Fotografia

camera-1130731_1280

Opis zajęć: 

Nie przeczytamy za Ciebie instrukcji aparatu, ale pokażemy jak wykorzystać jego możliwości, aby świadomie robić zdjęcia. Poznasz aspekty techniczne, po to aby korzystać z nich w praktyce. Na zajęciach skupiamy się na kreatywnym działaniu. Szukamy inspiracji, pomysłów na zdjęcia i realizujemy je.

Na zajęciach fotograficznych dla początkujących poznasz techniczne podstawy fotografii, obsługę aparatu – obiektywy, ogniskowe, dowiesz się co to JPG czy RAW, przysłona, migawka. Poznasz zasady kompozycji, zobaczysz jak osiągnąć niesamowite efekty na zdjęciu wykorzystując dostępne przedmioty. 

Kalwaryjski Klub fotograficzny to marka, którą tworzą:

Edyta Filipek-Bajor fotografka z zamiłowania, mgr inż. towaroznawstwa, księgowa, od dwóch lat prowadzi zajęcia fotograficzne w Centrum Kultury w Kalwarii Z.   Przemierza okolice w poszukiwaniu pięknych kadrów lubi fotografię reportażową. Należy do Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości” im. Mieczysława. Wielomskiego oraz Ogólnopolskiej Twórczej Grupy Fotograficznej Art. Fokus 13. Społeczniczka,organizatorka spacerów fotograficznych i spotkań miłośników fotografii. Wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach. 

Marcin Kudela – pasjonat i miłośnik fotografii. Związany z fotograficznymi zajęciami przy Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej od 2016r. Początkowo jako ich uczestnik a oficjalnie od 2022 r. jako jeden z prowadzących. Jego głównym tematem zainteresowania w fotografii jest reportaż i dokument.

 

Witamy na stronie zajęć z fotografii

Nazwa zajęć: fotografia
Prowadzący: Edyta Filipek-Bajor, Marcin Kudela

Godziny:
17:00-18:00

Czas trwania: 55 min.
Częstotliwość: raz w miesiącu

Terminy:
11 października
8 listopada
13 grudnia
10 stycznia 2024
7 lutego
13 marca
10 kwietnia
8 maja
12 czerwca
20 czerwca – podsumowanie sezonu, otwarcie wystawy

Cena:
               1 wejście = 20 zł
Karnet:
              4 wejścia = 70 zł
              8 wejść = 120 zł

Aktualności z zajęć stałych

Uniwersytet Dziecięcy- Woda i objętość

Uniwersytet Dziecięcy- Woda i objętość

13 stycznia (sobota) serdecznie zapraszamy na kolejne już spotkanie w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Dziecięcego!

Twórcze Spotkanie przy Herbacie: Warsztaty świec sojowych z kwiatami w Starym Kinie

Twórcze Spotkanie przy Herbacie: Warsztaty świec sojowych z kwiatami w Starym Kinie

Zapraszamy wszystkich miłośników rękodzieła i kreatywności na kolejne, niezwykłe „Twórcze Spotkanie przy Herbacie”, które odbędzie się 16 stycznia 2024 r. o godzinie 18:00 w Starym Kinie.

Twórcze spotkanie przy herbacie: ozdoby choinkowe

Twórcze spotkanie przy herbacie: ozdoby choinkowe

12 grudnia br. (wtorek) serdecznie zapraszamy na kolejne Twórcze Spotkanie przy Herbacie, podczas którego wszyscy uczestnicy będą mieli okazję stworzyć piękne ozdoby choinkowe ze sznurków.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.