ISKRY NIEPODLEGŁEJ to niezwykły spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która podróżuje po całej Polsce. Dzięki nowoczesnym technologiom wizualnym prezentuje historię wybitnych Polek i Polaków, którzy swoimi osiągnięciami zmieniali świat. W dniach 4-6 kwietnia wystawa zawita na Rynek Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Co zobaczycie?
Wystawa przedstawia inspirujące postacie z różnych dziedzin – techniki, medycyny, nauki, kultury, eksploracji świata i kosmosu. Widzowie spotkają wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik, a całość historii poprowadzi interaktywny narrator poruszający się po specjalnym ekranie.
Doświadczenie wystawy wzbogacone jest o grafikę generowaną przez sztuczną inteligencję oraz aplikację z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.
Lokalizacja: Rynek Miasta, Kalwaria Zebrzydowska
Terminy wizyty:
4 kwietnia (piątek) – godz. 9:00-17:00
5 kwietnia (sobota) – godz. 9:00-17:00
6 kwietnia (niedziela) – godz. 9:00-15:00
Zwiedzanie wystawy jest całkowicie bezpłatne!
Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ został sfinansowany z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji oraz pełna trasa wystawy na stronie:
iskryniepodleglej.pl
