Kalwaria Zebrzydowska szykuje się na kolejną, edycję Festiwalu Ogórka Kalwaryjskiego, który odbędzie się w nadchodzący weekend, 26 i 27 sierpnia. To inicjatywa Stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II, którego celem jest pielęgnowanie lokalnych tradycji i wzbogacanie kulturalnego życia miasta. Po udanym debiucie zeszłorocznej edycji, festiwal powraca z jeszcze większym rozmachem i ciekawymi atrakcjami dla mieszkańców i turystów.

W dniach 26 i 27 sierpnia stadion MKS Kalwarianka zamieni się w arenę radosnej zabawy, smakowitej kulinarii i muzycznego uniesienia. Organizatorzy skrupulatnie przygotowali program, który ma zadowolić każdego uczestnika festiwalu.

Sobota, 26 sierpnia – Wieczór z Kordianem i Biesiadą Ogórkową

Rozpoczęcie festiwalu odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Kordian, który zaprezentuje góralskie i biesiadne melodie. To odpowiedź na liczne prośby uczestników pierwszej edycji, którzy zażądali kontynuacji tego artystycznego wątku. Po koncercie Kordiana, na scenę wkroczy DJ Robertus, zapewniając muzyczną oprawę dla uczestników, którzy zechcą kontynuować zabawę. Na scenie pojawi się również lokalna kapela „Pokusa”, co z pewnością dodatkowo podgrzeje festiwalową atmosferę. Nie zapomniano także o kulinarnej stronie wydarzenia – degustacja ogórków kalwaryjskich oraz wyśmienite potrawy z grilla zadowolą najwybredniejsze podniebienia.

Niedziela, 27 sierpnia – Święto Ogórka w Pełnej Odsłonie

Niedziela będzie poświęcona temu, co nieodłącznie kojarzy się z Kalwarią Zebrzydowską – ogórkowi. Od godziny 17:00 rozpocznie się degustacja ogórków w niemalże nieskończonych wariantach – smakosze będą mieli okazję spróbować tego warzywa na wiele różnych sposobów. Stoiska z ogórkowymi przysmakami będą zachęcać do eksperymentowania z kulinarnymi wyzwaniami.

Dla miłośników gotowania odbędą się pokazy kulinarne Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie szefowie kuchni zaprezentują, jak z ogórka można stworzyć wykwintne dania. Oczywiście, nie zapomniano także o atrakcjach dla najmłodszych uczestników festiwalu. Wszystko to dopełnić ma wyjątkowy występ Mezo, który o godzinie 20:00 zamknie tegoroczny festiwal swoją charakterystyczną muzyką.

Przydomek „Ogórcorz”, z którym kojarzy się Kalwaria Zebrzydowska, ma swoje korzenie w dawnych tradycjach tego miasta. Papież Jan Paweł II osobiście wspomniał o tym przydomku w 1999 roku podczas spotkania w Wadowicach, nawiązując do kulinarnych symboli okolic.

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, a wydarzenie wspiera Gmina Kalwaria Zebrzydowska. II Festiwal Ogórka Kalwaryjskiego zapowiada się jako wyjątkowe wydarzenie, które połączy lokalne tradycje, smakowite doznania i artystyczne emocje. Zapraszamy serdecznie do udziału!

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.