Szczegóły wycieczki do Zabrza

Termin: 30 września 2023 r. (sobota)

Wyjazd: godz. 7.00 z parkingu przy MKS Kalwarianka, ul. Niemczynowskiego 3
Powrót: ok. 20.00 do Kalwarii Zebrzydowskiej
Program: podziemny spływ sztolnią w Kopalni Luiza (trasa dla osób powyżej 6 roku życia), Ogród Botaniczny, Stadion Górnika Zabrze (z zewnątrz lub zwiedzanie, jeśli będzie dostępne), objazd miasta z przewodnikiem, pobyt w Szybie Macieja
Koszt: 60 zł/os. (transport, ubezpieczenie, usługa przewodnika)

Zabrze jest miastem położonym w województwie śląskim, w południowej Polsce. Cechuje się bogatą historią przemysłową i kulturową. Miasto jest znane przede wszystkim z wydobycia węgla kamiennego, które było główną gałęzią gospodarki w przeszłości. Dziś Zabrze rozwija się również w innych sektorach, takich jak medycyna, nauka, sport i kultura.

Spływ sztolnią w Kopalni Luiza

Kopalnia Luiza to jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji Zabrza. Można tam przeżyć niezapomnianą przygodę, spływając podziemną sztolnią. To idealna propozycja dla osób, które chcą poczuć dreszczyk emocji i zobaczyć, jak wygląda praca w kopalni. Trasa spływu jest dostępna dla osób powyżej 6 roku życia, co oznacza, że jest to atrakcja dla całej rodziny. Podczas spływu można podziwiać podziemne komory i galerie, dowiadując się przy okazji interesujących faktów na temat historii górnictwa.

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny w Zabrzu to oaza zieleni i spokoju, która oferuje odwiedzającym piękne krajobrazy i unikalne rośliny. Można tam spacerować po kilku sekcjach tematycznych, takich jak ogród skalny, różanka, ogród japoński czy palmiarnia. Ogród Botaniczny to doskonałe miejsce na odpoczynek od miejskiego zgiełku i kontakt z naturą. Można tu podziwiać różnorodność roślin zarówno krajowych, jak i egzotycznych.

Stadion Górnika Zabrze

Stadion Górnika Zabrze to ikona sportu w Zabrzu. Jest to jedno z najważniejszych miejsc dla wszystkich miłośników piłki nożnej. Stadion może pomieścić tysiące widzów i był świadkiem wielu ważnych wydarzeń sportowych. Oferuje również zwiedzanie, które pozwala poznać kulisy stadionu i historię klubu. Zwiedzając stadion, można zobaczyć szatnie, trybuny, a nawet groby wybitnych piłkarzy Górnika Zabrze. Jest to z pewnością atrakcja warta uwagi dla fanów piłki nożnej i historii klubu.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.