycyjnych krakowskich strojach.

Wśród występujących na scenie nie może zabraknąć młodej i zdolnej wokalistki z naszej gminy. O godz. 15:00 wystąpi Gabi Katzer z zespołem.

W tym dniu także kibice piłkarscy powinni tłumnie przybyć na stadion, bowiem Kalwarianka notuje ostatnio doskonała passę. W tym dniu o godz. 18:00 odbędzie się mecz IV ligi  MKS Kalwarianka – Wierchy Rabka.

Po emocjach sportowych na scenie zagości Lidia Jazgar z zespołem Galicja. Koncert niejako jest odpowiedzią na ostatni doskonały i poruszający występ Lidii Jazgar, jaki miał miejsce w październiku 2022 r.  Pieśni nawiązywać będą do patrona Stowarzyszenia Św. Jana Pawła II, pochodzą z albumu „Ale nam się wydarzyło”

Zamknięciem dnia będzie wstęp duetu „Jacek i Placek” czyli Jacek Dewódzki – były gitarzysta zespoły „Dżem” i Paweł Nawrocki wokalista zespołu „Alergen”. Panowie mocnym  rockowym akcentem zakończą pełen wrzeń dzień. Ich występ jest możliwy dzięki wsparciu firmy „Domeno”.

Zapraszamy na Majówkę w sobotę 27 maja 2023 r. na stadionie MKS Kalwarianka!

Program:

14:30 – Promyki Krakowa
15:00 – Gabi Katzer z zespołem
16:00 – Baciary
18:00 – Mecz MKS Kalwarianka – Wierchy Rabka
20:00 – Lidia Jazgar z zespołem
21:00 – Jacek i Placek  

Atrakcje dla dzieci:
– dmuchańce,
– animacje, bumper ball
– wesołe miasteczko,
– loteria fantowa

Ponadto: Grill bar – ciepłe dania, kiełbaski, dziczyzna

Współorganizatorzy wydarzenia:  Gmina Kalwaria Zebrzydowska oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Partnerzy: Gmina Stryszów i Gmina Sułkowice.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.