Do rąk czytelników trafił kolejny numer „Kalwariarza”, pisma społeczno-kulturalnego wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej.

Słowo wstępne do numeru pt. „Na przekór entropii” napisał Stanisław Chyczyński, podkreślając misję pisma opartą na podtrzymywaniu pamięci o przeszłości „małej ojczyzny”. Na kolejnych stronach można przeczytać o działaniach Towarzystwa realizowanych w 2021 r.

Krystyna Duda, przy okazji dwudziestej rocznicy ostatniej pielgrzymki Jana Pawła II do Kalwarii, wspomina przygotowania do tego wydarzenia, ważnego dla kalwaryjskiej społeczności. Pean o brockim Moście Anielskim napisał Herbert Oleschko.

W sekcji Wspomnienia pojawiły się teksty o Szczepanie Łojku, Jerzym Michale Wąsiku, Tadeuszu Ryłce (przedruk w bieżącym numerze WK). W numerze znalazły się także wiersze pióra wspomnianego Jerzego Michała Wąsika, a także opowiadanie Marii Balcer. Stałym elementem pisma jest kalwaryjskie kalendarium, tym razem objęło okres od 22 listopada 2021 r. do 22 października 2022 r.

Zachęcamy do lektury „Kalwariarza”, pisma będącego lokalną kroniką, opisującą zasłużone dla społeczności postaci, wydarzenia i miejsca.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.