Fotografia

camera-1130731_1280

Opis zajęć: 

Nie przeczytamy za Ciebie instrukcji aparatu, ale pokażemy jak wykorzystać jego możliwości, aby świadomie robić zdjęcia. Poznasz aspekty techniczne, po to aby korzystać z nich w praktyce. Na zajęciach skupiamy się na kreatywnym działaniu. Szukamy inspiracji, pomysłów na zdjęcia i realizujemy je.

Na zajęciach fotograficznych dla początkujących poznasz techniczne podstawy fotografii, obsługę aparatu – obiektywy, ogniskowe, dowiesz się co to JPG czy RAW, przysłona, migawka. Poznasz zasady kompozycji, zobaczysz jak osiągnąć niesamowite efekty na zdjęciu wykorzystując dostępne przedmioty. 

Kalwaryjski Klub fotograficzny to marka, którą tworzą:

Edyta Filipek-Bajor fotografka z zamiłowania, mgr inż. towaroznawstwa, księgowa, od dwóch lat prowadzi zajęcia fotograficzne w Centrum Kultury w Kalwarii Z.   Przemierza okolice w poszukiwaniu pięknych kadrów lubi fotografię reportażową. Należy do Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości” im. Mieczysława. Wielomskiego oraz Ogólnopolskiej Twórczej Grupy Fotograficznej Art. Fokus 13. Społeczniczka,organizatorka spacerów fotograficznych i spotkań miłośników fotografii. Wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach. 

Marcin Kudela – pasjonat i miłośnik fotografii. Związany z fotograficznymi zajęciami przy Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej od 2016r. Początkowo jako ich uczestnik a oficjalnie od 2022 r. jako jeden z prowadzących. Jego głównym tematem zainteresowania w fotografii jest reportaż i dokument.

 

Witamy na stronie zajęć z fotografii

Nazwa zajęć: fotografia
Prowadzący: Edyta Filipek-Bajor, Marcin Kudela

Godziny:
17:00-18:00

Czas trwania: 55 min.
Częstotliwość: raz w miesiącu

Terminy:
11 października
8 listopada
13 grudnia
10 stycznia 2024
7 lutego
13 marca
10 kwietnia
8 maja
12 czerwca
20 czerwca – podsumowanie sezonu, otwarcie wystawy

Cena:
               1 wejście = 20 zł
Karnet:
              4 wejścia = 70 zł
              8 wejść = 120 zł

Aktualności z zajęć stałych

Wycieczka w ramach Uniwersytetu Dziecięcego

Wycieczka w ramach Uniwersytetu Dziecięcego

Zapraszamy do udziału w wycieczce w ramach Uniwersytetu Dziecięcego!

Uniwersytet Dziecięcy- Woda i objętość

Uniwersytet Dziecięcy- Woda i objętość

13 stycznia (sobota) serdecznie zapraszamy na kolejne już spotkanie w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Dziecięcego!

Twórcze Spotkanie przy Herbacie: Warsztaty świec sojowych z kwiatami w Starym Kinie

Twórcze Spotkanie przy Herbacie: Warsztaty świec sojowych z kwiatami w Starym Kinie

Zapraszamy wszystkich miłośników rękodzieła i kreatywności na kolejne, niezwykłe „Twórcze Spotkanie przy Herbacie”, które odbędzie się 16 stycznia 2024 r. o godzinie 18:00 w Starym Kinie.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.