- +48 33 873 37 71
- biuro@ckstkalwaria.com
- Wiadomości Kalwaryjskie
- RODO
Dostępność architektoniczna
Do Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej prowadzą dwa wejścia: wejście główne oraz wejście boczne. Znajdują się one na ul. Adama Mickiewicza.
Przed wejściem głównym znajduje się stopień o wysokości 12 cm. Drzwi są jednoskrzydłowe o szerokości 105 cm i otwierają się do wewnątrz manualnie. Następne drzwi są identyczne jak wejściowe i znajdują się zaraz za nimi. Aby dostać się na recepcję Centrum trzeba pokonać cztery stopnie o wysokości 15 cm każdy. Na tym poziomie znajduje się również sala do której prowadzą drzwi szklane o szerokości 175 cm.
Jeśli chcą państwo dostać się bezpośrednio na górę proponujemy boczne wejście, które znajduje się 20 metrów w prawą stronę od wejścia głównego. Aby dostać się do pierwszej bramy, która ma szerokość 132 cm należy przejść przez przedsionek o szerokości 164 cm. Następnie znajduję się mała bramka, która ma 157 cm, a naprzeciwko niej znajdują się drzwi do budynku o szerokości 105 cm. Na wprost znajdują się drzwi o szerokości 100 cm, które prowadzą bezpośrednio na małą salę. Od drzwi bocznych, po prawej stronie znajduję się winda do której prowadzi przedsionek o szerokości 135 cm. Natomiast samo wejście do windy ma szerokość 92 cm.
Dostępność parkingu
Ze względu na lokalizację siedziby Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej (ścisłe centrum), Centrum nie posiada swojego parkingu. W odległości ok. 50 metrów od drzwi wejściowych do budynku, na parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska znajduje się miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.
Dostępność toalety
Toalety dla interesantów znajdują się na każdym poziomie. Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze. Drzwi mają szerokość 104 cm.
Sala Widowiskowa CKSiT
Do sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej prowadzi jedno wejście. Drzwi są jednoskrzydłowe o szerokości 91,5 cm. Następne drzwi są identyczne jak wejściowe i znajdują się zaraz za nimi. Za drzwiami po lewej stronie znajduje się szatnia, oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Drzwi do toalety maja 91 cm szerokości. Idąc dalej korytarzem po lewej stronie znajdują się drzwi do sali widowiskowej o szerokości 101 cm. Na przeciwko nich są dwa wyjścia ewakuacyjne o szerokości 100 cm. Po wejściu na sale widowiskowa po prawej stronie zobaczymy scenę, a po lewej znajdują się krzesła w ustawieniu teatralnym. Po dwóch stronach jest 10 stopni o wysokości 18 cm.
Hotel Kalwarianka
Do hotelu Kalwarianka prowadzi jedno wejście. Przed wejściem znajduje się 5 stopni o wysokości 15 cm. Drzwi są jednoskrzydłowe o szerokości 105 cm i otwierają się do wewnątrz manualnie. Następne drzwi są identyczne jak wejściowe i znajdują się zaraz za nimi.
Po wejściu do obiektu, po lewej stronie znajduje się recepcja. Z korytarzu o szerokości 205 cm prowadzą drzwi do pokoi o szerokości 83 cm oraz do toalety, która jest przystosowana do osób niepełnosprawnych. W hotelu znajduje się schodołaz, dzięki któremu osoby poruszające się na wózku mogą dostać się na kolejne piętro. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Obok hotelu znajduje się boisko pełnowymiarowe do gry w piłkę nożna, oraz korty tenisowe asfaltowe i boisko do siatkówki.
Również niedaleko hotelu znajduje się Moje Boisko Orlik, siłownia plenerowa, oraz boisko do gry w koszykówkę, które w okresie zimowym pełni funkcje lodowiska.
Na alei Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej, obok tzw. Sahary znajduje się boisko sportowe do gry w piłkę nożna.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest Anna Krupa, e-mail: anna.krupa@ckstkalwaria.com Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 33 873 37 71 .
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć do podmiotu skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury skargę można złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/pl
Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.