II Festiwal Ogórka Kalwaryjskiego za nami

Za nami II Festiwal Ogórka Kalwaryjskiego, który odbył się w ubiegły weekend, 26-27 sierpnia 2023 r. Mieszkańcy i przybyli z okolicznych miejscowości spędzili niezapomniane chwile, pełne muzyki, smaków i zabawy.

Pogoda się zmieniała, ale radość pozostała niezmienna. Sobotnie niebo rozjaśnił występ lubianego Kordiana, który otworzył Festiwal w wielkim stylu, przyciągając tłumy swoją energią. Niedziela była pod znakiem ogórka w różnych odsłonach, a absolutnym hitem wieczoru okazał się koncert Mezo – wyjątkowe muzyczne doznania, które rozgrzały serca publiczności.

Drugi dzień festiwalu to uczta dla podniebienia – konkurs na najlepszą potrawę z ogórka przygotowaną przez Kółka Gospodyń Wiejskich rozgrzał atmosferę. Zwyciężczynie – KGW „Dąbrowianka” – podbiły serca smakoszy swoją potrawą „Ogórek z beczki przecierany do miseczki”.

Ogórcorze, czyli mieszkańcy Kalwarii i okolicy, stworzyli wyjątkową atmosferę, pomimo zmiennej aury, bawiąc się, tańcząc i konsumując pyszne ogórki. Wspaniałą zabawę zapewnił Kordian, który nie tylko rozproszył chmury, ale także porwał publiczność do wspólnego świętowania. 

Festiwal zakończył się mocą muzycznych dźwięków Mezo, który stworzył niesamowitą atmosferę podczas swojego koncertu. Nie zabrakło też lokalnego kolorytu dzięki występowi z Natalią Opyrchał. 

Tomasz Baluś, prezes Stowarzyszenia, podziękował zaangażowanym osobom i mieszkańcom za udział, podkreślając, że Festiwal Ogórka Kalwaryjskiego to nie tylko tradycja, ale też wspólne dziedzictwo. Wielkie podziękowania należą się głównemu organizatorowi – Stowarzyszeniu św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej oraz partnerów: Gminy Kalwaria Zebrzydowska, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Banku Spółdzielczego w Kalwarii Zebrzydowskiej i firmy Domeno. Wasze wsparcie uczyniło to wydarzenie niezapomnianym. 

Przydomek „Ogórcorz” wiąże się z lokalną historią – takie ogórki sprzedawano przed Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym. Tradycja ta była żywa podczas Festiwalu, gdzie setki kilogramów ogórków zasmakowały uczestnicy. 

Zdj. Stowarzyszenia Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwaria Zebrzydowska

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.