Książeczka składa się z sześciu obrazków do kolorowania, które są wzbogacone opowieściami starego wędrowca,  z uwagą słuchanymi przez bohatera wydania, małego chłopca. Opowieść nawiązuje do dnia kalwaryjskiego odpustu, gdy sanktuarium kalwaryjskie wypełniało się pielgrzymami. Wędrowiec opowiada o Bursztynowym Szlaku, rodzie herbu Radwan i Włodkowej, starzec opowiada także o zamku w Barwałdzie i Lankoronie. W słowniczku na ostatniej stronie znalazły się tłumaczenia haseł pojawiających się w historii, definicje poszerzają wiedzę o dziejach „małej ojczyzny”.

Publikacja ma na celu zapoznanie dzieci z historią ziemi kalwaryjskiej. Rysowanie pobudza u dziecka lewą półkule mózgu, odpowiedzialną za kreatywność i wyobraźnie. Dziecko rysując uruchamia wyobraźnie, ale też zadaje dużo pytań, co ma wielki sens dydaktyczny. Czytając to wydawnictwo dziecko  poszerza zakres słownictwa i wiedzę historyczną.

Plan wydawniczy  był konsultowany na Akademią Pedagogiczną w  Krakowie i zyskał duże uznanie.  Tekst przygotowała Bożena Zapart, która ma duże doświadczenie wydawnicze. Ilustracje przygotował Piotr Bielecki. Publikacja powstała z inicjatywy Piotra Moskały i Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Nowa kolorowanka ukaże się z początkiem 2023 roku będzie opowiadała o Mikołaju Zebrzydowskim, fundacji klasztoru i dróżek. Natomiast w kolejnym wydaniu poznamy historię związaną ze stolarstwem i rzemiosłem kalwaryjskim.

Urząd Miasta Kalwaria Zebrzydowska

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.