Podsumowanie ferii 2023

Tegoroczne ferie z CKSiT już za nami! Te dwa tygodnie były bardzo intensywne, pełne różnorodnych atrakcji dla dzieci i młodzieży. W naszej ofercie pojawiły się zarówno wyjazdy jak i warsztaty stacjonarne. Przez te dwa tygodnie dzieci mogły spędzić aktywnie czas w gronie rówieśników, zdobyć nowe umiejętności, a także odwiedzić wiele ciekawych miejsc.

Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki. W Krakowie złożyliśmy wizytę w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, w którym mogliśmy samodzielnie stworzyć mapę hipsometryczną oraz wykonywać nietypowe eksperymenty ze światłem i dźwiękiem. 

W Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas zwiedzania wystawy ,,Niesamowity świat zwierząt” mogliśmy podziwiać ogromną ilość wartościowych eksponatów oraz poznać niezwykle cenne informacje dotyczące ekosystemu.

Oczywiście w ferie nie mogło zabraknąć zimowego szaleństwa na sankach- Polana Pingwina na Czarnym Groniu okazała się świetnym miejscem do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. 

Wzięliśmy również udział w interaktywnej grze ruchowej, czyli laserowym paintballu w FunPark w Krakowie. Nasza rozgrywka była pełna pozytywnych emocji i sportowej rywalizacji.

Udało nam się odwiedzić Muzeum Świni w Wieprzu. To jedyne miejsce w Polsce, które gromadzi tak wiele przedmiotów (pochodzących z całego świata) z motywem tego różowego zwierzątka. Przy okazji zawitaliśmy do Wioski św. Mikołaja w Parku Miniatur w Inwałdzie, gdzie mogliśmy podziwiać świetlne instalacje, a także skorzystać z niektórych karuzel.

Jeden ze środowych wieczorów spędziliśmy w kinie na seansie bajkowym pt. ,,Kot w butach: ostatnie życzenie”.

Udało nam się również odwiedzić największy w małopolsce park trampolin Go Jump i Go Air- powietrzne miasto, gdzie czekały na nas dwie godziny szalonej, akrobatycznej zabawy. 

W sobotę 11 lutego gościliśmy Mobilne Planetarium Orbitek z którym wyruszyliśmy w pełną kosmicznych wrażeń podróż po Układzie Słonecznym. 

Na program ferii zimowych oprócz wycieczek, składały się również liczne atrakcyjne warsztaty i zajęcia stacjonarne. Na warsztatach ceramicznych, dzieci wraz ze swoimi rodzicami, mogły własnoręcznie stworzyć oryginalne, gliniane przedmioty. Odwiedziła nas również Krakowska Manufaktura Czekolady, która dostarczyła nam słodkich wrażeń. Podczas zajęć, uczestnicy zamienili się w małych cukierników i samodzielnie wykonywali pralinki. 

Na zajęciach z majsterkowania dzieci wykonywały obraz metodą string art, czyli przy użyciu nitek i gwoździ, a podczas warsztatów ilustratorskich mogli zagłębić się w techniki pracy artystycznej. Praca na warsztatach z decoupagu zaowocowała powstaniem wyjątkowych ramek, a na warsztatach plastycznych uczestnicy zdobili breloki do kluczy metodą kropkowania. Piękne, kolorowe krajobrazy zostały namalowane techniką mieszaną podczas zajęć artystycznych. 

Pod okiem twórczyni biżuterii uczestnicy wykonywali bransoletki. Młodsza grupa wykorzystywała koraliki akrylowe, a starsza- splot makramowy i kamienie naturalne.

Ostatniego dnia ferii, Sala Widowiskowa CKSiT wypełniła się po brzegi najmłodszymi dziećmi, które z zaciekawieniem oglądały przedstawienie ,,Wywrócona bajka o Kapturku” Teatru Kultureska z Krakowa. Spektakl oprócz zaskakującej, zabawnej fabuły, zawierał także ekologiczne przesłanie. Barwna scenografia i nieprzeciętne stroje, piosenki śpiewane przez  aktorów na żywo, a także wyjątkowe efekty specjalne, przeniosły widzów w zaczarowany świat baśni.

Każdy dzień był bogaty w różnorodne aktywności, a przez te dwa tygodnie odbyło się aż 7 wycieczek i 13 warsztatów! 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie. 

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Panu dr hab. inż. Augustynowi Ormantemu za udzielenie wsparcia finansowego.

Dziękujemy również Dyrektorowi Centrum Kultury Sportu i Turystyki Panu Andrzejowi Burdkowi i pracownikom tej jednostki, a także wszystkim instruktorom prowadzącym zajęcia: Panu Robertowi Frasikowi (Pracownia Ceramiczny Młynek w Radziszowie), Pani Anicie Pajor (To Jest w Dechę- handmade), Pani Patrycji Kani (Theoretycznie), Pani Annie Karelus (StoneLove), Pani Monice Nogieć oraz Pani Justynie Trzcińskiej.

Dziękujemy także rodzicom i opiekunom za dobrą współpracę.

Zapraszamy do udziału w programie wakacyjnym, a także innych działaniach organizowanych przez CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do zobaczenia!

 

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.