W minioną sobotę, 25 marca br., odbył się I Jarmark Wielkanocny na kalwaryjskim rynku.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez grupę artystyczną Twórczy Ferment, działającą przy Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej. Patronat nad Jarmarkiem objął Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty, który odwiedził wystawców o 13:00, przy okazji ogłaszania wyników konkursu plastycznego „Wielkanoce Jajko”. Przy okazji Jarmarku odbyły się również warsztaty wielkanocne dla dzieci (które przerwały niestety gwałtowne opady i silny wiatr).

Na płycie rynku na mieszkańców czekało kilkanaście stoisk z dekoracjami świątecznymi, rękodziełem i smakołykami. Wystawili się: Flover Deco (dekoracje kwietne), MaggieBags (torebki), StoneLove (biżuteria z kamieniami naturalnymi), To Jest w Dechę (drewniane domki-wieszaki, dekoracje wielkanocne), Monika Nogieć (obrazy, dekoracje, magnesy), stoisko z ceramicznymi aniołami, Warsztaty Terapii Zajęciowej Zakonu Bonifratrów z Zebrzydowic (ozdoby i dekoracje), Dom Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów z Zebrzydowic (ozdoby i dekoracje), Natalia Bordak (obrazy – artystka z Białorusi), Patrycja Kania (ilustracje, dekoracje świąteczne), Julita Bednarska (fotografia), Środowiskowy Dom Samopomocy w Kalwarii Zebrzydowskiej (ozdoby i dekoracje), YesSer (sery podhalańskie), Słodka Pasja (ciasta i ciasteczka).

Niestety z powodu silnych podmuchów wiatru i opadów byliśmy zmuszeni zakończyć wydarzenie nieco wcześniej. Mimo to cieszymy się z tego przedświątecznego spotkania. I zapraszamy na rynek ponownie – już w sobotę (1 kwietnia), w przeddzień Niedzieli Palmowej, w godz. 11.00-14.00 na warsztaty robienia palm wielkanocnych. Warsztaty poprowadzą członkowie Twórczego Fermentu – są bezpłatne.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy odwiedzili stoiska lokalnych twórców, mamy nadzieję, że spotkamy się w grudniu na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Jeśli macie niedosyt, chcecie wesprzeć lokalnych twórców i zaopatrzyć się w unikatowe świąteczne dekoracje – zapraszamy do kontaktu!

Za fotorelację dziękujemy Edycie Filipek-Bajor, prowadzącej Kalwaryjski Klub Fotograficzny przy CKSiT.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.