Fotografie Brockiego w Starym Kinie

Fotografie Brockiego w Starym Kinie

Wydarzenie przyciągnęło sporą grupę odbiorców. Zdjęcia zawisły w sali Wojciecha Weissa w Starym Kinie, gdzie można je podziwiać do początku stycznia 2023 r.

W czasie otwarcia wystawy głos zabrało kilku zaproszonych gości. Wypowiadał się kustosz kalwaryjskiego Sanktuarium ojciec Gracjan Kubica, doceniając kunszt fotografii Artura Brockiego oraz opowiadając o swoim postrzeganiu kalwaryjskich dróżek. Następnie ojciec Tarsycjusz Bukowski opowiadał o współpracy z fotografem podczas projektu „Calvaria Mystica”. Kolejnym mówcą był doktor Marcin Kania, który zabrał głos w sprawie fotografii jako dziedziny sztuki i sposobu postrzegania świata. Na samym końcu wypowiadał się autor zdjęć, Artur Brocki.

Podczas wernisażu można było porozmawiać z fotografem, ale także kupić dwie fotografie tworzące wystawę. Cel był szczytny, bo pieniądze uzyskane z licytacji zdjęć zasiliły konta zbiórek charytatywnych Oliwiera z Wadowic i Zosi ze Skawinek, dzieci zmagających się z SMA.

8 grudnia br. odbył się drugi wernisaż, tym razem dedykowany podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zebrzydowicach, mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kalwarii Zebrzydowskiej. Kilkadziesiąt osób spotkało się z Arturem Brockim i dyskutowało na temat prezentowanej wystawy. Nie zabrakło wzruszeń, uścisków i uśmiechów będących wynikiem spotkania ze sztuką oraz spotkania z drugim człowiekiem.

Autorzy zdjęć: Edyta Filipek-Bajor, Tomasz Nocula

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.