Ferie z Centrum Kultury – Podsumowanie

Tegoroczne ferie zimowe w kalwaryjskim Centrum Kultury upłynęły pod znakiem licznych wyjazdów oraz warsztatów dla dzieci. Rozpoczęliśmy zajęciami, na których wykonywane były karmniki dla ptaków, na kolejnych – mydełka, a w trakcie warsztatów tanecznych dzieci wykonywały różnego rodzaju układy taneczne.

We wtorek (18 stycznia) w sali widowiskowej odbyło się przedstawienie „Zielony Kopciuszek”, w tym dniu zorganizowana była także wycieczka do Parku Trampolin GoJump w Krakowie oraz do Muzeum Gier.

Środa upłynęła również w wyjazdowym klimacie, tym razem można było zrobić własnoręcznie obwarzanki w Muzeum Obwarzanka oraz cukierki w Fabryce Cukierków. To był smakowity wyjazd. W czwartek na warsztatach powstawały piękne prezenty dla Babci i Dziadka, można było również stworzyć cuda z odpadów w duchu zero waste. Kreatywnie można było wykorzystać czas przy tworzeniu dzieł z koralików prasowanych. W piątek znów ruszyliśmy do Krakowa, tym razem na naszej trasie znalazły się Muzeum Archeologiczne oraz Muzeum Witrażu. Jak w karnawale bywa, tak i u nas, odbył się bal karnawałowy. W niedzielę (23 stycznia) całymi rodzinami wyruszyliśmy do Teatru Banialuka w Bielsku-Białej na spektakl „Księżniczka na ziarnku grochu”.

Drugi tydzień rozpoczęliśmy wyjazdem do Parku Miniatur i Krainy Światła w Inwałdzie. We wtorek odbyliśmy wycieczkę do Jaskini Wierzchowskiej oraz Fabryki Bombek. Następnego dnia w sali widowiskowej odbyła się Bajkowa Środa, podczas seansów dzieci bawiły się razem z animowanymi idolami ze znanych bajek. A w Starym Kinie można było uczestniczyć w zajęciach „Tropikalna wyspa”, na których wykonywane były dekoracje na WOŚP. Zajęcia te powtórzone były również we czwartek. W tym dniu zaplanowana została także wycieczka do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manghha. Piątek rozpoczął się warsztatami ekologicznymi, na których można było zrobić koszyczki z papieru. W tym dniu odbyły się również warsztaty taneczne. Zapraszamy za rok!

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.