Doroczny Przegląd Twórczości Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej

Zapraszamy na Doroczny Przegląd Twórczości artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Plastyków Ziemi Krakowskiej. Wernisaż odbędzie się 1 października (piątek) o godz. 17:00 w Starym Kinie.
Kilkunastu malarzy zaprezentuje prace skupione wokół tematu martwej natury.

Wystawa będzie prezentowana do końca listopada w siedzibie CKSiT przy ul. Mickiewicza 4 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zapraszamy serdecznie w imieniu twórców!

Plakat Doroczny Przegląd Twórczości

Prezentowana wystawa pt. „Tajemnice martwej natury” jest jedną z cyklu wystaw jubileuszowych Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej, które w tym roku obchodzi 40-lecia swego istnienia.
Bogactwo symboliki i ukrytych znaczeń martwych natur mistrzów, które zdobią galerie obrazów na całym świecie jest często przedmiotem żmudnych badań. Dla wielu martwa natura jest jednak przede wszystkim szkolną wprawką malarską. Czasem mamy ochotę sprawdzić swoje możliwości warsztatowe w zderzeniu z konkretnymi przedmiotami. Znaleźć ich wzajemne relacje kolorystyczne, zależności między światłem i cieniem… Czasem takie prace prowadzą do ciekawych efektów artystycznych. Wystawa „Tajemnice martwej natury’ to nie tylko próba pokazania naszych zmagań z tajemnicami malarskiego warsztatu, ale także zaproszenie do zabawy w szukanie zaskakujących skojarzeń w niebanalnych zestawieniach nie zawsze „martwej” natury przedmiotów.

Więcej o działalności Stowarzyszenia można dowiedzieć się na stronie internetowej: www.spnzk.blogspot.com

M B-G

Autorzy prac:

Maria Baster – Grząślewicz
Krystyna Kasperkiewicz
Ewa Kapturska
Jadwiga Poradowska-Musiał
Danuta Siedlecka-Sułek
Krystyna Siedlecka-Szwarnóg
Bożenna Sikora
Ilona Słuszkiewicz-Pilniakowska
Grażyna Sobierajska
Maria Sularz
Małgorzata Zawadzka

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.