Koncert Eleni podczas Gali Stypendystów 

W niedzielę, 22 października 2023 r., przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Z tej okazji, w tym szczególnym dniu odbędzie się Gala stypendystów programu stypendialnego „Musicie od siebie wymagać”. 

W kościele parafialnym św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, o godz. 16:30 zostanie odprawiona Msza święta, a następnie w sali widowiskowej CKSiT (ul. Niemczynowskiego 3) o godz. 18:00 odbędzie się gala stypendystów, którą uświetni koncert Eleni.

Stowarzyszenie im. Świętego Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza dzieci i młodzież z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska, do udziału w programie stypendialnym „Musicie od siebie wymagać”. Stowarzyszenie zostało powołane jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II. Przekazanie stypendiów nastąpi w czasie wspomnianej gali stypendystów. Na realizacje Programu Stypendialnego „Musicie od siebie wymagać”  Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, otrzymało dotacje z Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Więcej informacji na www.facebook.com/stowarzyszenieswjp2pk

Zachęcamy do składania wniosków stypendialnych. Stowarzyszenie przyznając stypendia pragnie budować żywy pomnik Papieża. Kolejnym projektem, jaki będziemy  realizować wypełniając dziedzictwo papieża to powstanie i uruchomienie programu Talentownia JP2 mówi Tomasz Baluś Prezes Stowarzyszenia i dodaje – zapraszam w imieniu organizatorów do udziału w naszej Gali i wysłuchania koncertu Eleni.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc sali widowiskowej, organizatorzy przygotowali bezpłatne wejściówki, które są do odebrania w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej w pokoju nr 12 na II piętrze, część wejściówek będzie dostępna również w Starym Kinie w Centrum Kultury Sportu i Turystyki.

Organizatorem Gali Stypendystów jest Stowarzyszenie św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, przy współpracy z Gminą Kalwaria Zebrzydowska i Centrum Kultury Sportu i Turystyki.

 

Eleni

Eleni – jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej.  Urodziła się w 1956 roku w Bielawie na Dolnym Śląsku. Z muzyką zetknęła się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Już w szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu „Ballada”. Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz w Good News Festival w Częstochowie. Oprócz występów na większych krajowych scenach, koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. W swoim repertuarze posiada piosenki takich kompozytorów jak Kostas Dzokas, Aleksander Białous, Andrzej Ellmann, Krzesimir Dębski, Jarosław Kukulski, Piotr Kałużny, Jerzy Milian i Waldemar Parzyński, do których teksty napisali znakomici literaci Lech Konopiński, Nikos Chadzinikolau, Jacek Bukowski, Andrzej Kuryło, Janusz Kondratowicz, Magda Wojtaszewska czy Andrzej Sikorowski. Na stałe współpracuje z Kostasem Dzokasem i Aleksandrem Białousem

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.