Komedia „Consilium Facultatis”

Komedia „Consilium Facultatis”

Już 11 września (niedziela) zapraszamy na spektakl „Consilium Facultatis” przygotowany przez Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy ze Stryszowa.

Teatr Młodych ze Stryszowa, pracując już 15 lat i kontynuując tradycje teatralne we wsi Stryszów, trwające od 1907 roku, przygotował wyjątkowo adekwatną do obecnej sytuacji komedię Jana Aleksandra Fredry. Tytuł sztuki, ze względu na obsadę i świeże spojrzenie został lekko zmodyfikowany, by uwydatnić powiązanie utworu z obecną sytuacją.

Umiera stary lekarz państwa Bolbeckich, który na wszystko miał jeden sposób – obfity posiłek i lewatywę. Przybycie nowego medyka opóźnia się, a to daje powód do zaistnienia „nowym lekarzom”, niekoniecznie z dyplomem i po studiach. Każdy przecież z nas zna się na pieniądzach, prawie i medycynie. Tym samym spektakl staje się grą wyobrażeń o zawodzie lekarza, co daje coraz bardziej komiczne rezultaty.

Spektakl odbędzie się o godzinie 18:00 na Sali Widowiskowej CKSiT (ul. Niemczynowskiego 3) w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wstęp wolny!

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.