Inauguracja UTW: Gruzja w opowieściach Grzegorza Petryszaka

Inauguracja roku akademickiego 2023/24 Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku już niebawem! Zapraszamy Was na niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się 3 października 2023 roku o godzinie 17:00 w Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Nasz wyjątkowy gość na inauguracyjnym spotkaniu to podróżnik, autor książek i przewodników – Grzegorz Petryszak, który zabierze nas w fascynującą podróż do Gruzji!

Gruzja to kraj pełen tajemnic i kontrastów. Zajmuje 69 tysięcy km², co jest mniej więcej tyle co Irlandia. Geograficznie należy do Azji, politycznie do Europy. To górzysta kraina wciśnięta między Wielki a Mały Kaukaz. W prostej linii z Polski do Gruzji jest około 2000 km, czyli tyle co do Pirenejów.

Gruzini określają siebie jako Kartweli, a swój kraj jako Sakartwelo, czyli ziemię Kartlów, potomków mitycznego Kartlosa, potomka Noego. Współczesną nazwę swojego państwa chętnie kojarzą z ziemią oddaną w opiekę św. Jerzemu.

Podczas spotkania z Grzegorzem Petryszakiem dowiecie się więcej o fascynującej historii, kulturze i ludziach Gruzji. To także okazja, by poznać tę urokliwą krainę, którą warto odwiedzić i poznać jej dumnych i zapalczywych mieszkańców.

Dołączcie do naszej społeczności, a razem będziemy odkrywać tajemnice świata i czerpać inspirację z fascynujących podróży. Nie przegapcie inauguracji roku akademickiego UTW z Grzegorzem Petryszakiem!

Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na to wyjątkowe wydarzenie! 

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.